ZX Spectrum + και +2 (γκρίζος) τροφοδοτικό

Lord Vek

Retro Member
Joined
11 Φεβ 2008
Μηνύματα
505
Αντιδράσεις
534
Απευθύνω τις ερωτήσεις σε όποιον τυχόν γνωρίζει. Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε τροφοδοτικό νέας τεχνολογίας 9 V και από 1,5 A και πάνω, αρκεί το + να βρίσκεται στο περίβλημα; Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο τροφοδοτικό τόσο στον Spectrum + όσο και τον +2;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eδω μου ειχαν απαντησει ναι και απο οτι διαβαζω παρακατω ολα πηγαν καλα ,πανε χρονια και δεν θυμαμαι λεπτομερειες.

Edit: τώρα διάβασα ότι δεν έχεις καθόλου τροφοδοτικό.
Εγω είχα ήδη του γκρι.
Link
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απευθύνω τις ερωτήσεις σε όποιον τυχόν γνωρίζει. Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε τροφοδοτικό νέας τεχνολογίας 9 V και από 1,5 A και πάνω, αρκεί το + να βρίσκεται στο περίβλημα; Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο τροφοδοτικό τόσο στον Spectrum + όσο και τον +2;
καλησπέρα, πιστεύω οτι δεν θα εχεις πρόβλημα αρκει να βάλεις τουλαχιστον 2Α τροφοδοτικό και να προσέξεις την πολικότητα(που ειναι το ποιο σημαντικό) . Δεν το εχω δοκιμάσει στον(στους) δικό μου γκρί εχω το αυθεντικό του , φιλικα παντα
 
καλησπέρα, πιστεύω οτι δεν θα εχεις πρόβλημα αρκει να βάλεις τουλαχιστον 2Α τροφοδοτικό και να προσέξεις την πολικότητα(που ειναι το ποιο σημαντικό) . Δεν το εχω δοκιμάσει στον(στους) δικό μου γκρί εχω το αυθεντικό του , φιλικα παντα
διορθωση 2.1Α τουλαχιστον. Στον γκρι το τροφοδοτικό ειναι 9v 2.1A . Προσοχή στην πολικότητα το κεντρικο pin negative . το μετρησα και στον δικό μου +2 για να ειμαι ποιο σίγουρος. Σε εμενα μετράει 11,3V με κεντρικό negative το αυθεντικό του παντα τροφοδοτικό
φιλικά παντα ....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα