Wii Remote

magus32

RetroN00b
Joined
10 Απρ 2008
Μηνύματα
15
Αντιδράσεις
0
Επειδη δεν ηξερα που να γραψω αυτο το θεμα το εγραψα εδω. Εχω το εξης προβλημα με το Wii Remote

Δεν εφανιζεται καθολου το χερακι τι πρεπει να κανω ; Νε μεν μου ανοιγει και οταν παταω Α στο healty-safe οταν μπενει στο μενου του Wii τοτε σβηνουν παλι το φωτακι του Wii remote και ουτε καν εφανιζεται το χερακι εχω δοκιμασει το sych αλλα τιποτα, τι αλλο πρεπει να δοκιμασω ;
 
Δοκίμασε να αλλάξεις μπαταρίες για αρχή.
 
Εχω βαλει καινουργιες αλλα τπτ
 
Είσαι σίγουρος ότι το receiver του σήματος (εκείνο το οριζόντιο μακρύ πράγμα)...είναι σε σωστή θέση? σωστά συνδεδεμένο? κλπ?
 
Ναι δεν αλλαξα τιποτα ξαφνικα χτες που αναψα το Wii μου το εκανε

Υ.Γ Συγνωμη για το δευτερο ποστ αλλα ειχε κολησει ο ΙΕ
 
Το κανω αλλα με το που μπαινει στο μενου σβηνει το φωτακι και ουτε καν εμφανιζεται το χερι
 
magus32 είπε:
Το κανω αλλα με το που μπαινει στο μενου σβηνει το φωτακι και ουτε καν εμφανιζεται το χερι
Μάλλον δεν κάνεις σωστά το synch.

πρώτα πατάς το κουμπάκι επάνω στο wii και μετά πατάς το κουμπάκι επάνω στο remote.

Αν δεις ότι συνεχίζει..βγάλε το wii από την πρίζα για λίγο...και τις μπαταρίες από το remote>..και δοκίμασε ξανά μετά από κάνα 10λεπτο...
 
Λοιπον θα τα δοκημασω και θα σας πω αλλα νομιζω πως αυτα εκανα αλλα ναι μεν το βρηκε αλλα μετα ξανα το εχανε το remote
 
μηπως εισαι απλα πολυ μακρυα? ή πολυ κοντα...

κανε κανενα calibration.
 
ΟΚ παιδια εφτιαξε με το sych ευχαριστω πολυ
 
Πίσω
Μπλουζα