Retro κουμπαράδες.

LadyHawke

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2006
Μηνύματα
253
Αντιδράσεις
26
Cult κουμπαράς παιχνίδι "Το Πονηρό Μήλο".

Πρόκειται για μία πλαστική συσκευή σε σχήμα μήλου. Στο εξωτερικό της είχε ένα κουμπί στο οποίο επάνω τοποθετούσες ένα νόμισμα και πίεζες ελαφρά. Τότε έβγαινε ένα πράσινο σκουλίκι και τράβαγε το νόμισμα μέσα!

Η συσκευή λειτουργούσε με κουρδιστήρι.

Τρελή πλάκα. :biglaugh:

Παραλαγή του πιο πάνω κουμπαρά, ήταν ένας άλλος σε σχήμα κουτιού από όπου έβαινε ένα χεράκι και τράβαγε το νόμισμα μέσα.
 
LadyHawke είπε:
Παραλαγή του πιο πάνω κουμπαρά, ήταν ένας άλλος σε σχήμα κουτιού από όπου έβαινε ένα χεράκι και τράβαγε το νόμισμα μέσα.
Ο φαταούλας!!! :D
 
ασε το δακτυλο μου απαισιε κουμπαρα!!
 
Ε, ναι..

Συνέβαινε και αυτό. :)
 
Ναι αυτόν τον κουμπαρά τον είχα αγοράσει...Είχα ξετρελαθεί τότε με το μηχανικό χεράκι...Δυστυχώς ήταν ελατωματικό και πολλές φορές κολούσε...

Δεν με έκοψε να το πάω πίσω...Αλλά με έκοψε να το σπάσω!!
 
Καμιά φωτογραφία βρε παιδιά έχετε; Έχω φάει το google από προχθές αλλά δεν μπόρεσα να βρω.
 
ημαρτον!!!κουμπαραδες εγραφε στον τιτλο???

οτι να ναι βλεπω.κ αναρωτιομουνα τι [edit] εκφρασεις [edit] να ειναι οι ρετρο κουμπαρες....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ είπε:
ημαρτον!!!κουμπαραδες εγραφε στον τιτλο???οτι να ναι βλεπω.κ αναρωτιομουνα τι [edit] εκφρασεις [edit] να ειναι οι ρετρο κουμπαρες....

Ωραία ! Πάλι καλά που την πάτησες και εσύ,

γιατί αρχικά νόμισα ότι μόνο εγώ ήμουνα στραβός !!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:tickle: rotfl

Νόμιζα κι εγώ για μια στιγμή ότι πάλι ανορθόγραφο κείμενο έκανα deliver.
 
Δείτε τι βρήκα!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]

Το πουλάνε κιόλας στο internet!!!:woot: (φαταούλα μου σε ξαναβρίσκω μετά από τόσα χρόνια!!!!:love:)

[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:eek: :eek: :eek:

Πού το θυμήθηκες ρε θηρίο; Το είχα δει σε ένα φίλο μου. Εβαζες το εικοσάρικο(τότε) στη σχισμή και δε θυμάμαι, κατι πατούσες(χωρίς να είμαι σίγουρος), και το χέρι τραβούσε μέσα το νόμισμα!!
 
Iησους βρε κοπελια!!:animeek::animeek:

που το ξετρυπωσες το βιντεο?

Απιστευτο!!:biglaugh:

πρεπει να το δειξω στον αδερφο μου, που ως παιδι ηταν πολυ καρμιρης και θεωρουσε τον φαταουλα ως το υπεργκατζετ!!

candy, πας για τον τιτλο του ρετρο ντετεκτιβ!! :D
 
Καλά τι πάτε και ξετρυπώνετε μετά από τόσα χρόνια... :)
 
Θέλω και εγώ έναν φαταούλα!!!
 
Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο κουμπαρά,αααααααα!!!!ωραίος είναι.Θα πετάξω το γουρουνάκι μου και θα το αντικαταστήσω με τον φαταούλα. :) :) :) :)
 
ΩΩΩΩωωωωωπ!!!! Νάτος ο ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ !!!! :D :D

Ξεθάβω το θρεντ, γιατί βρέθηκε ένας ζωντανός.

Η Ms Teflona βρήκε στο πατρικό της, την κούτα με τα παιχνίδια και τα gadget, της παιδικής της ηλικίας . Ευτυχώς που υπάρχουν και οι καλές γιαγιάδες που συμμαζεύουν:biglaugh:

[edit] dead imageshack photo [edit]

Δεν είναι σε καλή οπτική κατάσταση, αλλα θα το "περιλάβω" και αυτό και θα το κάνω καινούργιο. :D

Υγ: Οποιος βρει σε ποιό παιχνίδι εποχής αναφέρεται η αφίσα πίσω από τον "φαταούλα", κερδιζει ρετρο συλλεκτικό αντικείμενο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαταούλας! Απίστευτο! Τι μου θύμισες τώρα κοντοχωριανέ!
 
Πίσω
Μπλουζα