Outrun Online Arcade

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.292
Aardy βαρα Outrun Online αλυπητα.Δεν θα το μετανιωσεις. Το αγορασα στο Live (παρολο που τα ειχα λιωσει στο ΧΒΟΧ1) εδω και 5-6 μερες και καταστραφηκα...

Achievements με @@ επιτελους. Τωρα καταλαβα οτι οι επιδοσεις μου στο ΧΒΟΧ1 version, τις οποιες θεωρουσα ικανοποιητικοτατες, τελικα ηταν αστειες. Θελει καλη προπονηση...
 
Εχω χασει τον προμηθευτη μου δυστυχως τον τελευταιο καιρο τα μοιραζε και τα επαιζα τζαμπα. :(

Θυμαμαι στα 16-17 που μπαιναμε στην καμπινα αρπαζαμε το τιμονι της φεραρι και παταγαμε γκαζι ακουγωντας το "shower something" kai ειχαμε και την ξανθια διπλα.

Για το arcade μιλαω.
icon10.gif


Thanks Για το ινφο παντως επαιξα το Demo στο 360 ισως ειναι ωρα και για το φουλ παιχνιδι. :thumbup:
 
Το είδα κι'εγώ, αλλά περιμένω να μάθω και άλλα για το τί παίζει. Άν το εγκρίνετε θα προβώ κιεγώ στην αγορά του. (Με ενόχλησε όντως που δέν είχε ντέμο). Το Wolverine τώρα που το έπαιξα λίγο δέν είναι άσχημο, θυμίζει God of War ...
 
To Outrun το συνιστώ ανεπυφίλακτα σε όλους εδώ μέσα είτε έχουν xbox είτε ps3. Το όνειρο των παιδικών μας χρόνων σε high definition. Τι άλλο θέλετε δηλαδή???

Magical Sound Shower!!!!
 
Υeap το Outrun online ειναι οντως καλο παιχνιδι και καλη μεταφορα,για καποιον ομως που εχει σκισει το Outrun 2 σε PS2 (εγω) ειναι ολιγον μια απο τα ιδια. :xm:

Ενταξει hidef ωραια αλλα και στο PS2 ειχε progressive scan και 16:9 ,τα γραφικα απιστευτα.

.

.

.

.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδια καταφερε κανεις να κανει το 4:30 minutes σε οποιαδηποτε διαδρομη??

Εχω την F40 αυτοματη και ενω πιστευω οτι δεν πεφτει πουθενα το γκαζι και κανω οσο slipstream μπορω, το φτανω μεχρι 4:33. Δεν μπορω να δω απο που μπορω να φαω 3 ολοκληρα δευτερολεπτα!!!
 
Wally είπε:
Ρε παιδια καταφερε κανεις να κανει το 4:30 minutes σε οποιαδηποτε διαδρομη??Εχω την F40 αυτοματη και ενω πιστευω οτι δεν πεφτει πουθενα το γκαζι και κανω οσο slipstream μπορω, το φτανω μεχρι 4:33. Δεν μπορω να δω απο που μπορω να φαω 3 ολοκληρα δευτερολεπτα!!!
Manual gear μάλλον...
 
Mηπως με το κιβωτιο ταχυτητων. :xm:
 
Μα εχω κοσμο στο Friend List που το "εχουν" με αυτοματο...

Το ατου του χειροκινητου ειναι το one-button-drift που το βρισκω πιο μπερδευτικο και η λιγο γρηγοροτερη εκκινηση που ομως στοιχιζει λιγοτερο απο δευτερολεπτο και επιπλεον δεν εχεις αλλα σταματηματα-εκκινησεις ωστε να ειναι πλεονεκτημα.
 
Να παρεις Ps3 με το ανετο controller του ,θα κερδισεις 7". ;)

Η προπονησου στα Arcades στο Mall.

 


H παραδεξου το "You are not good enough".

 
 
Wally είπε:
Μα εχω κοσμο στο Friend List που το "εχουν" με αυτοματο...Το ατου του χειροκινητου ειναι το one-button-drift που το βρισκω πιο μπερδευτικο και η λιγο γρηγοροτερη εκκινηση που ομως στοιχιζει λιγοτερο απο δευτερολεπτο και επιπλεον δεν εχεις αλλα σταματηματα-εκκινησεις ωστε να ειναι πλεονεκτημα.
Αντε, μπορεί να περάσω να στο "βγάλω" εγώ... :)
 
To 4.30 πρέπει να το κάνεις στο time attack mode οπότε ξέχνα το slipstream...Δε το έχω κάνει φυσικά (4.37 is my best) αλλά βλέποντας κάποιον να το κάνει στο youtube φαίνεται ότι πρέπει να προσπαθήσεις να κερδίσεις κάποια δευτερόλεπτα οδηγόντας οριακά πάνω στο δεξιό ή αριστερό όριο του δρόμου στις ανοιχτές στροφές (με την έννοια ότι αν τις πάρεις ανοιχτά χάνεις κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου), το αμάξι να είναι tuned οπότε να πιάνεις τα 300χλμ στην ευθεία, στις στροφές που παίρνεις με drift να ρίχνεις οριακά την ταχύτητα το πολύ μέχρι τα 270χλμ και φυσικά να κάνεις αλάνθαστη διαδρομή. Τίποτα το σπουδαίο δηλαδη.... :)

Αν βέβαια το 4.30 σου φαίνεται δύσκολο για μια απλή διαδρομή τότε τι είναι το 14.30 για το 15track mode???
 
To ξερω απλα εκανα ευκολες πιστες πχ τη πρωτη οπου γινοταν με slipstream (που βγαζει μεχρι 315 kmh) και δεν ειδα διαφορες σε χρονους.

Βασικα κοιταξα τα Leaderboards και ειδα οτι στη διαδρομη που προσπαθω © μονο καμια 45αρια ατομα στο κοσμο επεσαν κατω απο 4:30 με AT!!!!

ΒΤW εχω προβλημα.Ενω εχω χρονο που ανετα μπαινει στο Leaderboard,παρολα αυτα δεν βλεπω να καταγραφεται. Και το ακομα πιο παραξενο που δεν εχω ξαναδει ειναι οτι δεν βλεπω κανεναν Ελληνα απο τη FriendList μου στα Leaderboards επισης. Mηπως εκανε καμια λαδια η Sega και κοιταει IP?
 
Τους χρόνους και τα σκορ τα έκανες ενώ ήσουν online? Δε ξέρω αλλά έχω την εντύπωση ότι ότι κάνεις offline δε καταγράφεται. Κι εγώ το ίδιο πρόβλημε έχω....Τα μόνα σκορ που μου έχουν καταγράψει είναι αυτά πυου έκανα ενώ ήμουν online...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετά από 5 περίπου ώρες ανελέητου gaming κατάφερα χρόνο κάτω από 4.30 στο time attack. Εϊχα πόλλα χρόνια να λιώσω έτσι...θυμήθηκα τα νιάτα μου :)

Άντε, ένα έμεινε...κάτω από 14.30 στο 15course time attack. Τα νεύρα τσατάλια.
 
Οποιος το κατεβασε το κατεβασε,απο PSN εφυγε ηδη και απο το live φευγει τον δεκεμβρη,ληγει η συμφωνια με την φεραρι.

Κανενα προβλημα για αυτους που το εχουν ηδη.

Eurogamer
 
Αυτές είναι οι μπούρδες του "download only" συστήματος. Now you see it, now you don't.

Τουλάχιστον τα retail παιχνίδια μένουν για πάντα προσβάσιμα, άσχετα από ληγμένα licenses κλπ corporate αηδίες...
 
Το set things straight απο το Live μαλλον φευγει τον δεκεμβρη του 2011 ,οποτε μεχρι τοτε θα ειναι exlusive στο 360 για οποιον δεν το εχει ηδη.

Kατα αλλα απο το Ps3 εφυγε επειδη βγηκε καινουργιο racing με ferrari για το PSN.

End Of Ferrari Deal Pulls Sega's OutRun Online Arcade From XBLA, PSN
 
Το συγκεκριμενο παιχνιδι πρεπει να ειναι η μοναδικη κατεγραμμενη περιπτωση στα χρονικα εξαφανισμενου games ,περιπτωση οτι ειδατε ειδατε και οτι παιξατε παιξατε.


Σε ολα τα παχνιδια καπου καπως μπορεις να τα παιξεις,κατι ΜΑΜΕκατι Scumm,κατι Dosbox υπαρχουν παντως,αυτο nada.



Kαι ηταν καλο οσο ειχα προλαβει και ειχα παιξει ,οχι τιποτα αλλο.
 
Τιποτα δεν χανεται. Μπορει να το βρει κανεις στα σκοτεινα μονοπατια του internet. :wink:
 
Πίσω
Μπλουζα