To τέλος του manga από τις Delirio por Albert!!!

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
350
Το παρακάτω fanfic είναι το τέλος του manga που δεν πρόλαβε (ή δε θεώρησε αναγκαίο) να γράψει η Μιζούκι και να σχεδιάσει η Ιγκαράσι...

Δημιουργήθηκε από μιά πολύ όμορφη παρέα αλμπερτο φαν!

Τις "Delirio por Albert"!!! :cheers:

Τα σχέδια είναι της Esther

και τα κείμενα της Patricia!!!

Patricia, :thanx2: !!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
:cheers: Μπράβο Juanita μου... έκανες εξαιρετική δουλειά ;)


Μόνο μία απορία έχω... το τελευταίο "Αλμπερτ...και εγώ σε αγαπώ τόσο..." πώς το είπε? Από την προηγούμενη εικόνα... το στοματάκι της Κάντυ μας ήταν κλειστό
:kiss:


χεχεχε
 
Δεν το είπε Σταν...

Δεν είναι σε συννεφάκι!!!

Το σκέφτηκε!!! :cheers: :cheers: :cheers:
 
Μόνο εσύ θα μπορούσες να ξετρυπώσεις αυτό το τέλος...

Μπράβο βρε Ιωάννα! Σε ευχαριστούμε!

Πολύ καλό το σχέδιο...
 
Επιτέλους!!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers:


Αυτό εννοούσα όταν έλεγα ότι η Μιζούκι παρέλειψε τον επίλογο!


:thanx2: Juanita!!!!!!

 

 


Βρε παιδιά, έχει κανείς ταλέντο στη ζωγραφική???



Μήπως να βελτιώσουμε λίγο τα σκίτσα???
 
Όντως, ωραίο τέλος! :cool:

Αν και δεν είναι όπως θα το ήθελα εγώ :D , είδαμε επιτέλους μια εκδοχή που τελικά η Candy είναι πραγματικά χαρούμενη! :flower:
 
Τι όμορφο τέλος!!! :cheers:

'Οπως θα ήθελα να είχε γίνει!!

Η ιστορία ολοκληρώνεται επιτέλους!!

Thanks, Juanita!
 
Μπραβο Juanita :clap:

Αν και προτιμω μια Καντυ-Τερρυ-ικη εκδοχη. Ο σκιτσογραφος εχει κανει καλη δουλεια!

Μπραβο και στις "Delirio por Albert"
 
Παιδιά, χαίρομαι πολύ που σας άρεσε!!! :cheers:

Δε θα μπορούσε όμως να γίνει αν δε βοηθούσε ο Στανούλης και η Ακαλιακούκου!!!

Παιδιά, σας ευχαριστώ!!!! :wave:
 
Τίποτα Juanita μου! Για ότι χρειαστείς και μπορώ να βοηθήσω θα είναι χαρά μου να το κάνω :cheers:
 
Ειναι πραγματικά εξαιρετικο. Και στα σκιτσα καλη δουλεια (καλυτερα της ιταλίας, σίγουρα). Μπραβο, μπράβο, μπράβο!

Και.. ας μου επιτραπεί και κάτι άλλο. Ξερω, ζητάω πολλα.... Αφου εγινε που εγινε, που ειναι η Ελιζα; η Θεια; Οι Ραγκαν; να σκανε απο το κακο τους; θελω να τους δω!!!!!!!!!! Δεν περιμενα μονο την καντυ με τον Άλμπερτ, περιμενα, να δω και τους κακιασμενους να σκάνε!!!!

Και... κατι που ειπε η akaliakoukou για τα σκιτσα. Μπορει να γινει μια διόρθωση στις εκφράσεις, πανω σε ήδη υπάρχοντα σκίτσα, για να μην αλλάζει πολυ το αποτέλεσμα.
 
Σ΄ αυτό Λορένα δε νομίζω...

Είναι πνευματικό τέκνο άλλων... :D

Μπορούμε όμως να φτιάξουμε κάτι δικό μας.

Αν γράψουμε μιά ιστοριούλα, ίσως η Κάντυ και εγώ να μπορέσουμε να φτιάξουμε κάτι...

Άλλωστε, ό,τι έχω δει είναι αντιγραφή και προσαρμογή ήδη υπάρχοντων σκίτσων...

Όσοι πιστοί, προσέλθετε! :cheers:
 
Η ξαδέλφη μου ζωγραφίζει απίστευτα!!!


Μάλιστα έχει πάει και σε σχολή! Και λατρεύει την Κάντυ!!!



Τέλος του μήνα έρχεται Χίο!!!



Ετοιμάστε σενάρια!!!!!!!!!!!!
 
Κορίτσια,άμα θέλετε μπορώ να βοηθήσω κι εγώ.

Πάντα μου άρεσαν τα comics και έφτιαχνα κατά καιρούς.

Το σκίτσο ήταν πάντα το πάθος μου. Τελευταία άρχισα να ασχολούμαι και με την τεχνική των manga. Έχω βρει κάτι απίστευτους οδηγούς. Νομίζω ότι μπορώ να καταφέρω κάτι. Αν και η εξεταστική με έχει πάει λίγο πίσω, μόλις τελειώσω, θα ασχοληθώ εντατικά.

Μάλλον πρέπει τώρα να βρούμε σενάρια!!
 
Καταπληκτικό!!! :wave:

Μπράβο Έλενα!!! Μας λύνεις τα χέρια!!! :cheers:

Λοιπόν... παιδιά... πώς θα οργανωθούμε;;; :wait2:
 
Juanita + Lorena γράφουν ένα ωραίο φινάλε με Κάντυ + Άλμπερτ


Domniki + Akaliakoukou γράφουν ένα ωραίο φινάλε με Τέρυ.

 


Εδώ όμως αρχίζουν τα συννεφάκια τα δικά μου και αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε Τέρυ και Άλμπερτ...



Ναι, ο Τέρυ είναι ο μεγάλος μου έρωτας. Όμως... έχω πλάσει στο μυαλό μου τα απίστευτα σενάρια για το τέλος, αλλά μου μένει ένα τεράστιο κενό.



Ποιο είναι αυτο:


Αν η Κάντυ μείνει με τον Άλμπερτ, σίγουρα θα βρω κάποια που να μπορέσει να κάνει ευτυχισμένο και τον Τέρυ. Όχι απαραίτητα από τα γνωστά πρόσωπα της ιστορίας,αλλά μπορώ να βρω κάποια!


 


Αν όμως η Κάντυ μείνει με τον Τέρυ, ο Άλμπερτ τι γίνεται????



Θέλω να αποκατασταθεί και ο Άλμπερτ!!!


Αλλά με ποια??? Ποια μπορεί να σταθεί αντάξια στο πλευρό του?



Όσο κι αν ζάλισα το μυαλουδάκι μου, η Κάντυ και μόνο η Κάντυ μπορεί να σταθεί άξια δίπλα του!!!...






Εκτός εαν...
δε θα πω τίποτα παραπάνω, γιατί εδώ και καιρό ετοιμάζω κάτι.


Δεν ξέρω πότε θα είναι ολοκληρωμένο, αλλά όταν τελειώσει θα το δείτε!!!
 
Προτείνω να μείνει ο Άλμπερτ με την Κάντυ :heartcloud: και ο Τέρρυ με τη δίδυμη αδερφή της που μεγαλώνει στη Νέα Υόρκη και μένει κοντά στο θίασο...

Και μιάν ωραίαν πρωίαν εκεί που πάει να κάνει την πρόβα του, πέφτει πάνω της και ... η ζωή του αλλάζει... :cheers:

Η δε Σούζυ ερωτεύεται το γιό του κου Χαθαγουέη που ακρωτηριάζει το δεξί του πόδι για να το δώσει στη Σούζυ (στο μήκος ταιριάζει απόλυτα... λίγο στο ξύρισμα θα τα βρίσκει σκούρα... :rofl: :rofl: :rofl: )

Ξέρω... ενθουσιαστήκατε... :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Ναι, ναι, πολυ θα μου άρεσε να προσπαθησω σε ένα σεναριο. και με τον Άλμπερτ φυσικά.

Για πολυ καιρο akaliakakoukou προσπαθούσα και εγώ να βρω με ποιον θα κατεληγε καλυτερα η καντυ. Με τον Άλμπερτ μου φαινεται πως ειναι η καλυτερη λύση. Της ταιριαζει. Αν μεινει με τον Τερρυ, ο Άλμπερτ δεν θα βρει καποια. Η μονη διαθεσιμη ειναι η Παττυ, αλλά δεν ταιριαζουν. Ουτε και μια ξενη, ας ειναι και του ίδιου τυπου με τον Άλ.

Και.. μετά, μου ερχεται η φλασιά!! και όλα τακτοποιούνται στο μυαλό μου!

Το τελος φαινεται ξεκαθαρα! Ο Τερρυ γυρίζει στην Σουζανα, όχι όπως την πρώτη φορά, που ήταν χαλια, αλλά πιο συνειδητοποιημένος τώρα, και έχοντας παρει τις αποφάσεις του. Η καντυ μενει πισω. Ο πονος της σιγά-σιγά, φευγει. Αρχιζει να της λειπει ο Άλμπερτ, και να τον σκεφτεται για πρωτη φορά, και όχι όπως παλια. Καταλαβαινει πως μονο μαζι του, μπορει να ανοιγεται, και να στηριζεται. Με τον Τερρυ δεν το εκανε αυτο.

Αν καποιοι λενε, πως δεν ειναι τυχαιο που ο Τερρυ έδωσε το πρωτο φιλι στην Καντυ, δεν ειναι εξισου τυχαιο, που ο Άλμπερτ συγκατοικει με την καντυ.

Και... ερχεται η τελευταια σκηνη! Η καντυ, μετα τον αρραβωνα, εχοντας καταλαβει ποιος ειναι ο θειος Γουιλιαμ, πριν παει στο ορφανοτροφειο, σκεφτεται πως ήδη της λειπει. Λιγο αργοτερα, στον λοφο, φερνει στο μυαλο τα περασμενα. Και τοτε βλεπει τον Άλμπερτ, που ειναι και ο πριγκιπας. Ο παιδικος της ερωτας, γυριζει σε αυτην. Στην πραγματικοτητα δεν εφυγε ποτέ. Ήταν παντα κοντα της και την στηριζε.

Αναλογιζεται κανεις, τι συναισθηματα ξυπνα μια τετοια συνειδητοποίηση;

Τρεχει να τον αγκαλιασει, και... όλα τα υπολοιπα εννούνται!!!!!!!! Η Μιζουκι μπορει και να το αφησε επιτηδες, σκεφτόμενη πως τα ευκολως εννουμενα παραλειπονται!! :D Άλλωστε γιαπωνεζα δεν ειναι; Ποσα της χρεωσαμε λογω καταγωγης; πως εχουν το αισθημα ευθυνης, πιο πανω απο το συναισθημα κτλ γι΄αυτο και θα μεινει ο Τερρυ με την Σουζυ κτλ, ας της χρεωσουμε και το πιο σημαντικο : Οι γιαπωνεζοι, δεν εκδηλωνουν ευκολα τα συναισθηματα τους. Το φερνουν απο δω, το φερνουν απο εκει.. και αν καταλαβεις, καταλαβες τι θελουν να πουν! Έτσι και με την καντυ, αφησε να εννοηθει πως θα μεινει με τον Άλμπερτ, και αφησε σε μας, να φανταστουμε το τελος, πιθανον για καλυτερα. Πιθανον, να μην ευχαριστουσε στο μεγιστο καποιους. Αλλά τωρα, μας εξαπτει την φαντασια, και ο καθεις σκεφτεται το τελος, με τον δικο του καλυτερο τρόπο. Αυτη, μας το εδειξε μονο!
 
Έτσι λειτουργούν???:what:


Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται και όποιος κατάλαβε κατάλαβε??



Πω, πωωωωω!!!!!
:wait2:


Δε θέλω να ερωτευτώ γιαπωνέζο!!!!!
:precry:
 
Βρε παιδιά μου, δεν καταλαβαίνω τί δεν εννοείται στην Κάντυ... :what:

Το ό,τι δε γράφει στο τέλος "και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα";;;

To γεγονός ότι στο anime ξεκινάει μέσα στον τρελλό χειμώνα και καταλήγει σε μιά ηλιόλουστη άνοιξη δε σας λέει τίποτα;;;

Στο anime πάντα, τελειώνει με αυτούς που ξεκίνησε: στο Ορφανοτροφείο, με τις μαμάδες τ΄αδέρφια και τους συντρόφους αυτών... άστοχο είναι και αυτό;;;

Δλδ, ο Άλμπερτ που πιάνει δυό στρέμματα χώρο στο τραπέζι δε σημαίνει τίποτα;;;

Ως τι δλδ παρουσιάζεται;;; Ως ο μπαμπάς της Κάντυ;;;; Που βρήκε επιτέλους τις μαμάδες της και θα μιλήσουν για την ανατροφή του παιδιού;;;

Για μένα το τέλος του anime σημαίνει απλά - πολύ απλά πως η μπόρα πέρασε και η Κάντυ μπορεί πιά να ζήσει ευτυχισμένη με τον άντρα της, τ΄αδέρφια της και τις μαμάδες της...

Καμιά έννοια στο τέλος για την Κάντυ...

Άλλωστε, όπως πολύ σωστά αναφέρει και η αδερφή της Λορένας για παιδάκι πέρασε τόσα, όσα δεν περνάνε άλλοι σε μιά ζωή ολόκληρη...
 
Πίσω
Μπλουζα