YouTube video me 100 C64 games in 10 minutes!

keropi

Human RetroDatabase
Joined
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.709
Αντιδράσεις
9
O xrhsths laffer sto EAB ekane ena poly kalo video!

100 C64 games se 10 lepta! :eek:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=eY2gK1MPgh8]YouTube - 100 Commodore 64 games in 10 minutes!

Original EAB thread
 
καλυτερα να μασουλησω αλουμινοχαρτο
 
Εδώ που τα λέμε, 10 λεπτά είναι το όριο της ανθρώπινης αντοχής απέναντι σε αυτά τα τερατουργήματα με τα ορθογώνια pixel και τα μουντά χρώματα. :D
 
Εδώ έχεις δει γραφικά του spectrum, αντέχεις δε σε φοβόμαστε.

Βάλε και στον μικρό να το δει, έχει χρώματα και ήχο!!!!
 
Δοκίμασα να του τα δείξω αυτά τα C64, το παιδί ακόμα κλαίει σπαρακτικά!

Αναγκάστηκα να τον δώσω στην μάνα του να τον ηρεμήσει κάπως...δόξα σοι ο Θεός, έχει καλό γούστο ο μικρός. :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
ή θέλει περισσότερο τη μητέρα του από εσένα :tease:

"Γιατί προσπαθεί να με γλείψει ο γέρος με αυτές τις ωραίες εικόνες και τις μελωδίες; Εγώ θέλω μόνο γάλα!"
 
Ένα περίεργο πράγμα πάντως, θέλει γάλα με μουστάρδα! :p :p :p
 
Ε τότε είναι ώρα για απογαλακτισμό. Σιγά-σιγά τις μπριζόλες, με το μαλακό.:biglaugh:
 
Maddog είπε:
Εδώ που τα λέμε, 10 λεπτά είναι το όριο της ανθρώπινης αντοχής απέναντι σε αυτά τα τερατουργήματα με τα ορθογώνια pixel και τα μουντά χρώματα. :D
βεβηλε!!!
 
Μπαμπά θέλω Commodore!

Όχι παιδί μου! Θα πάρεις speccy να χαίρεσαι το πράσινο και το κόκκινο σε όλο τους το μεγαλείο και το τρελό colour clash στην καινούργια μας τηλεόραση!

Μα μπαμπά!

Speecy παιδί μου!!!

Καλά μπαμπά.

:biglaugh:
 
Προτεινω 5ημερο ban στον Τελονιο για αβασιμες-εμπρηστικες δηλωσεις! :D
 
Δείτε και αυτό να ξετετραγωνίσει ο μάτης σας. :D

 
telonio είπε:
Μπαμπά θέλω Commodore!
Όχι παιδί μου! Θα πάρεις speccy να χαίρεσαι το πράσινο και το κόκκινο σε όλο τους το μεγαλείο και το τρελό colour clash στην καινούργια μας τηλεόραση!

Μα μπαμπά!

Speecy παιδί μου!!!

Καλά μπαμπά.

:biglaugh:
Και πολύ αργότερα όταν ορίμασε κατάλαβε οτι είχα κάνει την σωστή επιλογή.

Ήταν τυχερός που άκουσε τους γονείς του... :D
 
exontas dei MONO auta 2 videos apo ta sygkekrimena mhxanhmata, o c64 exei poly kalytera grafika...

ta monoxroma sprites tou spectrum einai apath! apath! ou! 666! 666!
 
Μπραβο στον gtsamour που εφερε τη μουσταρδα - κατσε να φερουμε και τα λουκανικα...
 

100 Amiga games σε 10 λεπτα

Το τρομακτικο ειναι οτι υπηρχαν καποια C64 games απο τα 100 του video που δεν :animeek: τα ηξερα ...

Το παραδοξο οτι το ποσοστο γνωριμων/μη παιχνιδιων στα αντιστοιχα videos για Amiga C64 ηταν το ιδιο, αν και δεν θα πρεπε ...

Οσο για τους SpectruMujahideen τι να πω ???

Sinclair Akbar...

Υ.Γ. Ελπιζω αυτο το τελευταιο να μην το δω ως sig κανενος
 
Σε βλεπω για καλοκαιρινα banακια...με το συμπαθειο κιολας..
 
Ξέρω κολύμπι, δεν πνίγομαι
 
Πίσω
Μπλουζα