Low Res - a new webbased magazine

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
68
Συγνώμη για τα αγγλικά αλλά η ανακοίνωση γράφτηκε εκεί:

How long did you wait for the last disk magazine issue? Alive 14 has been ages away and no new version has been seen yet.

Thorn, Christos and Simon Sunnyboy decided around Outline 2009 that the disk magazine concept should be transported over to a new platform and concept.

We started the Low Res magazine in Web 2.0 style. It is a Wordpress based blog with the following ideas behind the magazine:

releases more often, even if there are not 80 articles around

cover anything from an Atarian point of view, games, demos, hardware, news

a Blog system like Wordpress allows instant feedback via comments

article submissions are way more easy

readable even on your Atari ST with CAB or Highwire Smiley

article reviewing and proof reading can be done online while chatting, Skyping etc (no sharing of article textfiles anymore)

So here you go! At http://lowresmag.wordpress.com/ you can find the first issue of our magazine.

We hope you enjoy the read and if you want to contribute with articles, reviews or anything Atari related, just go ahead and tell us!

Low Res will need your active support - and keep in mind, if it's Atari related it is suited for the magazine, 8bit and Jaguar included.

We appreciate your feedback!
 
δεν βρισκω το link για κατεβασμα οεο
 
Κι αυτό γιατί το περιοδικό είναι online και τα άρθρα δημοσιεύονται ως blog posts. Περιμένουμε προτάσεις.
 
Πραγματικά χαιρετίζω τέτοιες προσπάθειες! :thumbup:

Πόσο μάλλον όταν έχουν σαν κύριο συστατικό την αγάπη τους για οτιδήποτε Atari related!

Μπήκε ήδη στα αγαπημένα, στο folder "Atari", ο οποίος έχει ξεχειλίσει από links!!! :D
 
καλό είναι να στηρίζονται τα κλασσικά μηχανήματα
 
Μου φαίνεται ήρθε η ώρα για ένα ST! Αν και φανατικός amigoβιος, πάντα ζαχάρωνα τα ST!
 
Τελικά πρέπει να είναι ψυχολογικό! Αγοράζουμε τώρα ότι οι γονείς μας δεν μπορούσαν ή δεν ήθελαν όταν ήμασταν πιτσιρικάδες! :)
 
nkarytia είπε:
Τελικά πρέπει να είναι ψυχολογικό! Αγοράζουμε τώρα ότι οι γονείς μας δεν μπορούσαν ή δεν ήθελαν όταν ήμασταν πιτσιρικάδες! :)
Σωστος, ξερεις τι πολεμος εγινε με τους δικους μου για να μου παρουν την Amiga :D
 
Φαντάζομαι ότι και για τη δικιά μου Amiga! Να φανταστείς, το αντάλλαγμα ήταν η πενταήμερη συν κάμποσες σφαλιάρες απο το πατέρα μου (δεν πειράζει, άξιζε το κόπο).
 
Και για μένα, το αντάλλαγμα ήταν η πενταήμερη!

Όχι σφαλιάρες, όμως! :D :D

Άντε, να πω κι εγώ οτι πιστεύω, οτι έχω ωριμάσει πλέον, και είμαι έτοιμος να αγοράσω μια Amiga! :D

Για συλλεκτικούς λόγους, βεβαίως βεβαίως...
 
nkarytia είπε:
Τελικά πρέπει να είναι ψυχολογικό! Αγοράζουμε τώρα ότι οι γονείς μας δεν μπορούσαν ή δεν ήθελαν όταν ήμασταν πιτσιρικάδες! :)
Είμαστε οφφτόπικ αλλά έχετε τόσοοοοοοοοοο δίκιο όλοι σας!!! :)
 
Σόρυ για τη παραδρομή, αλλά το άχτι μου για τους ST βγήκε στην επιφάνεια :)
 
Καλή επιτυχία ChrisTOS στο εγχείρημά σας! :)

DINO είπε:
Και για μένα, το αντάλλαγμα ήταν η πενταήμερη!Όχι σφαλιάρες, όμως! :D :D

Άντε, να πω κι εγώ οτι πιστεύω, οτι έχω ωριμάσει πλέον, και είμαι έτοιμος να αγοράσω μια Amiga! :D

Για συλλεκτικούς λόγους, βεβαίως βεβαίως...
:sealed: Δεν το περίμενα από σένα... :p
 
Όταν βλέπεις τόσους Amigaδες, να θέλουν να πάρουν ST, δε μπορείς... Άνθρωπος είσαι και λυγάς, όπως έλεγε και ο STράτος!!! :)
 
Για να επαναφέρουμε λίγο το θέμα στην αρχική του μορφή... μόλις βγήκε το τεύχος 2.
 
Πολύ πράμα Χρήστο! Και καλό!

Συγχαρητήρια για τη συνεργασία STOT - Atarimania!!! :thumbup:
 
Παω για διαβασμα
 
Και το 3ο τεύχος...
 
Ωραία πράματα! :thumbup:

Και επειδή είμαι λάτρης του Dig Dug, πάω να παίξω τώρα Dugger, διότι με μπριζώσατε! :D
 
Πίσω
Μπλουζα