Twilight Zone και Έλληνες ηθοποιοί

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.792
Αντιδράσεις
66.883
Απευθύνεται κυρίως στους φίλους της θρυλικής σειράς φαντασίας. Ποιοι Έλληνες ηθοποιούς πιστεύετε ότι θα ταίριαζαν να πρωταγωνιστήσουν σε αυτήν; Μερικά δικά μου παραδείγματα...

Κώστας Καρράς στον ρόλο του william Shatner στο επεισόδιο Nightmare at 20000 Feet




Προβολή συνημμένου 120455

Προβολή συνημμένου 120456

Ντίνος Ηλιόπουλος στον ρόλο του Burgesss Meredith στο Time enough at Last

Προβολή συνημμένου 120457

Προβολή συνημμένου 120458

Νόρα Βαλσάμη για Vera Miles στο επεισόδιο Mirror Image

Προβολή συνημμένου 120459

Προβολή συνημμένου 120460
 
Αν ελεγα οτι λατρευω αυτη τη σειρα θα ηταν ψεμα. Ειμαι παθιασμενη μαζι της.

RIO, αξιζεις πολλα συγχαρητηρια για τη θαυμασια και πρωτοτυπη ιδεα σου και βεβαια για τη διαθεση σου να ξεκινησεις καινουργιο θεμα στο φορουμ για μια σειρα που αφησε εποχη.

Ας αναφερω λοιπον κι εγω τις δικες μου επιλογες.

Τζενη Καρεζη στο ρολο της Αnn Blyth απο το επεισοδιο Queen of the Nile.


Παμφιλη Σαντοριναιου στο ρολο της Gladys Cooper απο το επεισοδιο Night call.



Nικος Κουρκουλος στο ρολο του Lloyd Bochner απο το επεισοδιο Το serve man.



Δημος Σταρενιος στο ρολο του Τheodore Bikel απο το επεισοδιο Four o' clock.


 


Θα επανελθω. Εννοειται!


 

 


 
bambinella 100 είπε:
Αν ελεγα οτι λατρευω αυτη τη σειρα θα ηταν ψεμα. Ειμαι παθιασμενη μαζι της.RIO, αξιζεις πολλα συγχαρητηρια για τη θαυμασια και πρωτοτυπη ιδεα σου και βεβαια για τη διαθεση σου να ξεκινησεις καινουργιο θεμα στο φορουμ για μια σειρα που αφησε εποχη.

Ευχαριστώ Bambinella και εγώ πραγματικά λατρεύω αυτή την σειρά... :)
 
Ο Κώστας Πρέκας στον ρόλο του Rod taylor στο επεισόδιο " And When the Sky was Οpened "

 

 


πρεκας.jpg

-and-when-the-sky-was-opened.jpg

 

 

 


H Τζένη Ρουσσέα στο ρόλο της Inger Stevens στο επεισόδιο " The Hitch-Hiker "





ΤΖ.jpg

tr.jpg
 
Εξοχος, RIO!

Aλεκος Τζανετακος στο ρολο του Roddy McDowall απο το επεισοδιο People are alike all over.


Ελενη Ερημου στο ρολο της Donna Douglas απο το επεισοδιο The eye of the beholder.



Δανης Κατρανιδης στο ρολο του William Shatner απο το επεισοδιο Nick of time.



 
bambinella 100 είπε:
Εξοχος, RIO!
Aλεκος Τζανετακος στο ρολο του Roddy McDowall απο το επεισοδιο People are alike all over.


Ελενη Ερημου στο ρολο της Donna Douglas απο το επεισοδιο The eye of the beholder.



Δανης Κατρανιδης στο ρολο του William Shatner απο το επεισοδιο Nick of time.


 


:thumbup: :thumbup:... Σωστή....
 
Αν και δεν ποστάρω κάτι ουσιώδες (δεσμεύομαι να σκεφτώ, όμως) θέλω απλώς να αναφέρω ότι είναι ίσως το πιο πρωτότυπο θρεντ που έχω διαβάσει στο φόρουμ.

Μπράβο ΡΙΟ !
 
exetlaios είπε:
Αν και δεν ποστάρω κάτι ουσιώδες (δεσμεύομαι να σκεφτώ, όμως) θέλω απλώς να αναφέρω ότι είναι ίσως το πιο πρωτότυπο θρεντ που έχω διαβάσει στο φόρουμ.
Μπράβο ΡΙΟ !
Ευχαριστώ πολύ Εχετλαίε...:[
 
εχει υπαρξει ελληνας που ειχε ρολο στο twilight zone ο τελι σαβαλας στο επεισοδιο living doll :)

bambinella 100 είπε:
Παμφιλη Σαντοριναιου στο ρολο της Gladys Cooper απο το επεισοδιο Night call.
προτιμω αθηνα μιχαηλιδου

2gxl5s7.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είμαι τόσο ειδική όσο ο Rio και η Bambinella στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά μιας και παρακολουθώ τελευταία τα επεισόδια της καταπληκτικής σειράς, θα κάνω μία προσπάθεια με κριτήριο το στυλ των ηθοποιών μόνο, όχι και την εξωτερική εμφάνιση, γιατί δεν μπορώ να τα ταιριάξω και τα δύο όπως οι προηγούμενοι :)

 


Γιώργος Κωνσταντίνου και Καίτη Πάνου ως το αντρόγυνο στο
A Stop at Willoughby.

 


Ζωή Λάσκαρη στο The Hitch-Hiker.


 


Βουγιουκλάκη και Παπαμιχαήλ στο Mirror Image.


 


Δέσπω Διαμαντίδου και Ξένια Καλογεροπούλου στο The Midnight Sun.


 


Τασσώ Καββαδία στο The Invaders.


 


Δημήτρης Χορν στο Shadow Play.


 


Φαίδων Γεωργίτσης στο
Where Is Everybody?
 
Υποθετικά σενάρια με έλληνες ηθοποιούς...


" Νύχτα τρόμου " Παρέα μπλαζέ πλουσίων, κάνει για πλάκα μια πνευματιστική συγκέντρωση. Κάτι πάει στραβά, τα φώτα σβήνουν και κάποιο μέλος της παρέας κυριεύεται από ένα φάντασμα. Τώρα πρέπει να βρουν, ποιος είναι αυτός που έχει κυριευτεί. Με τους Σταύρο Ξενίδη, Τζένη Ρουσσέα , Θανάση Μυλωνά κλπ.

" Φαντάσματα από το Παρελθόν ". Μια σκληρή μοναχική γυναίκα που απεχθάνεται τους ανθρώπους, επιστρέφει μυστηριωδώς στην νεανική της ηλικία και ανακαλύπτει τους πραγματικούς λόγους , που επηρέασαν τον χαρακτήρα της. Με την Τασσώ Καββαδία

" Το Δώρο ". Ένας μεσήλικας τύπος που νοιώθει αδικημένος από την ζωή, δέχεται την επίσκεψη ενός παράξενου πλασιέ, που καταφέρνει να του πουλήσει ένα μικρό μπιμπελό. Του λέει πως φέρνει καλή τύχη, αλλά και πως πρέπει να προσέχει τι εύχεται. Ο αγοραστής δεν θα δώσει σημασία, αλλά σύντομα θα αρχίσει να αλλάζει γνώμη. Με τους Διονύση Παπαγιαννόπουλο και τον Χρήστο Ευθυμίου στο ρόλο του πλασιέ.

" Μέχρι τις Έξι " . Ένας ευκατάστατος τύπος πρόκειται να ταξιδέψει αεροπορικώς, με την σύζυγο του. Λόγω μιας προειδοποίησης από μια ηλικιωμένη τσιγγάνα, θα αποκτήσει την εμμονή πως μέχρι το ξημέρωμα, θα του συμβεί κάποιο σοβαρό ατύχημα. Προσπαθεί να αναβάλει το ταξίδι, μα τα πράγματα μπλέκονται περισσότερο. Με τους Λάμπρο Κωνσταντάρα και Μάρω Κοντού.

kavadia.JPG


d2ead04591f2d512290ac872361b4816.jpg


CE9ACF89CEBDCF83CF84CEB1CEBDCF84CEACCF81CEB1CF82.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
H Καίτη Πάνου για το ρόλο της Susan Cummings στο "To serve a man" κ η Δέσπω Διαμαντίδου στο ρόλο της γυναίκας με τα μαύρα επάνω στο μαύρο άλογο στο "Spur of the moment"
 
Η Κακια Παναγιωτου στο επεισοδιο Τhe Lonely, ως Alicia στη θεση της Jean Marsh.

Κακια Παναγιωτου
1596994728179.png

Jean Marsh
1596994778562.png
 
Πίσω
Μπλουζα