Αναζήτηση τίτλου τηλεπαιχνιδιού

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.958
καλησπερα παιδια,ετυχε καποιος απο σας να δει ενα τηλεπαιχνιδι που παιζοταν απο καναλι της κρατικης τηλεορασης μετα το τελος της εκπομπης παιχνιδια χωρις συνορα;Ηταν καπως μεταμεσονυχτια η ωρα προβολης οποτε δεν ελπιζω να βρεθει ευκολα ο τιτλος. Οι παικτες εβλεπαν ενα βιντεο με ενα εγκλημα και μετα με βαση καποια στοιχεια που τους εδινε ο παρουσιαστης επρεπε να βρουν ποιος ειναι ο δολοφονος αναμεσα στους υποπτους,επρεπε δηλαδη με λιγα λογια να ενεργησουν σαν τον Σερλοκ Χολμς ή σαν εναν οποιονδηποτε ντεντεκτιβ.
 
Κατερινάκι μου, δεν το έβλεπα, αλλά θυμάμαι ότι είχε φάει πολύ κράξιμο στις επιθεωρήσεις, γιατί δεν είχε ένα μόνο τέλος ούτε έναν δολοφόνο, αλλά αποφάσιζαν οι παίχτες ποιος θα κάνει τον φόνο, νομίζω! Άρα λογικά είναι το "Εσύ Αποφασίζεις"! Θυμάσαι αν κεντρικός παρουσιαστής ήταν ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Βούρος? Έτσι νομίζω!..

Το ωραίο ήταν ότι είχανε "γυρίσει" βιντεάκια για πολλούς δολοφόνους, και στο τέλος έπαιζε το ένα ή τα δύο πιο δημοφιλή, δηλαδή τα βιντεάκια με τον "αγαπημένο" δολοφόνο των παικτών ή του κοινού, γιατί "παίζει" να ψηφίζαμε κι απ' το σπίτι!..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Hrysaor είπε:
Κατερινάκι μου, δεν το έβλεπα, αλλά θυμάμαι ότι είχε φάει πολύ κράξιμο στις επιθεωρήσεις, γιατί δεν είχε ένα μόνο τέλος ούτε έναν δολοφόνο, αλλά αποφάσιζαν οι παίχτες ποιος θα κάνει τον φόνο, νομίζω! Άρα λογικά είναι το "Εσύ Αποφασίζεις"! Θυμάσαι αν κεντρικός παρουσιαστής ήταν ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Βούρος? Έτσι νομίζω!..
Το ωραίο ήταν ότι είχανε "γυρίσει" βιντεάκια για πολλούς δολοφόνους, και στο τέλος έπαιζε το ένα ή τα δύο πιο δημοφιλή, δηλαδή τα βιντεάκια με τον "αγαπημένο" δολοφόνο των παικτών ή του κοινού, γιατί "παίζει" να ψηφίζαμε κι απ' το σπίτι!..
Οχι Hrysaor. Το "Εσύ αποφασίζεις" παιζόταν στο Μέγκα με παρουσιαστή τον Γιάννη Βούρο, όπως σωστά ανέφερες. Και όπως επίσης σωστά ανέφερες, είχε κάνει σουξέ τόσο στο κοινό (είχε αρκετά υψηλή τηλεθέαση) όσο και στις επιθεωρήσεις και τις σατυρικές εκπομπές (βλέπε επεισόδιο "Ο δράκος του ΚΨΜ" της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά", όπου ο Τζιοβάννι είναι κάτι μεταξύ Γρηγόρη Βαλτινού στην "Ανατομία ενός εγκλήματος" και Γιάννη Βούρου στο "Εσύ αποφασίζεις").

Όμως αυτό που περιγράφει η Κατερίνα είναι τηλεπαιχνίδι, όχι σειρά, και παιζόταν στην κρατική, όχι στο Μέγκα. Πάντως και πάλι εξαιρετικά τα στοιχεία που παρέθεσες.
 
σας ευχαριστω πολυ και τους δυο για τις απαντησεις σας!! ακομη ομως αναζητουμε τον τιτλο του τηλεπαιχνιδιου:που θα παει ομως θα τον βρουμε κι αυτον καποια στιγμη :)

Θυμαμαι οτι δολοφονος ηταν μονο ενας με βαση τα στοιχεια που εδινε ο παρουσιαστης

ΥΓ: πολυ σημαντικες οι πληροφοριες που προσθεσατε και οι δυο σας για τη σειρα "εσυ αποφασιζεις"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nwntas είπε:
Οχι Hrysaor. Το "Εσύ αποφασίζεις" παιζόταν στο Μέγκα με παρουσιαστή τον Γιάννη Βούρο, όπως σωστά ανέφερες. Και όπως επίσης σωστά ανέφερες, είχε κάνει σουξέ τόσο στο κοινό (είχε αρκετά υψηλή τηλεθέαση) όσο και στις επιθεωρήσεις και τις σατυρικές εκπομπές (βλέπε επεισόδιο "Ο δράκος του ΚΨΜ" της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά", όπου ο Τζιοβάννι είναι κάτι μεταξύ Γρηγόρη Βαλτινού στην "Ανατομία ενός εγκλήματος" και Γιάννη Βούρου στο "Εσύ αποφασίζεις").Όμως αυτό που περιγράφει η Κατερίνα είναι τηλεπαιχνίδι, όχι σειρά, και παιζόταν στην κρατική, όχι στο Μέγκα. Πάντως και πάλι εξαιρετικά τα στοιχεία που παρέθεσες.
Μια μικρή διόρθωση για το επεισόδιο ''ο δράκος του ΚΨΜ'': ο Πλαπούτας ήταν μεταξύ Γ. Βαλτινού και Γ. Βούρου από Ανατομία ενός εγκλήματος και Εσύ αποφασίζεις.
 
BETTY BOOP είπε:
Μια μικρή διόρθωση για το επεισόδιο ''ο δράκος του ΚΨΜ'': ο Πλαπούτας ήταν μεταξύ Γ. Βαλτινού και Γ. Βούρου από Ανατομία ενός εγκλήματος και Εσύ αποφασίζεις.
Σωστή! Απλά κόλλησα προς στιγμήν και δε θυμόμουν πώς τον έλεγαν στη σειρά.
 
επαναφερω το θεμα μηπως τυχον θυμηθηκε κανεις τον τιτλο ή εστω καποια λεπτομερεια
 
μηπως λετε "στα ιχνη του δολοφονου"; (αν δεν κανω λαθος)
 
elsint17 είπε:
μηπως λετε "στα ιχνη του δολοφονου"; (αν δεν κανω λαθος)
δεν ξερω αν ειναι αυτος ο τιτλος,το παρακολουθουσες;

θυμασαι χρονολογια;
 
katerinak είπε:
δεν ξερω αν ειναι αυτος ο τιτλος,το παρακολουθουσες;

θυμασαι χρονολογια;
ναι το εχω δει καποιες φορες,το παιχνιδι που λεω εγω παιζοταν γυρω στο 1994 με 1995
 
elsint17 είπε:
ναι το εχω δει καποιες φορες,το παιχνιδι που λεω εγω παιζοταν γυρω στο 1994 με 1995
ευχαριστω,δεν ξερω ομως αν ειναι αυτος ο τιτλος,μονο σε κανενα περιοδικο εκεινης της περιοδου θα μπορουσε να επιβεβαιωθει

imperium είπε:
ευχαριστω,ειχα κοιταξει τοτε αλλα δε βρηκα κανεναν τιτλο που να ταιριαζει μ αυτο το τηλεπαιχνιδι
 
Πίσω
Μπλουζα