Αναζήτηση παιχνιδιού: Saxoflute

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.326
Αντιδράσεις
6.295
Τη δεκαετία 80-90 είχα ένα παιχνίδι που αποτελούταν από πολλά πολύχρωμα πλαστικά κομμάτια σε σχήμα σωλήνα και έφτιαχνες με αυτά πολλές κατασκευές.

Στην εικόνα φαίνεται πώς ήταν τα κομμάτια και μια κατασκευή.

Προβολή συνημμένου 122866 Θυμάστε πώς λεγόταν το παιχνίδι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση...αλλά δεν είναι αυτό το παιχνίδι...το έψαξα πριν καταχωρήσω το θέμα. Για τους κυλινδροσωλήνες KIBI είδα ότι τα κομμάτια ήταν μικρά και συνδέονταν μεταξύ τους με εξαρτήματα...για το παιχνίδι που ψάχνω τα κομμάτια ήταν πιο μεγάλα και ήταν και αυτά σωληνοειδή...εκτός αν οι κυλινδροσωλήνες που αναφέρθηκαν κυκλοφόρησαν σε διάφορους τύπους...είχα αποκτήσει το παιχνίδι κάπου τη δεκαετία του 80...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Quercetti Tubation

Το παιχνιδι ειναι αυτο,αλλα η σελιδα ειναι στα Ιταλικα!

Ομως δεν φαινεται και για τοσο ρετρο... :xm:

Υπαρχει και βιντεακι.... :)

Quercetti Tubation



EDIT

Απο την αλλη ομως....η εταιρια ειναι καραρετρο!!!!!!!!!!! :eek:

Η Ιστορια της Quercetti
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και πάλι ευχαριστώ!

Κι εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο ρετρό το παιχνίδι, θυμάμαι αμυδρά ότι περιλαμβανόταν και ένα αντικείμενο σαν χωνί στα κομμάτια το οποίο εφάρμοζες σε ένα σωληνοειδές όπως της παραπάνω εικόνας και έφτιαχνες κάτι σαν τρομπέτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Κι εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο ρετρό το παιχνίδι, θυμάμαι αμυδρά ότι περιλαμβανόταν και ένα αντικείμενο σαν χωνί στα κομμάτια το οποίο εφάρμοζες σε ένα σωληνοειδές όπως της παραπάνω εικόνας και έφτιαχνες κάτι σαν τρομπέτα...

Saxoflute & Saxoflute Super.... ;)


 
stayros είπε:
Eυχαριστώ πολύ!!!!
bow.gif
άπαιχτος στην αναζήτηση!!! Ισως το παιχνίδι είχε κυκλοφορήσει με τον τίτλο αυτό στην ελληνική αγορά...

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα