The Monster Club - Λέσχη Βρικολάκων (1981)

jimdemer

RetroWannaBe
Joined
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
91
Αντιδράσεις
22
[edit by Dare] αυτονομήθηκε από το θρεντ http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?19198 [/edit]

Και το Monster Club, το οποίο παρά τις γελοίες μάσκες (λόγω χαμηλού κόστους προφανώς)

αποτελείται απο τρεις ιστορίες, στις οποίες (δεν ξέρω αν ήταν επειδή είχα φοβηθεί τόσο πολύ όταν την είδα μικρός) τις είδα πρόσφατα και ένιωσα έναν φόβο...

Monster Club

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπό το Monster Club, μου είχε μείνει η τελευταία ιστορία με το χωριό! Κουφή ταινία, με τα τραγούδια και τα φανταχτερά ντυσίματα...
 
Εμένα μου είχανε μείνει (προτού το ξαναδώ αποσπασματικά απο το youtube) αυτή με το χωριό και αυτή με το σφύριγμα (ίσως γιατί με είχανε τρομάξει πιο πολύ απ' όλες)

Επίσης... αυτός που έπαιζε στην ταινία με το χωριό, έπαιζε τότε σε μία σειρά οπου έκανε τον σερίφη.

Μήπως την θυμάσαι?

Εν τω μεταξύ όντως η μουσική ήταν εντελώς άσχετη, για να μην σχολιάσω τις μάσκες.

Ούτε σε αποτυχημένο πάρτυ μασκέ δεν τις βλέπεις..... :) )
 
Οι πιο περίεργοι, ας μπουν στον κόπο να ανακαλύψουν τον (ευφάνταστο) τίτλο με τον οποίο κυκλοφόρησε στην Αγγλία ...
 
jimdemer είπε:
Εμένα μου είχανε μείνει (προτού το ξαναδώ αποσπασματικά απο το youtube) αυτή με το χωριό και αυτή με το σφύριγμα (ίσως γιατί με είχανε τρομάξει πιο πολύ απ' όλες)Επίσης... αυτός που έπαιζε στην ταινία με το χωριό, έπαιζε τότε σε μία σειρά οπου έκανε τον σερίφη.

Μήπως την θυμάσαι?
O ηθοποιός είνα ο Stuart Whitman, που έπαιξε σε πολλές b-movies αλλά την σειρά δυστυχώς, δεν την ξέρω...
 
Για όποιον ενδιαφέρεται το Fearless Vampire Killers κυκλοφόρησε σε blu ray στις 19/12/2013 με πολύ καλό τράνσφερ.

Αν κι εγώ το θεωρώ περισσότερο κωμωδία παρά ταινία τρόμου, είναι εξαιρετική ταινία.
 
Πίσω
Μπλουζα