USB 2.0 Audio/Video Grabber

maxplanck

RetroWannaBe
Joined
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
81
Αντιδράσεις
2
Εχει χρησιμοποιησει κανεις κάτι τετοιο;; Μετατρεπει αναλογικο σημα σε ψηφιακο και συνδεεται με βιντεο πχ και τον υπολογιστη.

USB 2.0 Audio/Video Grabber

http://www.cooldrives.com/grxusb20augr.html

Ήθελα να μαθω αν η ποιοτητα του βιντεο είναι καλη.

Εχω VHS Recorder (ακομα!) και δε θα ήθελα να το θεσω σε αχρηστια και να παρω DVD Recorder (αυτό θα πει κολλημα, ετσι δεν είναι;; )

Λοιπον καμια αναφορα;;

Σημειωση: η τιμη δεν παιζει. υπαρχουν και φθηνοτερα.
 
Πολυ απλα αφου θελεις να θεσεις σε αχρηστια το vhs θα παρεις ενα φτηνο desktop dvd-recorder .

Αφου αναφερεις το vhs ,υποθετω οτι το θελεις το dvd-rec για τηλεοπτικο σημα.

Δεν βλεπω τον λογο να μπλεξεις με pcιά.
 
AARDVARK είπε:
Πολυ απλα αφου θελεις να θεσεις σε αχρηστια το vhs θα παρεις ενα φτηνο desktop dvd-recorder .Αφου αναφερεις το vhs ,υποθετω οτι το θελεις το dvd-rec για τηλεοπτικο σημα.

Δεν βλεπω τον λογο να μπλεξεις με pcιά.
Το αντιθετο. Δε θελω να θεσω σε αχρηστια το vhs. Εχω παμπολλες κασετες με παλιες παιδικες σειρες πχ και θελω να τις κανω dvd με μενου κλπ οποτε θα χρησιμοποιησω και pc για video editing (μεχρι στιγμης κανω την ψηφιοποιηση με την καμερα αλλα αν το συνεχισω θα τα φτυσει και δε με συμφερει καθολου).

Το dvd-recorder το φθηνοτερο που εχω βρει ειναι 150 ευρω, ενω το video grabber μολις 30.
 
Οκ παντως με τα επιτραπεζια dvd rec κανεις και απλα μενου στα dvd σου και την δουλεια σου πολυ πιο ευκολα.

Παντως σιγουρα εχουν μεγαλη διαφορα τιμης απο αυτο που θελεις εσυ.

Ας μας πει τωρα καποιος αλλος για το video grabber .
 
Πως μπορουμε να συνδεσουμε ενα vhs στο pc?Υποθετω θελει καρτα tv?
 
Πίσω
Μπλουζα