''Υφος'' παρουσίασης games.....

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
157
Κατοπιν προτασης του akmakas,τροποποιησα τα αρχικα posts στα threads που ανοιξα ο ιδιος για καποια PC games,ξεκινωντας τα με ενα ειδους opening tribute-small historical review του αναλογου game,ωστε να ειναι πιο πληρες το θεμα....

Δε ξερω αν σας αρεσε,το ελπιζω ομως,και αν ναι,προτεινω (δηλαδη στην ουσια ο akmakas προτεινει για να τα λεμε σωστα....) να ξεκιναμε καπως ετσι την αναφορα μας σε καποιο παλαιο game....

Mια απορια μονο ρε παιδια...Αντι για urls για screenshots,πως μπορω να τα κανω να φαινεται η αναλογη φωτογραφια,χωρις ομως να την ανεβασω στο imageshack πρωτα,αλλα κατευθειαν μεσω του αντιστοιχου link που δινω...???
 
@manos426f

Επειδή βλέπω ότι έχεις πάρει ζεστά το όλο θέμα και χρειάζεσαι τα images για να κάνεις μία προσεγμένη και όμορφη παρουσίαση (αλλά και για να καταλαβαίνει και ο "νέος κόσμος" που δεν τα έζησε για τί μιλάς), έχω να σου προτείνω τα παρακάτω:

Καλύτερα να την ανεβάζεις στο imageshack γιατί μπορεί αρχικά να φαίνεται από το url της ιστοσελίδας που έχεις βρει, όμως υπάρχει η τάση να κόβουν τα direct links (είτε αμέσως - είτε μετά από λίγες ώρες) αφού τα θεωρούν ως μέθοδο να τους "κλέβουν" το bandwidth. Χώρια που κάποια στιγμή και οι ιστοσελίδες αλλάζουν και μπορεί να χάσεις ούτως ή άλλως την εικόνα σου.

Εάν θέλεις μία εναλλακτική και free λύση, μπορώ να σου προτείνω το googlepages. Εκεί έχεις χώρο ~100 ΜΒ να ανεβάσεις τις εικόνες σου και να τις "τραβάς" από τον "δικό" σου χώρο. Εάν δεν έχεις λογαριασμό στο gmail, πες μου να σου στείλω μία πρόσκληση. Εάν χρειάζεσαι βοήθεια για την χρήση του, απλά μου στέλνεις ένα pm, με χαρά να σε βοηθήσω.
 
Eξαιρετικές οι προτάσεις, συμβουλές του ambu. Πιστεύω ότι με λίγη προσεκτική παρουσίαση / δόμηση, μπορούμε να μετατρέψουμε το συγκεκριμένο φόρουμ σε μια πολύ αξιόλογη γωνιά στο διαδίκτυο, την οποία όλοι θα χαίρονται να επισκέπτονται.

Πλέον λύσεις για στέγαση εικόνων υπάρχουν πολλές, κι έτσι τυχόν άρθρα - tributes μπορούν να πάρουν την εμφανίσιμη μορφή που τους αρμόζει.
 
Eλπιζω τωρα οι παρουσιασεις παδια να δειχνουν πιο ωραιες......
 
Έκανα και εγώ με την σειρά μου μια μικρή αλαγή(Προς το καλύτερο)της ενότητας The Last Express...
 
Οντως,δε δειχνουν πολυ καλυτερα ετσι;;;

Σωστος akmakas,ειχες δικιο απολυτο,συνεχιζουμε λοιπον.....!!

Μια και εγω οπως θα καταλαβατε ειμαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετος με οτι εχει να κανει με RPG-strategy games,μια και ειλικρινα ΠΟΤΕ δεν επαιξα καποιο τετοιο παιχνιδι,οποιος ειχε εντρυφησει σε καποιο παιχνιδι καποιας απο τις παραπανω κατηγοριες,ας μας δωσει καποιο review,καθοτι απο εμενα δε προκειται να δειτε κατι τετοιο.....

Θα προσπαθησω με τον καιρο ομως να καλυψω αρκετα -θελω να πιστευω- adventure games.....

Μη σας πω οτι σκεφτομαι να γραψω και για παλια platforms που καποτε επαιζα μετα μανιας.....:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Επίσης θα ήθελα να πώ για τα review αν γίνεται να κάνουμε ένα review παιχνιδιού για κάθε thread..Είναι κρίμα να στριμώχνουμε 2 και 3 Adventure σε ένα post...

Σιγά σιγά και ένα για το κάθε ένα…Δεν ξέρω αν σας αρέσει…..Βλέπουμε!
 
Aν πιστευεις οτι τα adventures της Lucasarts αδικουνται λογω της ενιαιας παρουσιασης τους,(προφανως καπου εκει κολλαει πιο πολυ η επισημανση σου) ας τροποποιηθει με καποιο τροπο το thread,no problem...!!!
 
Ελπιζω και πιστευω οτι συντομα,υστερα απο ομολογουμενως πολυ καιρο,θα εχω λιγο χρονο να κατσω να γραψω review για καποιο παιχνιδι.....

Το ''κακο'' ειναι οτι για να κανεις review πρεπει να το εχεις τελειωσει κιολας το παιχνιδι και αυτο,σε οτι αφορα τα νεα adventures για μενα ειναι αδυνατο λογω χρονου,αλλα ευτυχως υπαρχουν και τα παλια εκεινα adventures που τα τελειωνα σερι το ενα μετα το αλλο,εξ ου και τα reviews......
 
Δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να το τελειώσεις manos426f..Φτάνει να το ξέρεις κάπως καλά..Άλωστε ένα review είναι....
 
Μπα , δίκιο έχει ο Manos... Αν δεν έχεις δεί ένα adventure στην ολότητά του δύσκολα μπορείς να κάνεις review....

( σκέψου μόνο πόσο μεγάλο ρόλο σε ένα adventure παίζει το 'τελείωμα' ;) )
 
Πίσω
Μπλουζα