Wii classic controller η Wii classic controller pro;

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Λοιπον αλανια εχω μια απορια.Mε το Wii παιζω καθε μερα ειναι η μονη κονσολα που ειναι μονημα στην τηλεοραση μου συνδεδεμενη.Παιζω συνεχεια παλια παιχνιδια απο NES,SNES,N64 και γενικα ολα τα παιχνιδια απο παλιες αγαπημενες κονσολες.Για τον λογο αυτο εχω 3 Wii classic controller που ειναι αποκλειστικα γιαυτα τα παιχνιδια Προβολή συνημμένου 54915

Η NINTENDO ομως αργοτερα κυκλοφορησε το Wii classic controller pro και καλα για πιο βολικο.Επειδη ομως δεν ξερω οντως αν βολευει για τα παιχνιδια απο της παλιες κονσολες οπως βολευει το αρχικο classic controller μηπως το εχει παρει καποιος ωστε να με πει την αποψη του ωστε να αποφασισω αν ειναι να το παρω η οχι την στιγμη που εχω ηδη 3 classic controllers Προβολή συνημμένου 54916
 
Παρτο. Εχω το ειχα παρει μαζι με το Monstet hunter που ηταν πακετο και μπορω να πω οτι με ειχε βολεψει αρκετα.
 
Στα κλασικα παιχνιδια βολευει αυτο ειναι που με νοιαζη εμενα γιατι το πρωτο classic ειναι αψογο ειδικα σε snes,nes παιχνιδια.
 
Βασιλη αμα σε βολευει το classic πιστευω δεν χρειαζετε να παρεις το pro.Απλα το pro σε δινει και την αισθηση οτι πιανεις ενα κανονικο χειριστηριο τυπου PS,XBOX και αλλα.
 
Το δευτερο ειναι κατα πολυ βολικοτερο. Ωστοσο, αν θες την απολυτη εμπειρια με το αντιστοιχο χειρηστηριο, σου προτεινω την πανεμορφη κυκλοφορια της HORI.

41MjUY5I1HL._SS500_.jpg


Μπορεις να το βρεις σε αρκετα προσιτη τιμη, πιστευω θα σε δικαιωσει.
 
Βασιλη το pro ειναι πιο βολικο στο κρατημα και για τα 2 κουμπια zl zr, οπου στο απλο δεν βολευουν καθολου αλλα το απλο classic μου θυμιζει snes το οποιο μου αρεσε παρα πολυ οποτε δεν το πηρα το pro ποτε. αλλα το εχω δοκιμασει σε μαγαζι.
 
Αυτό που δεν μου αρέσει στο classic είναι τα shoulder buttons και η θέση των αναλογικών που είναι σαν του PS2-3 pad. Τα shoulder buttons είναι αναλογικά ή τουλάχιστον έτσι νομίζω, το θέμα είναι ότι πρέπει να τα πιέσεις μέχρι βάθους για να λειτουργήσουν και αυτό κάνει κάποια παιχνίδια δυσκολότερα στον χειρισμό από ότι πρέπει. Το F-Zero X για παράδειγμα είναι unplayable αφού για να χειριστείς σωστά τα σκάφη πρέπει τα shoulder buttons να πατιούνται στιγμιαία αλλά με το classic controller αυτό δεν γίνεται.

Τσάμπα το είχα αγοράσει βασικά, τώρα το έχω και κάθεται αφού πήρα έναν αντάπτορα για να συνδέω το N64 controller και το πρόβλημα λύθηκε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα