Σνόρκελς - Snorks (1984)

Αγαπημένο παιδικό. Θυμάμαι, μου είχαν φέρει κάτι συγγενείς από την Γερμανία μια μπάλα με τα Σνόρκελς, πριν γίνουν γνωστά στην Ελλάδα ( πάλι από το RTL, αν δεν κάνω λάθος)...
 
wheeled warrior είπε:
εχω to the flight of dragons και το centurions κ περιμενω the snorks the pirates of dark water the herculoids thundar the barbarian k gobots!! απο ebay αγοραζω αλλα τι να λεμε για τιμες εδω εχουν βγει θυσαυροι!!!

Όταν το πάρεις wheeled warrior, θα μας πεις πώς είναι η ποιότητα της εικόνας, κτλ;

και ίσως αν θέλεις 1-2 screenshots.. ;)
 
παιδια η ποιοτητα της εικονας ειναι σουπερ δεν υστερη κατι απο τα κανονικα dvd που βγαινουν. απλα αντι να τυπωσουν π.χ. 3000 κομματια κ να πουληθουν τα 200 λενε το θες το παραγγελνεις καιω τοσα κομματια σε dvd r. θα κοιταξω σημερα να τραβηξω κανα screenshot κ απο τα δυο που ηδη εχω!! οσο για του υποτιτλους παιδικα ειναι δεν ειναι κατι το δυσκολο .. να πω οτι ειναι καμια σειρα με ανθρωπους που νταξει ειναι μερικα που μπορει να μην τα πιασεις ναι θες υποτιτλους ειτε αγγλικους ειτε ελληνικους!!
 
Το έλαβες κιόλας δηλαδή το Snorks;

ναι, ξέρω πώς είναι η ποιότητα των Warner Archive collection. ;)

Απλώς ήθελα να συγκρίνω το συγκεκριμένο με tvrips, για να δω αν υπάρχει κάποια βελτίωση ή όχι..

(και φαντάζομαι δε θα έχουν και watermarκ)

και για τους υπότιτλους, αναφερόμουν γενικά στην collection αυτή.

Κυρίως στις ταινίες. Ναι, τα παιδικά είναι πιο εύκολα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οχι δεν το παρελαβα ακομα!! εσυ εχεις τιποτα απο αυτα?
 
Σου έστειλα pm, αλλά μαλλον έχεις το inbox σου γεμάτο, και δε στέλνεται..
 
Ένα κλιπ απ΄τη συγκεκριμένη έκδοση!!

Μου φαίνεται θα ξηλωθω κι εγώ! :D

[video=youtube;q4F-pYwZA4Y]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filmmusic είπε:
[....] (δε μπορώ να κάνω embed. δεν ξέρω γιατί. κολλάει το παράθυρο της εισαγωγής βίντεο)
Τα έφτιαξα! :)

Σε παρακαλώ, ρίξε μια ματιά στη συζήτηση εδώ κι αν έχεις την καλοσύνη, πόσταρε εκεί τι browser χρησιμοποιείς (μήπως είναι firefox) & αν με το συγκεκριμένο προσωρινό fix που προτείνω διορθώνεται το πρόβλημα.
 
Οκ ευχαριστω τη βρήκα τη λύση..
 
το εβλεπα κι εγω τοτε και ειχα παρει και το αλμπουμ με τα αυτοκολλητα που ειχαν βγαλει
 
ναι, αυτό το άλμπουμ.....

Το ψάχνω στο ebay μπας και το βρω αλλά τίποτα. Το είχα και γω, αλλα θα κατέληξε στα σκουπίδια.

Μια φορά πουλούσε κάποιος όλο το σετ των stickers, αλλά ήταν λίγο εξωφρενική η τιμή.
 
Υπήρχαν κάτι βιβλιαράκια, που ενώ είχα πολλά απ αυτά, μάλλον δεν έμεινε κανένα. :sad: Θυμάμαι τα διάβαζα στις διακοπές. Μήπως έχει κάποιος να ανεβάσει έστω καμιά φωτογραφία;
 
Είχαν κυκλοφορήσει ανεξάρτητα βιβλία (ή κομιξ)? θυμάμαι μόνο ότι κυκλοφορούσαν σε συνέχειες με το Δυο
 
Δεν είμαι 100% σίγουρη αλλά νομίζω πως ναι. Έχει ξεμείνει τίποτα να ανεβάσεις; :) :heartcloud:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπαχαλο στους δρομους αλλα τουλαχιστον γυρισα σπιτι κ με περιμενανε αυτα!!ποσο πιο πορωση?

DSC00701.JPG
 
WOW! καλώς τα δέχτηκες!! :D
 
Βρέθηκε επιτέλους ένα βιβλιαράκι απο αυτά που σας είχα αναφέρει! Βέβαια δεν είναι δικό μου αλλά το δανείστηκα για την φωτογράφηση ::)

DSC02066.jpg

DSC02063.jpg

DSC02064.jpg

DSC02070.jpg
 
Τα θυμάμαι τα Snorkels πολύ καλά. Είχα και μία τσάντα σχολική νομίζω.
 
κυκλοφορησαν και λουτρινα σνορκελς στην Ελλαδα,υπαρχει φωτο εδω
 
Πίσω
Μπλουζα