MEGA - Αγαπημένες "κοινωνικές" σειρές

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Με τη βοηθεια της αγαπητης Sunset89 (μιας ξερω ελαχιστα για τις κοινωνικες σειρες του Μεγκα Τσανελε) συνταχθηκε η παρουσα λιστα.

Το "κοινωνικες" ειναι με την τρελα ευρεια εννοια του ορου :)

Παλίρροια

Ο Μεγάλος Θυμός

Αναστασία

Λόγω Τιμής

Απών

Η Αίθουσα του Θρόνου

Μη φοβάσαι τη φωτιά

Το κόκκινο φεγγάρι

Τελευταίοι εγγονοί

Φρουροί της Αχαϊας
 
Ωχ αμάν αμάν την περίμενα αυτή την ώρα, αυτήν την κατηγορία που δεν ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω. Να υπερισχυσει το συναίσθημα ή η λογική; :p

Λοιπόν, δε θα ψηφίσω αμέσως. Αναμφισβήτα οι πιο καλογυρισμένες σειρές είναι οι εποχής. Δηλ. Αίθουσα Θρόνου και Φρουροί της Αχαϊας. Όμως σειρές πιο σύγχρονες με πλούσια υπόθεση και καλές ερμηνείες όπως το Μη φοβάσαι τη φωτιά και η Παλίρροια, κάνουν πιο δύσκολη την υπόθεση. Αν και ξέρω πού θα καταλήξω. Τεσπα.

Θεωρώ σημαντικό που δεν έβαλες Παπακαλιατάδες κτλ και εστίασες σε πιο... καλογυρισμένες σειρές. Άντε να δούμε πώς θα εξελιχθεί η ψηφοφορία. Αν και έχω την αμυδρά υποψία ότι το παιχνίδι θα παιχτει εξ αρχής ανάμεσα σε 2-3.

Και μην ξεχνάτε ρε παιδιά την ψηφοφορία που τρέχει στο Μέγκα. Χθες άκουσα κάπου ότι το ελέγχουν κάθε μέρα ποιοι προηγούνται. έτσι θα προσαρμόσουν τις επαναλήψεις του καλοκαιριού. Είναι άδικο να υπερισχύει η Βέρα στο δεξί και ο Λάκης ο Γλυκούλης όταν υπάρχει τέτοιος πλούτος από 90s. Είναι στο χέρι μας (πω! έτοιμη για προεκλογική καμπάνια κόμματος). :D
 
Μεταξύ των "Λόγω τιμής" και "Οι φρουροί της Αχαϊας",επέλεξα τελικά το πρώτο.

Το δεύτερο πάντα το θεωρούσα πάρα πολύ καλή -και υποτιμημένη- σειρά πάντως !
 
Εγώ πάλι ήμουν ανάμεσα σε Λόγω Τιμής και Αίθουσα του Θρόνου αλλά επέλεξα την Αίθουσα. Μακράν η αγαπημένη μου! Αν όμως είχα δικαίωμα 2ης ψήφου θα επέλεγα τα παιδιά από την Πάτρα... :p

Δυσκολη επιλογή πάντως! Η μόνη από αυτές τις σειρές που δεν είχα παρακολουθήσει καθόλου είναι η Παλίρροια. Μα να μην τη θυμάμαι καθόλου??? Όλες οι υπόλοιπες είναι καταπληκτικές!
 
Ψήφισα την Αίθουσα του Θρόνου, αν και όλες οι υπόλοιπες είναι επίσης εξαιρετικές σειρές.

Το μυθιστόρημα όμως του Τάσου Αθανασιάδη και η μεταφορά του στην τηλεόραση όπως επίσης και οι εξαιρετικές ερμηνίες των ηθοποιών με έκαναν να επιλέξω την συγκεκριμένη σειρά.
 
Αίθουσα του χρόνου με 1000! Έπαιζε και η Μυρτώ Αλικάκη, εκεί...

Αν είχα δεύτερη επιλογή ,θα ψήφιζα Αναστασία...που btw η Αλικάκη εκεί ήταν πρωταγωνίστρια

(Χριστέ μου, μάλλον έχω κόλλημα με την Αλικάκη!) <---like it though
 
Μεταξύ "Λόγω Τιμής" και "Αίθουσας..." επέλεξα τη δεύτερη ίσως επειδή...

α... :( δεν ξέρω... μάλλον επειδή δεν υπήρχε δυνατότητα διπλής επιλογής.

Μου άρεσε εξίσου η μουσική, το σενάριο, οι ερμηνείες... :cool:

Εκπληκτικές σειρές και οι δύο... και ίσως από τις λίγες που θυμάμαι χωρίς να έχει χρειαστεί να τις δω 15 φορές έκαστη για να την εμπεδώσω...
 
Επέλεξα το <<Μή φοβάσαι τη φωτιά>>

Ήταν μία αισθησιακή σειρα γεμάτη πάθος...

Μ' ένα καταπληκτικό τραγούδι τίτλων! [ame=http://www.youtube.com/watch?v=mXpV5BJG0c8]YouTube - Ξ±Ξ»ΞΊΞΉΞ½ΞΏΞΏΟ ΞΉΟαννιδηΟ-ΞΊΞΏΞΉΟΞ± ΞΊΞΏΞΉΟΞ±(alkinoos ioannidis-koita koita)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
whatohh είπε:
Αίθουσα του χρόνου με 1000! Έπαιζε και η Μυρτώ Αλικάκη, εκεί...Αν είχα δεύτερη επιλογή ,θα ψήφιζα Αναστασία...που btw η Αλικάκη εκεί ήταν πρωταγωνίστρια

(Χριστέ μου, μάλλον έχω κόλλημα με την Αλικάκη!) <---like it though
Και στο Απών έπαιζε η Αλικάκη, αυτήν την φορά την κόρη του Χατζησάββα. Μάλλον έπρεπε να είχες τρεις επιλογές :p

Εγώ ψήφισα την Παλίρροια μόνο και μόνο για την αγαπημένη ηθοποιό. Τιμής ένεκεν... Αλλιώς θα ψήφιζα την Αίθουσα ή το Μη φοβάσαι τη φωτιά...

Wally, θα πρότεινα να κάνεις κάτι αντίστοιχο και με τον Αντ1 μιας και εκείνος δεν πρόκειται να μπει στη διαδικασία του "ψηφίζειν".. Και αν χρειάζεσαι βοήθεια, προσφέρομαι! :D
 
H οποια βοηθεια ειναι παντα καλοδεχουμενη!!!
 
Το Λόγω Τιμής θα ψηφίσω κι εγώ. Η παρέα πολύ δεμένη και γενικά μου άρεσε που έδειχνε τη ζωή τους. Αξέχαστη σκηνή που έμεινα κάγκελο όταν τη είδα, εκεί που ο Κούρκουλος, αφού τον έχει πριζώσει η Βολιώτη, της λέει νευριασμένος " Η Αθηνά είναι φίλη μου μ...νο." και της ρίχνει μια σφαλιάρα.
 
Λογω τιμης ψηφιζω και γω μονο και μονο γιατι δεν υπαρχει ''Το σημαδι του ερωτα'' :sealed: :sealed: :sealed: :sealed:

''Τι εγεινε κωστακη,σε γουσταρει η χωριατισα;'' Τιμη και δοξα στην τζεναρα:dribble:

 
Πίσω
Μπλουζα