[XBOX] Επισκευή;

smiley

RetroN00b
Joined
5 Νοέ 2007
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα συνφορουμίτες!

Έχω δύο XBOX, το ένα με evolutionX και το άλλο σε κανονική κατάσταση.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για να στήσω ένα XBMC σε κάποιο από τα δύο και να του χαρίσω το άλλο;

Υπόψη ότι το modded ενώ δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα στην ανάγνωση DVD, κάτι δεν πάει καλά...
 
XBMC μπορει να μπει στο πρωτο. Με 10 λεπτα διαβασμα θα μπορεσεις να το κανεις μονος σου και αν σου μεινει και η κονσολα.

Μηπως τα δισκακια που δοκιμαζεις ειναι DVD + ?

Tι drive φοραει?
 
Και στο αλλο μπορείς να το κάνεις, και πραγματικά είναι 10 λεπ΄τα δουλεια, τα στέλνεις τα αρχεία με FTP
 
Κάπως έτσι είμαι και εγώ. Έχω δύο, το ένα με Xecuter 2.6 Crystal Edition, του οποίου έσβησα τις banks καταλάθως, και άν ενεργοποιήσω το chip αντί να ανόίξει κάνει ένα disco light show και κλείνει !. Το κακό είναι ότι δέν αναγνωρίζει ούτε τα original το drive του πιά, δοκίμασα καθάρισμα αλλα εις μάτην. Λυπάμαι να το πετάξω, είναι όμορφο και εξωτερικά σε καλή κατάσταση. Απότι καταλαβαίνω θα πρέπει να περάσω νέο BIOS και φυσικά να αλλάξω και το DVD Drive που μάλλον είναι το Thomson, οπότε έχω κολλήσει εκεί. Έχω ένα δεύτερο με Evox το οποίο είναι το κλασσικό μάυρο. και αυτό ευτυχώς τα παίζει όλα, άν και αυτό παρουσιάζει πρόβλημα με κάποια Compilations που είναι γραμμένα να μπουτάρουν σε menu.
 
Καλημέρα σας!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά θα ήθελα πραγματικά να με βοηθήσει κάποιος γιατί ο χρόνος μου δυστυχώς είναι πολύ περιορισμένος για να πειραματιστώ...

Άλλωστε δεν με ενδιαφέρει το δεύτερο - καλύτερα να το πάρει και κανένας άλλος που μπορεί να το χρειάζεται.

Καλή συνέχεια.
 
Σε ποια περιοχή είσαι?
 
Πίσω
Μπλουζα