XBOX TOP 10 GAMES

plintiriopiaton

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
249
Αντιδράσεις
7
Ποια είναι τα καλύτερα (must have) κατά την γνώμη σας παιχνίδια για το ΧΒΟΧ το απλό όχι 360.
 
plintiriopiaton είπε:
Ποια είναι τα καλύτερα (must have) κατά την γνώμη σας παιχνίδια για το ΧΒΟΧ το απλό όχι 360.
πολυ απλα φιλε plintiriopiaton

1)halo

2)halo 2

3)panzer dragoon orta

4)doom 3

5)half life 2

6)flabe

7)otogi 1

8)otogi 2

9)ninja gaiden

10)dino crisis 3
 
Πακετο!Τα διαμαντια ειναι αναριθμητα.

Και υποθετω μιλαμε μονο για games και franchises XBOX exclusives.

Tα 10 πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο με τυχαια σειρα...

Ηalo 1-2

Panzer Dragoon Orta

Ralisport Chalenge 2

Voodoo Vince

Ninja Gaiden Black

Gun Valkyrie

Otogi

Steel Batallion

Oddworld Stranger's Wrath

Phantom Dust
 
Πλυντήριε για TOP 10 είναι δύσκολο...Αν έλεγες για ΤOP 100 θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα... :)
 
Θα προσθέσω επίσης και τα

Forza Motorsport

Project Gotham Racing 2

Επίσης ,αν και δεν είναι παιχνίδι, αξίζει να αναφερθεί το Xbox Media Center, το οποίο αν και hombrew software, είναι απίστευτο!
 
Dead or Alive ολη η σειρα.

Street fighter Anthologies
 
House Of The Dead δεν λέει? εγώ χάρηκα και μόνο που είδα ότι βγήκε για ΧΒΟΧ. οπότε κατά την γνώμη σας αν είναι να πάρω ΧΒΟΧ και 10-15 παιχνίδια είναι τα παραπάνω έτσι? Δεν μου αρέσουν καθόλου τα καθαρά RPG, είμαι του Arcade, Platform, Horror Survivor (God Of War Ps2, Resident Evil 4 Ps2), Racing (Sega Rally Ps3, Ridge Racer Ps3), Party Games (guitar hero, eye toy, monkey ball), First Person (Medal Of Honour), Puzzle (Warlords Psp, hotpixel psp, 7th wonders psp)...αυτά έτσι προτιμώ, αν και καποια παράξενα πάντα μου τραβούσαν το ενδιαφέρον.

Tα 10 πρωτα που μου ερχονται στο μυαλο με τυχαια σειρα...

Ηalo 1-2 Το Ηαλο 2 είναι ίδιο με το 1 η είναι ανώτερο?

Panzer Dragoon Orta ειναι RPG?

Ralisport Chalenge 2 Ράλλι κανονικό?

θενκ γιου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το House of the Dead3 ειναι ωραιοτατο(περιεχει και το House of the Dead 2 μεσα ;) ),απλα δεν το ανεφερα διοτι το franchise δεν ειναι exclusive.Αν το παρεις τσιμπα και ενα lightgun απο το ebay (ειναι παμφθηνα)

Τωρα για τα υπολοιπα παλι οπως μου ερχονται στο μυαλο...

Horror->Fatal Frame 1-2

Racing->Rallisport Challenge,Forza,Project Gotham 2,Race Driver (δεν θυμαμαι αν εχει βγει και για PC),MotoGP2,Wreckless

Party->εχασες,ασε που δεν θα επρεπε να υπαρχουν :biglaugh:

First person->Halo1-2,Riddick,Republic Commando,Return to Castle Wolfenstein κτλ κτλ

Ηalo 1-2 Το Ηαλο 2 είναι ίδιο με το 1 η είναι ανώτερο?

Panzer Dragoon Orta ειναι RPG?

Ralisport Chalenge 2 Ράλλι κανονικό?
Πρεπει να παιξεις και τα 2 :D

Οχι..ειναι το καλυτερο Rail-Shooter

Yeap
 
Εμένα μου άρεσε πολύ το outrun 2. Ίσως έπαιξε και η νοσταλγία ρόλο αλλά το χάρηκα πάρα πολύ...
 
plintiriopiaton είπε:
House Of The Dead δεν λέει? εγώ χάρηκα και μόνο που είδα ότι βγήκε για ΧΒΟΧ. οπότε κατά την γνώμη σας αν είναι να πάρω ΧΒΟΧ και 10-15 παιχνίδια είναι τα παραπάνω έτσι? Δεν μου αρέσουν καθόλου τα καθαρά RPG, είμαι του Arcade, Platform, Horror Survivor (God Of War Ps2, Resident Evil 4 Ps2), Racing (Sega Rally Ps3, Ridge Racer Ps3), Party Games (guitar hero, eye toy, monkey ball), First Person (Medal Of Honour), Puzzle (Warlords Psp, hotpixel psp, 7th wonders psp)...αυτά έτσι προτιμώ, αν και καποια παράξενα πάντα μου τραβούσαν το ενδιαφέρον.
Απ'ότι βλέπω plintiriopiaton, είσαι παιδί του PLAYSTATION!

Τι το θέλεις το ρημάδι το κουτί;;;;;;;; :D :D:D
 
ήθελα να είχα όλες τις κονσόλες και θα τις εχω...ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ!!!
 
tora teleutaia thelo kai ego ena xbox...
 
Να συμπληρώσω στα παραπάνω :

Far Cry Instincts, Outrun Coast 2 Coast, Psychonauts, Ninja Gaiden ;)
 
Πρέπει να βάλουμε και άλλους αξιόλογους τιτλους γιατί τα Σεβεν και καποια άλλα μαγαζιά Πλαίσιο κλπ βγάλαν στο σφυρί τίτλους και όποιος προλάβει, τουλάχιστον να βοηθήσουμε να μην αγοραστούν οι σαβούρες....!!!
 
1. Ninja Gaiden (σκετο και Black)

2. Chronicles of Ridick

3. Fatal Frame (παιχνιδαρα, επος!!!!)

4. Halo

5. Jet Set Radio Future (πολυ υποτιμημενο παιχνιδι, απιστευτα cartoon γραφικα)

6. Dawn of the Dead (πολυ απλα γραφικα, φοβερο gameplay και ατμοσφαιρα ομως! Να μην ειχε και εκεινη την ρημαδα την πιστα που εισαι με το sniper στην ταρατσα, τι ωραια που θα ηταν!!!)

7. Panzer Dragoon Orta (τι να λεμε τωρα, οσο και να μην θελω να το παραδεχτω, το playstation2 ουτε στο ονειρο του τετοια γραφικα......)

8. Black

9. Voodoo Vince

10. Psychonauts

Y.Γ. Αυτα ειναι 10 απο τα καλυτερα κατα την γνωμη μου παιχνιδια για ΧΒΟΧ. Αν επρεπε να επιλεξω ενα απο αυτα θα διαλεγα φυσικα το Fatal Frame το οποιο ειναι πραγματικα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ! Kαλο το Ninja Gaiden, καλο και το Halo, αλλα τις ανατριχιλες του Fatal Frame δεν τις εχει κανενα.........
 
Οντως και τα 2 Fatal Frame ηταν φοβερα!

Και μιας και ειμαστε σε κουβεντα να προσθεσω

Steel Battalion

Kingdom Under Fire: Heroes

Wreckless

Blinx

Psychonauts

Crimson Skies

Jet Set Radio Future

Metal Wolf Chaos

Crimson Sea

Fable

DOA: Ultimate

Sudeki
 
Θα φάω ban αν ρωτήσω τι είναι το fatal frame? Δεν το έχω παίξει.. :animrolleyes:

Επίσης αν πω πως το Blinx είναι πατάτα θα φάω ip block ? :biglaugh:
 
To Fatal Frame στην Ευρωπη λεγεται Project Zero...φοβερα survival horror games.

Οσο για το Blinx...το πρωτο σκοτωνε,το δευτερο ειχε το μαυρο του το χαλι
 
Wally είπε:
Οντως και τα 2 Fatal Frame ηταν φοβερα!
Και πάρα πολύ ατμοσφαιρικά!Πάρα πολύ καλή εναλλακτική πρόταση στα survival horror παιχνίδια.
 
Πίσω
Μπλουζα