Titan Quest = Μέγα κάψιμο

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.768
Όσοι θεωρούν το Oblivion μεγάλο ή επικό κι αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα εθισμού, παρακαλούνται να μην παίξουν το εν λόγω παιχνίδι. Όσοι έχουν αδυναμία σε Diablo, Sacred, Dungeon Siege κλπ ας συμβουλευτούν πρώτα τον γιατρό τους...

Kαι λίγο ορεκτικό:

titan_quest-63808.jpg


titan_quest,1.jpg


titan_quest,1.jpg


Όποιος το ξεκινά τώρα και θέλει βοήθεια / tips , εδώ είμαστε!
 
Aγαπητε ΑΕΟΝ,

το ειχα παρει οταν βγηκε.Crash-αρε συνεχως.Μετα απο καμια βδομαδα βγηκε και το patch.Τελος παντων,επειδη γουσταρω τα hack n slash RPG,εδωσα βαση.Να πω την αληθεια ,γουσταρα πολυ τo πρωτο Quest( με την Ελλαδα).Τα αλλα quest δεν με ενθουσιασαν.Πρεπει να πω οτι το Τ.Q ειναι ο καλυτερος Diablo clone...παραμενει ομως ενας κλωνος.Εν αναμονη του Diablo3
 
Μέχρι στιγμής δε μου κόλλησε ποτέ (ίσως είναι θέμα configuration). Δε διαφωνώ ότι το τιμημένο Diablo είναι αξεπέραστο, αλλά αργούν πολύ τα άτιμα τα sequels βρε παιδί μου... επομένως για την ώρα θα αρκεστώ στο καλύτερο υποκατάστατο. :D
 
Ειναι οτι πρεπει για παιχνιδι Χριστουγεννων :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Πω πω...Ωραίο γραφικό...πέρα όμως από το Diablo έχουμε και το Baldurs gate το παιχνίδι ήταν πολύ κόλλημα.
 
Πολλά bugs , όπως μπήκε ----> βγήκε (και με patch)!

κρίμα σαν ιδέα καλό ήταν, αλλά Diablo δεν είναι!
 
Το τελείωσα σήμερα… Ανελέητο κάψιμο… :nervous:

Το παιχνίδι περιέχει σωρεία bugs γι’ αυτό μη διανοηθεί κανένας να το δοκιμάσει αν πρώτα δεν το patchάρει στην τελευταία έκδοση (1.20)

Σε λίγες μέρες θα έχουμε και το expansion του.

Να και ο Paladin μου (Level 33):

titanquestho7.jpg


Aeon, postαρε τον δικό σου χαρακτήρα να σε δω. :cool:
 
Γλουπ, το έχω κάνει uninstall. Αφού παίζει και expansion θα το ξαναπεράσω σύντομα πάντως και θα έχεις screenhot. To μουσικό κομμάτι που παίζει πάντως στο φινάλε είναι όλα τα λεφτά.
 
Από χθες άρχισα να ασχολούμαι με το Immortal Throne. Το παιχνίδι είναι μια χαρά.

Aeon, έχει πέσει στα δίχτυα σου;
 
Είναι πολύ καλό το άτιμο αλλά σε Athlon2600+ με Geforce 5600/256MB που το είχα δοκιμάσει πάει πατάτα! Θέλει καλή vga....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άψογο το Immortal Throne. Σίγουρα δεν είναι μικρό, αλλά στο τέλος θέλεις κι άλλο λόγω εθισμού. :animangry:

Τα πιο δυνατά του σημεία είναι κάποιοι νέοι εχθροί που χτυπούν εξ αποστάσεως και δύο-τρία πρωτότυπα quest. Must-play.
 
Τελειωσα και εγω το Titan Quest με Warrior-Rogue.

Καλο ηταν αλλα σαν το Diablo κανενα.
 
Εγω προσωπικά ξεκίνησα ξανά το Titan Quest στο επόμενο επίπεδο δυσκολίας. Μέχρι το επόμενο καλοκαίρι που ευελπιστώ να κυκλοφορήσει το Diablo III, έχουμε δρόμο!!!
 
Divined, το Titan Quest κάνει updates κανονικά;

Πριν λίγες μέρες το απέκτησα original, είναι από τα παιχνίδια που μου άρεσαν αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα, θυμάμαι ήταν πήχτρα στα bugs. Χωρίς πλάκα ήταν φρικτή η κατάσταση.
 
@pooky

Πολύ ετεροχρονισμένο η απάντηση. Είναι που τα παρακολουθώ όλα τα threads ανά λεπτό!! :)

Εγώ μαζί με το expansion και με όλα τα patch εγκατεστημένα δεν έχω αντιμετωπισει κανένα show stopper bug. Το παιχνίδι είναι μανίκι πάντως! Ακόμα να το τελειώσω σε hard. Το παίζω αραιά βέβαια.
 
Ότι είπε ο divined. Με το Immortal Throne εγκατεστημένο και patchαρισμένο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οπότε Pook χώσου άφοβα :cool:
 
Χα. Παίδες το τελείωσα και στο hard. Ε, 2,5 μήνες μετά, είχε απεγκατασταθεί και από το σκληρό, άλλωστε το μηχάνημα στο οποίο το έπαιζα επωλήθη!!!!!!!!!!!!!!
 
...

Και από το 2006, που ξεκίνησε το νήμα, είμαστε αισίως στο 2017. Πλέον το αναμφισβήτητα διαχρονικό Titan Quest διαθέτει:

1) Την "Anniversary Edition" (Είναι πάμφθηνη στον "Ατμό", έχει το βασικό παιχνίδι μαζί με Immortal Throne και έχει υποστεί σημαντικό εκσυγχρονισμό)

2) Και φυσικά το νέο dlc "Ragnarok" που έσκασε σαν κεραυνός εν αιθρία (μάλλον από τον Θορ) πριν λίγες εβδομάδες και διαθέτει μια τεράστια act, σε σκανδιναβικό μοτίβο. Ανυπομονώ να τη δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.

Πραγματικά πρόκειται για την ιστορική δικαίωση ενός παιχνιδιού και μιας σχεδιαστικής ομάδας που για διάφορους λόγους δεν είχαν την πρέπουσα πορεία.
 
Πίσω
Μπλουζα