Western Bar Casio Review

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Tι να γραψει κανεις για το απολυτο "handheld lcd" παιχνιδι, απιθανο gameplay ,πεντακαθαρα σχεδιασμενοι χαρακτηρες με 2 πιστες αληθοφανεστατα ηχητικα εφε ,τρομερη μουσικη και αυξανομενο επιπεδο δυσκολιας.

Πειτε μου πιο αλλο handheld της τοτε γενιας ειχε αυτα τα χαρακτηριστικα (εκτος απο το τελευταιο).

Κυκλοφορησε απο την, κατα την γνωμη μου, κορυφαια εταιρια στο ειδος Casio το 1990.

Λιγα λογια για το στορυ ,αναλαμβανεται εναν καλοκαγαθο σεριφη που προσπαθει να επιβαλει την ταξη σε ενα αναρχο περιβαλον ,στην περιπτωση μας ,φασαριοζους πελατες σε ενα μπαρ οι oποιοι του πετανε για αρχη ,πιατα, ποτηρια,μπουκαλια και στις επομενες πιστες μεχρι και δυναμιτες.

Στην 2η πιστα ο ηρωας μας κρυβεται πισω απο ενα τραπεζι καθως ο παρανομος μουσατος κακοποιος εισερχεται μεσα απο την πορτα του μπαρ και καπου εκει "μιλανε τα πιστολια".

Western Bar

Casio-WesternBar.jpg
Casio-WesternBarClosed.jpg





Εδω μπορειτε να παιξετε το παιχνιδι.

http://www.handheld.remakes.org/online/westernbar.htm

Ανακοινωση:Oποιος θελει να γινει πλουσιος ,η απλα να μου το κανει δωρο στην γιορτη μου. ;D

Ας επικοινωνησει μαζι μου.

Το ψαχνω σαν τρελος. :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θαυμαστε μουσικη και ηχητικα εφε,θα σας ελεγα και τα γραφικα αλλα η εικονα ειναι χαλια.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hNZEhDgi8VU&feature=related]YouTube - PRUEBA DE FUNCIONAMIENTO WESTERN BAR CASIO

Αποφευγω να το δω,ωστε η στιγμη που θα το πιασω στα χερια μου να.......... :cry:
 
Aardy,επεσα τυχαια επανω σε μια δημοπρασια του (boxed-new) στο Ebay.

Η τιμη ειναι βαρια και ασηκωτη αλλα μπορει να σε ενδιαφερει.
 
Τhanx bro αλλα η σχεση μου με το ebay ειναι απο κακη εως πολυ κακη. :angry:

Μαλλον ανυπαρκτη. :shake:
 
Ρε τι είναι αυτά που διαβάζω.

Βρήκες western bar με buy now και το σκέφτεσαι;

Αγγάρεψε κάποιον να στο πάρει.
 
!!

Υπάρχει Emulator για το συγκεκριμενο παιχνίδι οπώς και για πολλά handhelds παλιά....λέω αν δεν θέλεις να δώσεις τόσα λεφτά.

εμένα ήταν απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια και πρέπει να το έχω κάπου...πάντως η τιμές που παίζουν στο ebay μου φαίνονται υπερβολικές..και άλλα παιχνίδια της εποχής υπαρχουν αλλά είναι πολύ χαμηλότερες οι τιμές τους..
 
Υeap υπαρχει emulator ,ημιτελης,καπου κολλαει οταν μπαινει ο "κακος" μεσα και κρυβεσαι πισω απο το τραπεζι.

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει τιποτα. :xm:

Αλλη φαση το "real thing"(ως γνωστον στους ρετροκυκλους). :shake:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είχα...δωράκι από γονείς σε κάποια Χριστούγεννα...Πολλές ώρες μαζί του και τρελό κόλλημα να πετύχεις και τα τρία πιάτα,ποτήρια με μία σφαίρα.....
 
!!

nai Anesti..κορυφή αυτο με μια σφαιρα 3 πιάτα...ενοιωθα Λουκυ Λουκ...εδω θα ηθελα να προσθέσω οτί ο Σερίφης που χειριζόμαστε είναι και λίγο "κουρούμπελο" απο το "νερό της φωτιάς" και τρικλίζει
 
Έπεσε σήμερα στο μάτι μου αυτό

Λείπει βέβαια το καπάκι της μπαταρίας και έχει σπάσει το πλαστικό που συγκρατεί το κάλυμμα, αν δουλεύει όντως όμως, ίσως κάτι να λέει η τιμή με τα μεταφορικά (είδα Air mail $10.30 και Registered International $22.45).
 
Χαχα και το παλιο το δικο μου που ηταν δανεικο απο φιλο ειχε σπασμενο το κλιπσακι απο το καπακι.

Πραγμα τραγικο γιατι στο καπακι πανω ηταν το ηχειο οποτε........ :xm:
 
Μια αναζητηση 17-18 χρονων εφτασε στο τελος,το Νο1 στην προς αποκτηση 80ς ρετρολιστα "διαγραφηκε" με ενα μεγαλο Χ.

Το αγαπημενο μου "Handheld LCD" εφτασε στα χερια μου,βρηκε τον δρομο του απο τον μακρινο Καναδα ευτυχως χωρις περιπετειες.

Αψογη συσκευασια-αψογο και το περιεχομενο.

Τι και αν στοιχισε οσο ενα καινουργιο "DS Lite" ειμαστε ρετρο και γουσταρουμε. :headbang:

"Death to all modern consoles"-"Long live Retro gaming"

oqndybpavf91g2zmikb9.jpg


ql0nxw4nfisfh2o0u9x5.jpg


f02tcoo53es5da8u0x2a.jpg


Ποιο ειναι Νο2 στην λιστα μου; :xm:

Xμμμ "Καλκιτος της Disney". :D
 
Το γραφω παραπανω,οσο ενα καινουργιο-boxed DS lite,απο την αλλη καινουργιο-αχρησιμοποιητο ηταν και αυτο.
 
Αντε ρε Aardy, μεγιες και καλο λιωσιμο
 
Μεγειές μεγειές! Brand new και mint αυτό και αν είναι εντυπωσιακό! Αντε και στα δικά μας! :D
 
Μπράβο!!! :clap:

Αυτά είναι money well spend!!!

Καλορίζικο φίλε!
 
Eξαίρετη αγορά Aardy...!!!

Well done mate...! :thumbup:
 
Μπράβο !!!!!! Με γειες !!!!
 
Ευχαριστω ολους σας παιδια. :thanx2:

Και ενα trivia:

Ειχα ψιλοαγχωθει σχετικα με το θεμα της μπαταριας ,φοβομουν μηπως επαιρνε καμμια παλια στρογγυλη ρετρο-μπαταρια που εχει καταργηθει με τον καιρο. :precry:

Ευτυχως οχι ,παιρνει τις παλιες καλες ΑΑ.....

Και οχι δεν εχει αναγκη απο αλκαλικες. :D

Ειμαι ενα φτωχος και μονος Καουμποϋ. :acoustic:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα