XBLA Indie game: Arkedo Series 01 Jump! σαν κλασσικό 8bit!

keropi

Human RetroDatabase
Joined
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.709
Αντιδράσεις
9
xboxboxart.jpg



Μόλις το αγόρασα προς 240 πόντους! Λες και παίζω "ενισχυμένο" commodore64 platform game! Και η μουσική είναι chip tunes! :cool:

http://marketplace.xbox.com/en-US/games/media/66acd000-77fe-1000-9115-d8025855031e/

screen1_Web.png


screen2_Web.png


screen3_Web.png


screen4_Web.png
 
Ωραιο φαινεται,εγω σκεφτομαι να παρω το Jetpac Refuelled ειναι Remake του jet pac που επαιζα μικρος στο Spectrum.

1175126779.jpg


1175126780.jpg
 
Keropi που βρισκουμε το συγκεκριμενο demo στο 360 dashboard?
 
Wally είπε:
Keropi που βρισκουμε το συγκεκριμενο demo στο 360 dashboard?
πρέπει να συνδεθείς στο live! , μετά να πας στο game marketplace και μετά στα indie games... ;)
 
Ειμαι σε Silver αλλα με το νεο NXE δεν βρισκω πλεον την επιλογη...γκλουπ!
 
game marketplace -> explore game content -> κάνεις 4 φορές επάνω για να διαλέξεις την επιλογή Indie Games , και διαλέγεις new arrivals ... είναι το 4ο-5ο :)
 
Τελικα ειναι μονο για Gold τα Indie
 
μα όχι ρε συ, εγώ δεν έχω gold!!!

αφού δεν μπορείς να το βρείς από το dashboard, πήγαινε στην σελίδα της MS που έβαλα πιο πάνω, και πάτα το "game demo" κουμπί , και θα το βάλει σε queue στο Χ360 :)
 
Μηπως εχεις Αμερικανικο account? Εγω εχω Ευρωπαικο.

Οταν παω απο τη σελιδα μου γραφει οτι ειναι μονο για Gold members και στο dashboard δεν εχω την επιλογη!

Τρελα πραγματα... :)
 
καπου εδω θα αρχισω να κλαιω

picture.php
[/img]
 
ρε συ Wally, δεν είναι δυνατόν αυτό που συμβαίνει!!! Σε αυτό το σημείο στο dashboard δεν μπορείς να πας; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη στο βγάζει στο games marketplace!!!...

2009-07-16xboxdash.jpg
 
Δεν υπαρχει! Και να σου πω και το πιο φοβερο? Οταν παω στο Games Library (τερμα δεξια στο MarketPlace) βλεπω μια επιλογη Indie Games (που επιλεγει ουσιαστικα τα indie που εχεις κατεβασει) που σε 2 δευτερολεπτα εξαφανιζεται!

Mε εχουν ματιασει οι μπλειστετιονακηδες! Παω να βαλω μια αρμαθα σκορδα στο 360 μου!
 
το Games Library είναι off-line στον δίσκο σου.... Αν δεν συνδεθείς στο live! και δεν ανοίξεις το Games Marketplace δεν πρόκειται να τα δεις... μου κάνει φοβερή εντύπωση που δεν στο δείχνει!!!

Το απόγευμα θα σου ποστάρω βήμα-βήμα screenshots γιατί είναι πολύ κουλό το πρόβλημα!!! :eek:
 
Μαλλον θα εχει σχεση με το Locale. Εχω βαλει Ιρλανδια στο account αλλα ισως λογω TimeZone (θα το κοιταξω σπιτι για σιγουρια) να καταλαβαινει οτι ειμαι Ελλαδα και να με ριχνει στη ζωνη της Γερμανιας που ειναι πολλα πραγματα κλειδωμενα λογω νομοθεσιας... :(
 
αυτές τις βλακείες να μην είχε το live... αναγκαζόμαστε και βάζουμε τοποθεσίες εκτός Ελλάδας, &^%&^$&$#&
 
Wally, σου κάνει καψόνια επειδή κατάλαβε ότι είσαι βρωμοπειρατής. :p

Σοβαρά τώρα, το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 360 για Έλληνα χρήστη είναι όλες αυτές οι αλχημείες στην online υποστήριξη. Αν η Sony επιτρέπει locale "Ελλάδα", βλέπω να αγοράζω PS3. :p :p :p
 
Maddog είπε:
Αν η Sony επιτρέπει locale "Ελλάδα", βλέπω να αγοράζω PS3. :p :p :p
Τί το ήθελες το "Αν" στην παραπάνω σου πρόταση; H Ελλάδα υποστηρίζεται επίσημα από την Sony και μάλιστα δέχεται και τις πιστωτικές σου κάρτες για αγορές, οι οποίες για φαντάσου γίνονται σε ένα νόμισμα που λέγεται ευρώ και όχι αυτό το πως το λένε mspointsκάτι που δεν ξέρουμε πόσο έχει ισοτιμία κάθε μέρα και όταν πας να το ανταλλάξεις σε κάποια τράπεζα σε κοιτάνε με μισό μάτι... :D Α, και MD στην γειτονιά σου έχει προσφορά το PS3 (80GB+games) στα 222?, όχι από την δικιά σου πλευρά του δρόμου, από την άλλη πλευρά - απέναντι. ;)

Για τα indy games νομίζω ότι είχα πρόσβαση σε αυτά ακόμα και όταν ήμουν silver αλλά μου ήταν παντελώς αδιάφορα, μπορώ όμως να το τσεκάρω με έναν από τους λογαριασμούς live που έχω. Προσωπικά δεν αγόρασα next-gen κονσόλα για να παίζω τέτοιου είδους παιχνίδια.
 
Πίσω
Μπλουζα