Zzoids!

Overmind

RetroN00b
Joined
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
13
Αντιδράσεις
2
Για όσους τα θυμούνται, φιγούρες με αρθρώσεις, με κατασκευή ανάλογη των G I JOE. Τα όπλα τους ήταν τυχαία στη συσκευασία. Κόπιασα αρκετά για να έχουν όλοι διαφορετικά όπλα! Παρακαλώ προσέξτε την συλλεκτική (!) ετικέτα "Δρ. 1000"...

Από τα αριστερά: Σκορπιός, Λέων, Ταύρος, Τοξότης, Λέξορ, Γκράβεξ, Άρζον, Γκίνταρ.

Τα zzoids της El Greco...

Τα έφερα εδώ, γιατί στο thread "Σεληνάνθρωποι" ίσως δεν πολυκολλάνε. :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανονικά λέγοταν The Visionaries.Εχω την πρώτη σεζόν.Zoids ειναι ενα αλλο ανιμέ
 
Αυτό το σετάκι με τις φιγούρες κάποτε το είχα και ήταν απο τα αγαπημένα μου.

***Κάνω λάθος ή έχουμε ξαναγράψει για τα zoids και σε άλλο thread;
 
telonio είπε:
Αυτό το σετάκι με τις φιγούρες κάποτε το είχα και ήταν απο τα αγαπημένα μου.
***Κάνω λάθος ή έχουμε ξαναγράψει για τα zoids και σε άλλο thread;
Ναι όντως, στους Σεληνάνθρωπους, γι αυτό και γράφω παραπάνω ότι τα έφερα εδώ, γιατί σίγουρα Σεληνάνθρωποι δεν είναι! :)
 
macmarios είπε:
Κανονικά λέγοταν The Visionaries.Εχω την πρώτη σεζόν.Zoids ειναι ενα αλλο ανιμέ
Που την βρήκες την πρώτη σεζόν?!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Zzoids [El Greco]

Zzoids ,Αστρομαχοι και Αστροπειρατες απο το 1988 ισως να θυμιζουν κατι στους καπως νεωτερους.


Απο την El Greco!



Δεν μπορεσα να βρω αντιστοιχο ξενο παιχνιδι..


 


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Visionaries 4 Φιγουρες

Δεν θυμαμαι να παιχτηκε στην Ελλαδα αυτο το παιδικο. Αλλα τα παιχνιδια ηρθαν. Αυτοι ειναι 4 κακοι της σειρας. Ειχαν κατι χρυσαφι αυτοκολλητα στο στηθος σαν καθρεπτες. Ξεκολλησαν μεσα σε μια εβδομαδα. Υπαρχουν και δυο τσεκουρια στον οπλισμο που τα βρηκα αργοτερα.

attachment.php
 
Ωραια συλλογη....καποτε ειχα ολους τους καλους....


[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πριν το ανεβασω εψαξα για visionaries , δεν θυμομουν οτι εγραφε zzoids στο κουτι, γι αυτο δνε βρηκα κατι. Αν δεν μπορει να την μεταφερει καποιος admin θα την βαλω εγω εκει.
 
H πληρης ονομασια του ειναι Visionaries:Knights of the Magical Light.Ηταν παιχνιδι της Ηasbro και βγηκε στην αγορα το 1987 ενω εδω ηρθε ενα χρονο αργοτερα.Συνοδευτηκε απο σειρα καρτουν με μονο 13 επεισοδια (δεν υπηρχε αλλη σεζον οπως αναφερθηκε παραπανω).Επισης βγηκε και το αναλογο κομικ με λιγα τευχη ομως.Η ελληνικη μεταφορα του ηταν πολυ φτηνιαρικη και ελλειπης δυστηχως.Ειχαν στο στηθος τους ενα ασημι αυτοκολλητο το οποιο μετα απο λιγο καιρο εφευγε ενω στα γνησια υπηρχαν υψηλης ποιοτητας ολογραματα.Επισης ειχαν κατι ψηλα-κονταρια οπλα τα οποια δεν τα ειχαν φερει εδω.Αν ειχαν κανει ολη τη σειρα εισαγωγη απο την αμερικη θα ειχε πολυ μεγαλη επιτυχια πιστευω.Ειχαν καταπληκτικα οχηματα και το box art ειναι μακραν το καλυτερο που εχω δει σε παιχνιδια.Οσον αφορα τα κινουμενα σχεδια τα ειχα δει πριν χρονια να πουλανε το dvd σε διαφορα μαγαζια αλλα τωρα δυσκολα το βρισκεις.Τα ειχα ολα αλλα δυστηχως δεν εχει σωθει τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
από τα πραγματικά αγαπημένα παιγνίδια, ατελείωτες ώρες «ξυλίκι» & φανταστικές διαστημικές ιστορίες! Είχα το set με τους κακούς και έχει επιβιώσει ολο εκτός από τον μακρυμάλλη τυρκουάζ μουσά που μου λείπουν τα πόδια του για να τον συμπληρώσω. Επίσης μου λείπουν όλα τα αξεσουάρ τους-εκτός από ένα όπλο-καθώς επίσης και τα κράνη τους.

Θαυμάστε τους... :p

DSC07342.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφου εφαγα την γη να τα αναζητω (οπως λεει και το γνωστο ασμα) καταφερα να βρω μονο 6 απο τις 8 φιγουρες της σειρας... υποψιαζομαι πως οι αλλες 2 ειχαν την ιδια τυχη με τους Transformers μου... δηλαδη στα σκουπιδια... :cry:

Θυμαμαι αυτες τις ειχα κερδισει σε ενα παρτυ ενος φιλου μου που παντα οταν εκανε παρτυ για τα γενεθλια του η μητερα του αγοραζε παιχνιδια για τα παιδια που ηταν καλεσμενα. Οταν μπαιναμε στο σπιτι μας εδινε απο εναν λαχνο και μετα το κοψιμο της τουρτας γινοταν κληρωση και παιρναμε το παιχνιδι που κερδιζαμε και παιζαμε ολοι μαζι... Αν θυμαμαι καλα σε 5 τετοια παρτυ ειχα κερδισει περα απο αυτα και 1 GI Joe και 3 Transformers:happyjump:... ωραιες εποχες!!!

Δειτε και οσους επεζησαν...

ZZ (5).jpg

ZZ (6).jpg

ZZ (1).jpg

ZZ (2).jpg

ZZ (3).jpg

ZZ (4).jpg
 
Κι εγω σε καποια παρτυ απο συμμαθητη στο δημοτικο θυμαμαι να εχω αποκτησει καποιους.Με μονη διαφορα πως οταν πηγαιναμε μας εδινε ενα κλειστο σακουλακι με φιγουρες για το καλοσορισμα.

Ειχα καποιους κακους ετσι παρει αλλα οι γονεις μου φροντισαν να παρουν σε εμενα και τον αδερφο μου τους καλους απο μια φορα στον καθενα γιατι δεν εβρισκαν διαφορετικα σετ.

Μονο καποιες εντυπες διαφημισεις απο το Μπλεκ μου εχουν μεινει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Overmind είπε:
Για όσους τα θυμούνται, φιγούρες με αρθρώσεις, με κατασκευή ανάλογη των G I JOE. Τα όπλα τους ήταν τυχαία στη συσκευασία. Κόπιασα αρκετά για να έχουν όλοι διαφορετικά όπλα! Παρακαλώ προσέξτε την συλλεκτική (!) ετικέτα "Δρ. 1000"...
zzoidsvz6.jpg
Πωωωωω!

Τώρα τους θυμήθηκα αυτούς και έψαχνα εδώ να δω μήπως υπάρχουν!

Είχα 4 από αυτούς.

Έτσι όλοι μαζί ήταν στο κουτί;

edit: Σε μας απ'ότι βλέπω ήταν φτηνιάρικα!

Κανονικά ήταν με ολογράμματα!

$_57.jpg

$_57.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Overmind είπε:
Για όσους τα θυμούνται, φιγούρες με αρθρώσεις, με κατασκευή ανάλογη των G I JOE. Τα όπλα τους ήταν τυχαία στη συσκευασία. Κόπιασα αρκετά για να έχουν όλοι διαφορετικά όπλα! Παρακαλώ προσέξτε την συλλεκτική (!) ετικέτα "Δρ. 1000"...
zzoidsvz6.jpg
Είχα τον τρίτο από αριστερά με το μαστίγιο. Είχε αντοχή στο παιχνίδι, παρόλο που με την πρώτη ματιά δεν σου γέμιζε το μάτι και νόμιζες πως θα ξεκολλήσουν εύκολα τα μέλη του.
 
Ορίστε και το δικό μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα