young riders- πονυ εξπρες

joe

RetroMasteR
Joined
28 Απρ 2008
Μηνύματα
1.441
Αντιδράσεις
259
Προβληθηκε απο το Μega γυρω στο 92 αν θυμαμαι καλα, καθε σαββατο μεσημερι. Ηταν μια σειρα γουεστερν που θυμιζε σε υφος το young guns, και διαδραματιζοταν στο Κανσας πριν τον αμερικανικο εμφυλιο. Μια ομαδα τολμηρων καβαλαρηδων αποτελουσαν την ταχυδρομικη υπηρεσια Πονυ Εξπρες. Η ομαδα απαρτιζοταν απο τον αρχηγο του ποστου Teaspoon ενα γερο Texas Ranger και μερικες απο της θρυλικοτερες (αργοτερα) προσωπικοτητες της αγριας Δυσης. Ο Μπουφαλο Μπιλ, ο Μπιλ Χικοκ, ο Μπιλλυ δε Κιντ κτλ.

Στην ομαδα εκτος απο ενα μουγκο και εναν Ινδιανο υπηρχε και μια κοπελα που ειχε μεταμφιεστει σε αγορι.
 
Τη θυμάμαι τη σειρά, μου άρεσε πολύ τότε!!! Να σαι καλά που την ξέθαψες από τη λήθη της μνήμης μου :)
 
http://www.imdb.com/title/tt0125458/

με πόνυ θυμάμαι αυτην την σειρά του 97' δεν ξερω αν η χρονολογία της την κάνει ρετρο γι' αυτο δεν την ανοιγω σαν νέο θέμα και αυτη είχε σαν θεματολογια τα πόνυ, γυρω από εκεί κινούνταν αλλα σαφως πιο ρομαντική, δεν ξέρω αν την θυμάται η serano ή η retrofan που έχουν καλή μνημη ( οσον αφορα ρομαντικές σειρες και αυτη η σειρα είναι μια του είδους)! joe αχνά το θυμαμαι το young riders ήταν πιο αγοριστικό αν μπορώ να πω κάτι τετοιο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα