** Call of Duty ** Official Thread

Βασικά για free map packs η λύση του pc είναι μονόδρομος.. και εμένα με βρίσκει κάθετα αντίθετο η λογική άμα θέλεις νέο content πλήρωνε, πόσο μάλλον όταν γίνεται μόνο στις κονσόλες...

Τώρα είμαι σε δίλημμα. Για το xbox MOH ή Black ops (για online πάντα);
 
Πάρε και τα δύο.
 
άμα προσθέσεις και κάτι άλλα που πήρα, σε λίγο τα έξοδα μου για παιχνίδια θα ξεπεράσουν τον κρατικό προϋπολογισμό...
 
Ε, εντάξει τότε, επιλέγω κι εγώ Black Ops!

Go for it!!!!!!
 
Medal of Honor θα σου προτεινα, φοβερα γραφικα, πολυ καλος ρεαλισμος στα οπλα, στο online γινεται χαμος.Οσο για το Βlack Ops τα γραφικα του ψιλο με χαλασαν, φαινεται η ηλικια του.
 
...με το γνωστο αποτελεσμα. ;)

Ωραια τεχνικη αναλυση. Εντυπωση μου εκανε (ναι, ακομα και σε εμενα :) ) οτι το 360 ειναι ανωτερο ΚΑΙ στο stereoscopic mode.
 
Wally είπε:
...με το γνωστο αποτελεσμα. ;)
Ωραια τεχνικη αναλυση. Εντυπωση μου εκανε (ναι, ακομα και σε εμενα :) ) οτι το 360 ειναι ανωτερο ΚΑΙ στο stereoscopic mode.
Ψεύδεσαι!!!!!!!!!! :p :p:D:D
 
The Xbox 360 version remains the same (our measurement comes in at 1040x608 with 2x MSAA) but it appears to be the case that the PS3 game has been reduced to 960x544, again with 2x MSAA.
Α ρε, τα ΚΤΗΝΗ του NEXT GEN gaming...

Άντε, μέχρι να τελειώσουν την καριέρα τους αμφότερα, θα δούμε αναλύσεις C64 για να διατηρούν τα καρέ σε επαρκή επίπεδα. :p
 
Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για multiplatform τιτλο και μηχανη γραφικων που εχει ακομα μεσα της κομματια κωδικα της id Tech 3! Δηλαδη οσο αφορα την τεχνολογια δεν ειναι σε θεση να εκμεταλευτει πληρως τους πορους της εκαστοτε πλατφορμας οπως πχ η MT2.0
 
Wally είπε:
Μην ξεχναμε οτι μιλαμε για multiplatform τιτλο και μηχανη γραφικων που εχει ακομα μεσα της κομματια κωδικα της id Tech 3! Δηλαδη οσο αφορα την τεχνολογια δεν ειναι σε θεση να εκμεταλευτει πληρως τους πορους της εκαστοτε πλατφορμας οπως πχ η MT2.0
Πολύ πρόχειρο είναι το συμπερασμά σου. Το ότι έχει βασικά πράγματα από την id tech 3 δεν σημαίνει παράλληλα ότι είναι παλιό ή παρωχημένο, γιατί τα modifcations είναι πάρα πολλά. Ίσα ίσα δείχνει ότι κάποια βασικά πράγματα δεν άλλάζουν από την μια μέρα στην άλλη, πόσο μάλλον όταν τα έχει υλοποιήσει ο Carmack και η παρέα του. Οι σημερινές κονσόλες ίσα ίσα θα έχουν για πλάκα πράγματα που τρέχανε ακόμα και στο Dreamcast (Quake II Arena). Επίσης δεν ξέρω κατα πόσο η μηχανή της Treyarch έχει τέτοια κομμάτια μέσα, γιατί δεν θυμάμαι να αναφέρεται στο boot up, όπως στα Modern Warfare.

Για να συμπληρώσω ένα προηγούμενο post μου, τελικά στο PS3 το θέμα είναι καθαρά PSN γιατί υπάρχουν παίκτες που δεν έχουν κανένα προβλημα στις ΗΠΑ.

Άρα είναι καθαρά θέμα ευρωπαϊκού PSN.
 
Ειναι μια αποψις...

COD3 / 2006 / 1088*624

COD MW, WAW, MW2 / 2007-2009 / 1024*600

COD BO / 2010 / 960*544 (PS3)
 
Lego Black Ops.

[ame=

[MEDIA=youtube]smETLCCPTVo[/MEDIA]&feature=player_embedded]http://www.youtube.com/watch?v=smETLCCPTVo
 
hehe. Πολύ ωραίο! Για κάποιο λόγο οι χαρακτήρες του μου θυμίζουν πολύ Batman!!
 
Τρελό γέλιο οι φοβερές και τρομερές αναλύσεις των super wow! κονσολών "νέας" γενιάς!!!!

Δηλαδή ακόμη κι εγώ που εξακολουθώ να παίζω στην -μάλλον παρωχημένη- ανάλυση 1280x1024,είμαι υπερμοντέρνος μπροστά τους!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνω με Μανο και με τον Maddog. Αν η επομενη γενια κονσολων δεν παρουσιασει κατι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ καλυτερο απο αυτα που μας πουλησαν μεχρι τωρα - θα υπαρξει σιγουρα ταση για επιστροφη στο pcgaming.
 
Δυσκολο να ξαναγυρισουν απο τις 42" στις 17" ιντσες.
 
Και γιατι να συμβει αυτο ? Ασε που οι 17αρες εξαφανιζονται σιγα σιγα. Το laptop μου ειναι σχεδον μονιμα συνδεδεμενο με την τηλεοραση.
 
Και εμενα ειναι για browsing ,αλλα για gaming δεν βολευει.

Ο μονος τροπος που μπορω να σκεφτω ειναι με το λαπτοπ στο πατωμα μπροστα απο την TV ,οπως ειχαμε το 2600 παλια,να θυμηθουμε τα παιδιατα μας.
 
Πίσω
Μπλουζα