Transformers εξωτερικου, δεκαετια του 80

Αναστασια

RetroNuts!
Joined
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.724
Αντιδράσεις
55
Iταλια, 1985

 


Transformer
Devastator Excavator.

Δεν ηταν ολοι οι γονεις σαν την μαμα μου, που εξαφανιζε τα παιχνιδια των παιδιων της οταν αυτα μεγαλωναν, α ρε μανα. :cry:

Υπηρχαν και γονεις που τα αποθηκευαν με θρησκευτικη ευλαβεια, μεχρι να μεγαλωσει το παιδι, και να τα βαλει στην βιβλιοθηκη του με ακομα μεγαλυτερη αγαπη. :)

Χαρη σε αυτον τον ιταλο πατερα λοιπον, εχουμε κι εμεις εδω μια σειρα απο Transformers, που θα σας δειξω σιγα σιγα.

Ειναι απο την Hasbro - GIG, του 1985. Και επανω γραφει MADE IN JAPAN, τρεις λεξεις που κανουν την διαφορα. Manufactured by Takara Co. Tokyo.

Ο πρωτος που θα σας δειξω ειναι ο


Devastator
αποτελουμενος απο 6 Excavator.

Το κουτι γραφει κατω αριστερα:

"Excavator Devastator, μοναδικος σκοπος η νικη.

Επιβλητικος και τρομαχτικος, ειναι μια περιεργη ενωση 6 Excavator. Απολυτη αγρια δυναμη, ο μονος του σκοπος ειναι τα εξαφανισει καθετι που βρισκεται στο πεδιο δρασης του (Σωπα ρε :eek: ).

Ο νους του ειναι ενα ανακατεμα 6 κομματιων, σε ανταγωνισμο μεταξυ τους. (Αμαν μπαχαλο :xm: ). Εχει τεραστιο βαρος, μια απιστευτη δυναμη που μπορει να καταστρεψει με μια μπουνια, μια γεφυρα.

 


Εχει ενα οπλο που λειτουργει με ηλιακη ενεργεια
(Ειναι και οικολογος :) ).

Ειναι αργος, λιγο ατσαλος, οχι πολυ εξυπνος (στα ιταλικα λεει ακριβως: è lento, goffo, non troppo intelligente)"

Στην αρχη θα σας δειξω τα κομματια του

picture.php


Μετα το κουτι του, και θα σας μεταφρασω τι λεει επανω

picture.php


"Τρανσφορμερς, πιο πολυ απο αυτο που βλεπεις. Ειναι ενας κοσμος μεταμορφωσης, οπου τα πραγματα δεν ειναι αυτο που μοιαζουν. Ειναι ο κοσμος των Τρανσφορμερ, ενας κοσμος απο ηρωικα AUTOROBOT και κακους DISTRUCTORS"o_Oo_Oo_Oo_O

picture.php


Εδω βρηκα στο YOUTUBE ενα βιντεακι με οδηγιες χρησεως πως το μονταρουνε.


Οταν βρει χρονο το αμορε θα το βαλω να μονταρει και αυτο εδω, γιατι εγω θα κανω 10 ωρες, και θα ποσταρω φωτογραφιες γιατι απο κοντα ειναι σουπερ!!! :D
 
OOOOOOOOO τι τελειο αυτο Αναστασια μου..!!!!!!!!!!!!

Να πεις πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στο Νταβιντε που τα κρατησε..!!!!!

Εχει βρει ακριβως οπως ειναι αυτο και απο την ελ γκρεκο..!!
 
Transformer Devastator Excavator (2 part)

Hi Estuka!!! :D

Here are the other photos of this fantastic giant!

Devastator με τους Excavator του! Ολη η οικογενεια μαζεμενη!

Εδω ειναι ο Devastator που φτιαχνεται απο ολους τους Excavator του

picture.php


picture.php


Και εδω ειναι οι Excavator στους οποιους μεταμορφωνεται το καθε αυτοκινητο που ειδατε στο προηγουμενο ποστ. Μιλαμε για ιδιοφυια!!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελειο Αναστασια εγω παλια ειχα αυτο

ToysDefensorGiftSetCan1a.jpg


αλλα τωρα ειναι αλλου :cry:
 
Transformer Defensor

Φιλε Jason μην στεναχωριεσαι :)

Ολοι κουβαλαμε εδω απο εναν πονο για παιχνιδια που εφυγαν μακρυα... :(

Σου ευχομαι μια μερα να τον ξαναβρεις!!! :D

Τον εχει εδω ο ιταλος και αυτον...αν τον ειχε γιο η μανα μου ομως, δεν θα του ειχε μεινει ουτε το κουτι!!!

Με το που θα βρω χρονο θα σας τον δειξω! :)
 
Αναστασια είπε:
Φιλε Jason μην στεναχωριεσαι :) Ολοι κουβαλαμε εδω απο εναν πονο για παιχνιδια που εφυγαν μακρυα... :(

Σου ευχομαι μια μερα να τον ξαναβρεις!!! :D
Αχ μακάρι να ήταν μόνο ένας πόνος πολύ πόνοι είναι και ειδικά όταν βρίσκεις άτομα που λένε θα σου δώσω και μετά κοιτανε πώς να σε αποφύγουν αλλά μην σας ταλαίπωρο με τα βάσανα μου
 
Transformer Defensor

Αυτο ειναι μεγαλυτερη πικρα...να πονας που να πονας και ο αλλος να παιζει και με τον πονο σου! :( Μην χανεις την ελπιδα!!!

Μακισιμο μου ειδα την φωτογραφια που εβαλες απο τα ελληνικα τρανσφορμερ της Ελ Γκρεκο, και οντως ο Devastator ειναι ακριβως ο ιδιος! Ουνα φατσα ουνα ρατσα λοιπον και εδω οι ιταλοι μας!!! :D

Σας βαζω λοιπον, μπας και απαλυνουμε και το μαραζι του Jason, τον Defensor, ο οποιος παιδια μου αρεσει και εμενα πολυ κι ας ειμαι κοριτσι. Ειναι πολυ ωραιος και στο προσωπο!

Το κουτι του απο μπροστα

picture.php


Το κουτι του στο πισω μερος

picture.php


Οι 5 Protectorobot

picture.php


Οι 5 Protectorobot που προκυπτουν απο τα προηγουμε αυτοκινητα που ειδατε

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Και εδω ο Transformer Defensor οπως δημιουργειται απο την ενωση των 5 Protectorobot. Ιδιοφυες!

Η φωτογραφιση αφιερωμενη απο τον ιταλο μου σε ολα τα παιδια του Retromaniax! Με πολλη χαρα βαζει αυτες τις φωτογραφιες του πιο αγαπημενου του παιδικου παιχνιδιου! Αυτο μου ειπε να σας πω! :D

Δεν τελειωσε, εχει ακομα καποιους τρανφορμερς. :)

picture.php


picture.php
 
:cry: πωωωωωωω παρετουμεε... :cry: δεν το μπορω αλλο αυτο το φορουμ.... μου προκαλη ρετροκαταθληψη μαυτα που βλεπω... τα πολα κανενες????????:biglaugh:
 
Transformer Guardian

Οχι otto-31860, δειξε ψυχραιμια...

 


Νατον παιδια και τον
Transformer Guardian, που ειναι ενα ρομποτ το οποιο προερχεται απο την μεταμορφωση μια διαστημικης βασης. Δυστυχως δεν εχουμε το κουτι του και δεν ξερω αλλα να σας πω για αυτον. Χορταστε τον σε ολο του το μεγαλειο! :)




picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Transformer Computron

O Transformer Computron προκυπτει απο την ενωση των Technobots.

Σας βαζω προς το παρον τις φωτογραφιες και καποια στιγμη θα ανεβασω και καμια πληροφορια, γιατι δεν ξερω τιποτα για αυτα τα μαραφετια και το κουτι που εγραφε τις πληροφοριες το μαζεψε ο ιταλος...γκρρρ.

Θα ξαναεπανελθω λοιπον. Προς το παρον δειτε τις φωτογραφιες. :)

Ειναι λιγο κουνημενες παιδια... :xm:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
καλημερα σε ολους τους φανατικους των παλαιων παιχνιδιων.ειμαι κι εγω ενας απο αυτους και διαθετω μια αρκετα καλη συλλογη(μαζεμενη μετα κοπων και βασανων..) απο ελληνικα και ξενα τρανσφορμερ,αλλα και πολλά αλλα διαφορων κατηγοριων,στο κουτι τους καινουργια.

οποιος επιθυμει καποιο φωτογραφικο υλικο και μπορω να βοηθησω,θα ηταν χαρα μου :)
 
donkix2000 καλώς όρισες.

ότι μπορείς να μας παραθέσεις από φωτογραφικό υλικό είναι ευπρόσδεκτο :)

Αναμένουμε λοιπόν ;)
 
donkix2000 εμας να δεις τι χαρα θα ηταν να αρχισεις σιγα σιγα να ανεβαζεις φωτο απο τα παιχνιδια σου..!!!!!!!!! Περιμενουμε εναγωνιως...

(αραγε να εχεις εl greco και λυρα? ;) Και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος εχεις τα ΚΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΤΗΤΕΣ??????? :D )
 
Βρε αθεοφοβε Μακισιμο μου!!! :D :D:D

Και εδω στα γιαπωνεζικα τρανσφορμερς βρε με τα Καστρα σου!!!! Εδω μονο σουσι εχει!!! :p Λες ο Κομπουτρον να τρασφορμαρεται και σε Πολιορκητη;; :D
 
NAΙ ΕΧΩ!έχω 2 σετ απο το παιχνίδι(το οποίο ήταν απο τα αγαπημένα μου ετσι...!τι μάχες τρομερές σε καθε σημείο του σπιτιού ή κ έξω στον κήπο!!)και κάποια όπλα(Δούρειο ίππο κ 2 πολιορκητικούς κριούς νομίζω...δεν θυμάμαι είναι θαμένα κάπου στο magic room)

ΞΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Donkix2000

Καλωσηρθες στην παρεα μας, καλη εβδομαδα και καλο μηνα! :)

Περιμενουμε αγωνιως, αγορια και κοριτσια, φωτογραφιες απο τα ξενα τρασφορμερς σου σε αυτο το θρεντ

και για τα ελληνικα τρασφορμερς σε αυτο

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=2038

Για τα Καστρα και Πολιορκητες, που λυσσαξε ο Μακισιμακος μας :p εδω

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=440

Ετσι να ειναι ομορφα περιποιημενα να τα βρισκουμε!!!

Σε ευχαριστουμε πολυ πολυ και οταν εχεις χρονο βαλε μας φωτογραφιες να θαυμασουμε την συλλογη σου!!! :)
 
με μεγαλη χαρα

πρεπει βεβαια καποιος να μου εξηγησει πως γινετε αυτο... :)

πως ανεβαζω φωτο...
 
οκ!

εχω ανεβασει ηδη καποια σαν αλμπουμ στο προφιλ μου και θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο αμεσα
 
Πίσω
Μπλουζα