MEGA Friday All-Nighters

Μακράν το πιο επιτυχημένο απ τα All Nighters ήταν αυτό με τη σάτιρα! Όλη τη νύχτα, μέχρι το πρωί το χαμηλότερο ποσοστό τηλεθέασης ήταν 16% και γενικά η βραδιά κυμάνθηκε πάνω από το 20%.

Αυτά να τα βλέπει πρώτα απ' όλους ο Μπούτος που υποθέτω θεώρησε πως ως διευθυντής προγραμματος θα είχε να διεκπεραιώσει ακόμα μια εκπομπή που θα πάτωνε και δευτερευόντως ο ΑΝΤ1 που λέει ότι ο κόσμος δε ζητά παλιά προγράμματα. Έτσι για να λένε ότι γνωρίζουν άριστα τα γούστα των τηλεθεατών. :p
 
Μωρε, μια χαρα γνωρίζουν τα γούστα των τηλεθεατών. Το θέμα είναι τι κάνουν γι' αυτό.
 
sunset89;188043 Αυτά να τα βλέπει πρώτα απ' όλους ο Μπούτος που υποθέτω θεώρησε πως ως διευθυντής προγραμματος θα είχε να διεκπεραιώσει ακόμα μια εκπομπή που θα πάτωνε και δευτερευόντως ο ΑΝΤ1 που λέει ότι ο κόσμος δε ζητά παλιά προγράμματα. Έτσι για να λένε ότι γνωρίζουν άριστα τα γούστα των τηλεθεατών. [IMG είπε:
http://retromaniax.gr/uploads/emoticons/tongue.png'[/IMG]

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕ ΕΚΕΙ ΣΤΟ MEGA ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ




Για το ant1 ότι να πω θα είναι λίγο. Χάνουμε τον χρόνο μας που ασχολούμαστε μαζί τους

δεν έχω να πω τίποτα για τον Αντ1 γιατί αν μιλήσω θα αναγκαστώ μετά να λογοκρίνω το πόστ μου.

Αυτά.
 
Ελπίζω μόνο το σημερινό All nighters να μην είναι αναμετάδοση από το πρόγραμμα του Bio bio , δεκαετίας του 90.(if you know what i mean...)

Όσο περισσότερο Μπράβο και όσο λιγότερο Dance και Ζω ένα δράμα δείξει, τόσο το καλύτερο.

To καλύτερο από το σημερινό επεισόδιο ήταν το τρέιλερ για το επόμενο επεισόδιο!!!!! Mega Σάτιρα 2 την άλλη Παρασκευή!!! Ζήτωωωωωω!

Είδατε όταν κάτι το βλέπει ο κόσμος?? Να τώρα αλλάζει ο προγραμματισμός μηνών!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάει το MEGA πρωινά μάλλον μας το φάγανε κι αυτό!!!Την άλλη Παρασκευή , επειδή "εμείς το ζητήσαμε" (!!!μας κάνει και τα χατίρια το Μεγάλο Κανάλι - ποιος το ζήτησε ρε παιδιά???) θα έχει 2ο μέρος MEGA Σάτυρα , πράγμα που σημαίνει πως μάλλον μας τρώνε τα πρωινά...Σαν δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...Πόση κοροιδία πια!!!
 
tonytony είπε:
Πάει το MEGA πρωινά μάλλον μας το φάγανε κι αυτό!!!Την άλλη Παρασκευή , επειδή "εμείς το ζητήσαμε" (!!!μας κάνει και τα χατίρια το Μεγάλο Κανάλι - ποιος το ζήτησε ρε παιδιά???) θα έχει 2ο μέρος MEGA Σάτυρα , πράγμα που σημαίνει πως μάλλον μας τρώνε τα πρωινά...Σαν δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...Πόση κοροιδία πια!!!
Μη μου άγχεσαι! Θα σκάσω ένα τηλεφωνάκι τη Δευτέρα και θα ρωτήσω να ενημερώσουμε εδώ σύντομα! Νομίζω ότι απλά θα υπάρξει επέκταση μίας εβδομάδας αλλά για επιβεβαίωση θα δούμε τη Δευτέρα. ;)

Καλό το Αφιέρωμα στα Σόους αλλά βρε παιδιά πολύ "φτωχό". Δηλαδή από τόσα χρόνια Μπράβο, τόσα Ποπ Κορν, τόσους Τηλεμαραθώνιους, αυτά που έδειξαν δεν είναι τπτ. Κρίμα πραγματικά. Κανονικά θα έπρεπε να αφιερώσουν 3 νύχτες και να μας θυμίσουν αρκετές καλές στιγμές. Τι να πει κανείς....
 
tonytony είπε:
Πάει το MEGA πρωινά μάλλον μας το φάγανε κι αυτό!!!Την άλλη Παρασκευή , επειδή "εμείς το ζητήσαμε" (!!!μας κάνει και τα χατίρια το Μεγάλο Κανάλι - ποιος το ζήτησε ρε παιδιά???) θα έχει 2ο μέρος MEGA Σάτυρα , πράγμα που σημαίνει πως μάλλον μας τρώνε τα πρωινά...Σαν δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...Πόση κοροιδία πια!!!
Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια μη σου πώ! Τo Mega Σάτιρα ήταν το καλύτερο All Nighters μέχρι τώρα. Kαι αυτό το άκουσα από πολύ κόσμο, που δεν είχε ή δεν ήθελε, να παρακολουθήσει τα προηγούμενα. Προτιμώ 1000 φορές να δώ κάτι που θα με κάνει να θυμηθώ και να γελάσω , παρά ένα βαρετό θέαμα, όπως ήταν το σημερινό, με χιλιοειδωμενες εικόνες τραγουδιών, τραγουδιστών και χορευτικών. Άραγε τι διαφορετικό θα είχε να προσφέρει το Mega Πρωινά, πέρα από μια γρήγορη εναλλαγή όλων των πρωινών προγραμμάτων με μουσικές σφήνες από τραγουδιστές του χθές και του σήμερα?
 
Εφόσον θα ξαναδείξουν σάτιρα, ένα επεισόδιο ΑΜΑΝ είναι τόσο δύσκολο να προβληθεί; Τις ίδιες ακριβώς εκπομπές θα παίξουν πλην Λαζόπουλου που θα αντικατασταθεί από Φερεντίνο! Ας θυσίαζαν ένα μισάωρο από Ζουγανέλλη και ένα από Μητσικώστα στη τελικη!
 
latinsoapsfever είπε:
Εφόσον θα ξαναδείξουν σάτιρα, ένα επεισόδιο ΑΜΑΝ είναι τόσο δύσκολο να προβληθεί; Τις ίδιες ακριβώς εκπομπές θα παίξουν πλην Λαζόπουλου που θα αντικατασταθεί από Φερεντίνο! Ας θυσίαζαν ένα μισάωρο από Ζουγανέλλη και ένα από Μητσικώστα στη τελικη!
Το σωστό να λέγεται! Συμφωνώ. Τη στιγμή μάλιστα που το Ακούνα Ματάτα ούτε σατιρική εκπομπή ήταν , ούτε πλάκα έβγαζε. Με την ίδια λογική να έβαζαν και τον Όμορφο κόσμο(Μακριά από εμάς). Όσο για το μισάωρο , μην ανησυχείς. Πάντοτε φαγώνεται με τις πολλές διαφημίσεις. Ευτυχώς η Μαλβίνα μπαίνει πιο νωρίς άρα δεν κινδυνεύει...
 
latinsoapsfever είπε:
Εφόσον θα ξαναδείξουν σάτιρα, ένα επεισόδιο ΑΜΑΝ είναι τόσο δύσκολο να προβληθεί; Τις ίδιες ακριβώς εκπομπές θα παίξουν πλην Λαζόπουλου που θα αντικατασταθεί από Φερεντίνο! Ας θυσίαζαν ένα μισάωρο από Ζουγανέλλη και ένα από Μητσικώστα στη τελικη!
Δεν βάζουν επεισόδια ΑΜΑΝ από Mega γιατί δεν δίνει την άδεια ο Κανάκης.

Εγώ προτείνω ομαδικά mail στο Ράδιο Αρβύλα και στον Imagine 89,7 (τον ραδιοφωνικό σταθμό των Αρβυλάτων) να μας πουν γιατί δεν βάζουν και να βάλουν λίγο μυαλό μπας και εμείς να δικαιωθούμε. Δεν λέω καλό το smooch και το Γεια ΧαΡΡΡά αλλά δώστε μια Γιαγιά Δωροθέα και το σκετς με τα κάλαντα. Εδώ 600.000 views κάνει το ΟΤΕ σκετς στο youtube και 440.000 τα άλλα.

Επίσης και στον ΑΝΤ1 να στείλουμε. Δεν αντέχουμε για γενέθλια των 20 χρόνων μόνη επανάληψη το Κάρμα. έλεος!

Ας έβαζαν την 1η σατιρική εκπομπή του Mega , το 1989 , τις Βιντεογραφίες, μουσική με ποπ είδωλα των 90s και σκετς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DianaTheSuperstar91 είπε:
Δεν βάζουν επεισόδια ΑΜΑΝ από Mega γιατί δεν δίνει την άδεια ο Κανάκης.
Αν δεν έδινε άδεια ο Κανάκης δεν θα έπαιζαν ούτε καν αποσπάσματα στη τηλεταινία. Ο Μπούτος είναι που δεν δίνει άδεια.
 
Να υποθέσω ότι εκτός από τους ΑΜΑΝ υπάρχει πρόβλημα και με το Λαζόπουλο; Με βάση την τηλεθέαση της προηγούμενης εβδομάδας και την ιστορία και την αξία της εκπομπής θα έπρεπε να μεταδοθεί ένα επεισόδιο και αυτήν την εβδομάδα. Εξάλλου, δεν ξέρω πόσο τυχαίο είναι ότι το επεισόδιο που μεταδόθηκε την προηγούμενη Παρασκευή δεν ήταν "κανονικό" αλλά παλιότερη τηλεταινία που προφανώς δεν είχε ετοιμάσει ο Λαζόπουλος αλλά το κανάλι.

Η Μαλβίνα τι ώρα θα παίξει;
 
panos34 είπε:
Να υποθέσω ότι εκτός από τους ΑΜΑΝ υπάρχει πρόβλημα και με το Λαζόπουλο; Με βάση την τηλεθέαση της προηγούμενης εβδομάδας και την ιστορία και την αξία της εκπομπής θα έπρεπε να μεταδοθεί ένα επεισόδιο και αυτήν την εβδομάδα. Εξάλλου, δεν ξέρω πόσο τυχαίο είναι ότι το επεισόδιο που μεταδόθηκε την προηγούμενη Παρασκευή δεν ήταν "κανονικό" αλλά παλιότερη τηλεταινία που προφανώς δεν είχε ετοιμάσει ο Λαζόπουλος αλλά το κανάλι.
Η Μαλβίνα τι ώρα θα παίξει;
Ναι είχε προβληθεί επετειακά το Νοέμβρη του 99 ο Λαζόπουλος!! Η Μαλβίνα υπολόγισε γύρω στις 5 με τις καθυστερήσεις του καναλιού.
 
Και στη περίπτωση του Λαζόπουλου, το MEGA δεν είναι αυτό που είχε απαγορεύσει πέρυσι στον ALPHΑ να παίξει σε επανάληψη παλιότερο επεισόδιο των Μήτσων;

Το κανάλι είναι πάντα αυτό που έχει το καρπούζι, ακόμα και αν ο δημιουργός έχει το μαχαίρι το καρπούζι θα βρεις άλλο τρόπο να το ανοίξεις.

Άλλωστε η ίδια παραφιλολογία δεν ακουγόταν και για Χάριτες-Εξαμαρτείν; Ότι τάχα μου δήθεν ο Ρέππας δεν επέτρεπε την επαναπροβολή τους γιατί λέει τις διασκεύαζε εμμέσως στο Safe Sex, ή το άλλο το κουφό ότι είχαν καεί οι κασσέτες του Εξαμαρτείν σε ανύπαρκτη φωτιά που είχε ξεσπάσει στο MEGA...
 
latinsoapsfever είπε:
Και στη περίπτωση του Λαζόπουλου, το MEGA δεν είναι αυτό που είχε απαγορεύσει πέρυσι στον ALPHΑ να παίξει σε επανάληψη παλιότερο επεισόδιο των Μήτσων;Το κανάλι είναι πάντα αυτό που έχει το καρπούζι, ακόμα και αν ο δημιουργός έχει το μαχαίρι το καρπούζι θα βρεις άλλο τρόπο να το ανοίξεις.
Και όμως νομίζω ότι ισχύει, πως ο Λαζόπουλος έχει την αποκλειστική διάθεση και εκμετάλλευση των δικαιωμάτων των Μήτσων! Είναι χαρακτηριστικό πώς το όνομα του Mega δεν αναφέρεται πουθενά στην προσφορά του Τηλεθεατή, στα αρχικά επεισόδια τουλάχιστον(δεν ξέρω για τα επόμενα) η κάρτα ''το mega channel παρουσιάζει ''είχε αντικατασταθεί από την κάρτα ''Ο Λάκης Λαζόπουλος παρουσιάζει'' και είχα ακούσει πώς αποσπάσματα παίζουν μόνο έπειτα από την άδεια του δημιουργού, που του έχουν παραχωρηθεί όλα τα δικαιώματα. Άσε που το επεισόδιο των Μήτσων είχε ακυρωθεί από τον ίδιο τον Άλφα, αλλά θα προβληθεί τις επόμενες μέρες.

Θέλω ακόμα να σε ρωτήσω, πού έμαθες ότι δεν δίνει ο Μπούτος την άδεια για την προβολή των ΑΜΑΝ? Δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο, δεν πρέπει να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
 
Δεν είναι γεγονός το ότι ο Μπούτος δεν επιτρέπει τη προβολή των ΑΜΑΝ, το είπα ειρωνικά.
 
Σήμερα που πήρα να ρωτήσω για τα Πρωινά αν θα τα δούμε τελικά, η τηλεφωνήτρια δεν είχε ιδέα, δεν με σύνδεσε με κάποιον υπεύθυνο, αλλά με Κάιρο και μου είπε ότι όλα είναι ρευστά.

Φυσικά δεν εμπιστεύομαι την πληροφόρησή της, οπότε αν μέσα στις επομενες μέρες δεν βγει κάποια ανακοίνωση θα ξανακαλέσω κ θα σας πω.
 
sunset89 είπε:
Σήμερα που πήρα να ρωτήσω για τα Πρωινά αν θα τα δούμε τελικά, η τηλεφωνήτρια δεν είχε ιδέα, δεν με σύνδεσε με κάποιον υπεύθυνο, αλλά με Κάιρο και μου είπε ότι όλα είναι ρευστά. Φυσικά δεν εμπιστεύομαι την πληροφόρησή της, οπότε αν μέσα στις επομενες μέρες δεν βγει κάποια ανακοίνωση θα ξανακαλέσω κ θα σας πω.
Οι τηλεφωνητριες εκτος απο αγενεστατες ειναι και ασχετες (λογικο ομως το δευτερο).
 
Ήθελα να ξερα για ποιο λόγο τα έχουν τα τηλέφωνα αφου δεν έχουν ιδέα. Τι κάθεσαι κυρά μου τόσες ώρες πάνω απ' το ρημάδι αφού είσαι άσχετη???
 
Σύμφωνα πάντως με το σάιτ του Μέγκα, τα πρωινά έχουν καταργηθεί (δυστυχώς κατά τη γνώμη μου, γιατί οποιοδήποτε επετειακό πρόγραμμα πάντα είναι καλοδεχούμενο-ειδικά από τα πρώτα χρόνια του σταθμού). Το περίεργο είναι ότι το εορταστικό σόου το ονομάζουν "NEW YEAR'S EVE" που αφορά φαντάζομαι σόου παραμονής Πρωτοχρονιάς. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα: 1. ή ότι εκεί μέσα έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και όπου να ναι θα βγάλουν και το Πασχαλινό σόου της Ρούλας για Χριστούγεννα ή 2. ότι θα υπάρξουν δύο ειδών εορταστικά και απλά δεν έχει γίνει ενημέρωση (δεν αναφέρομαι καν στο πρόγραμμα του καναλιού που έχει να ανανεωθεί δύο εβδομάδες).

Να πάρουμε τηλέφωνο οκ, αλλά ποιος μας εγγυάται σοβαρή απάντηση;; Θα ξαναπροσπαθήσω, αλλά κάντε κι εσείς το ίδιο (όσοι ενδιαφέρεστε φυσικά). 2106903000. #)
 
Πίσω
Μπλουζα