Παντρεμένοι με παιδιά (Married… with children)

Πολύ ωραία σειρά και με πρωτοποριακό χιούμορ για την εποχή της. Την έχω δει άπειρες φορές και ποτέ δεν την βαριέμαι. Η τεμπέλα σύζυγος, ο αποτυχημένος πατέρας , η χαζή κόρη και ο ανασφαλής γιος συνθέταν ενα μωσαϊκό χαρακτήρων ανεπανάληπτο κατά τη γνώμη μου.
 
πωπω...το είχα ξεχάσει αυτό το επεισόδιο...πολύ πλάκα!Αν και μένα μου άρεσε πολύ η τριών επεισοδίων ιστορία με το ταξίδι των Μπάντυ στην Αγγλία...
 
Σημερα αρχισα να ξαναβλεπω για χιλιοστη φορα απο την αρχη ολα τα επεισοδια.Ειναι η αγαπημενη μου σειρα ολων των εποχων και δεν την βαριεμαι ποτε.Η ιστορια με το ταξιδι τους στην αγγλια ειναι ολα τα λεφτα οπως και ολα τα επεισοδια βεβαια.Δεν υπαρχει τιποτα σκαρτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ο 3ος κυκλος εχει κυκλοφορησει σε dvd στην Ελλαδα αλλα δεν γραφει τιποτα αν εχει ελληνικους υποτιτλους ενω στο site του public λεει οτι υπαρχουν.Το εχει δοκιμασει κανεις η αν το εχει νοικιασει να μου πει??Δεν το εχω βρει για ενοικιαση για να το διευκρινησω και ειναι το μονο που φοβηθηκα να αγορασω!Μπορει να με βηθησει κανεις????θΑ το αγορασω αυθεντικο μονο αν εχει Ελληνικους υποτιτλους.
 
Ωραία σειρά με πολλή πλάκα! Μεταδιδόταν στον ΑΝΤΕΝΝΑ τη δεκαετία του 90 και αργότερα στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤV. Τι οικογένεια κι αυτή...κάθε χαρακτήρας στον κόσμο του!
 
Φιλε μου ειμαι σχεδον σιγουρος πως εχει κανονικα ελληνικους υποτιτλους.Κατα της 11:30 θα παω σπιτι θα το τσεκαρω για σιγουρα και θα ποσταρω ξανα οποτε μπες κατα της 12 να τσεκαρεις το ποστ.
 
Σειρα....ΕΠΟΣ!!! :D

Δεν ξερω τι λενε οι λοιποι συμφορουμιτες περι βλακειας και λοιπα,αλλα η σειρα ηταν απαιχτη!!!! :cool:

Αλλωστε δεν νομιζω να ειναι τυχαια η βαθμολογια (8,2 /10). ;)

Εξυπνες ατακες,πολυ γελιο,χαρακτηρες...ολοι ενας κι ενας, με κορυφαιο τον (Ed O'Neil) Al Bundy!!!! :D

Al Bundy's Best Insults


....:biglaugh::biglaugh::biglaugh: :rofl: :rofl: :rofl:
 
soulfulakias είπε:
ο 3ος κυκλος εχει κυκλοφορησει σε dvd στην Ελλαδα αλλα δεν γραφει τιποτα αν εχει ελληνικους υποτιτλους ενω στο site του public λεει οτι υπαρχουν.Το εχει δοκιμασει κανεις η αν το εχει νοικιασει να μου πει??Δεν το εχω βρει για ενοικιαση για να το διευκρινησω και ειναι το μονο που φοβηθηκα να αγορασω!Μπορει να με βηθησει κανεις????θΑ το αγορασω αυθεντικο μονο αν εχει Ελληνικους υποτιτλους.
Λοιπον φιλε μολις τσεκαρισα αυτα που εχω και εκανα λαθος γιαυτο που ειπα πιο μπροστα.Τον τριτο κυκλο δεν το εχω στα ελληνικα απο τα επισημα dvd που κυκλοφορησαν.Θυμαμαι απο τοτε που τα πηρα πως με τον τριτο κυκλο υπηρχε καποιο προβλημα γιατι μετα απο τον δευτερο κυκλο που κυκλοφορησε κανονικα πηγαν απευθειας στον τεταρτο και τριτος κυκλος δεν υπηρχε πουθενα οποτε μουφα θα ειναι αυτο που πουλανε και οταν λεω μουφα εννοω πως σιγουρα πρεπει να ειναι χωρις ελληνικους υποτιτλους.Για την ιστορια εχουν κυκλοφορησει κανονικα σε dvd με ελληνικους υποτιλους οι κυκλοι 1,2,4,5,6.
 
Αγαπημένη σειρά....

Όλοι έχουμε έναν Άλ Μπαντυ μέσα μας... :D
 
Κλασσική σειρά από τα 80s. Την πετύχαινα πότε πότε και γελούσα με τα καμώματα της οικογένειας.
 
Δεν έγινα ποτέ φαν της σειράς, αλλά παρ'όλα αυτά μου άρεσε κι ήταν όντως διασκεδαστική, ενώ εννοείται ότι μου ξυπνάει και αναμνήσεις από ωραίες εποχές. Από τη μία, το γνωστό πρότυπο της μέσης Αμερικάνικης οικογένειας με τον βλάχο-χαμένο κορμί πατέρα, την γκρινιάρα στερημένη μητέρα και τα αποβλακωμένα παιδιά, έχει παιχτεί σε χιλιάδες σειρές, αλλά εννοείται ότι δεν ήταν όλες πετυχημένες όπως αυτή. Νομίζω ότι τότε την έδειχνε μετά από κάτι παιδικά, κι έτσι τύχαινε αρκετές φορές να κάτσω να τη δω. Δεν την εκτιμούσα αρκετά όμως και από ένα σημείο και μετά τη ψιλοβαριόμουν, κυρίως επειδή ήμουν ακόμα μικρή και πολλές ατάκες, ειδικά αυτές με τα σεξουαλικά υπονοούμενα, δεν τις καταλάβαινα όπως τις καταλαβαίνω τώρα. Επίσης μου την ψιλοέδινε αυτή η παύση των ηθοποιών πολλές φορές όταν λέγανε μία ατάκα, έτσι ώστε να ακολουθήσουν τα γέλια των θεατών. Προτιμώ να ρέει πιο φυσικά το χιούμορ, κι αυτό το στοπ και το πάγωμα μέχρι να γελάσουμε, πάντα με ενοχλούσε, όχι μόνο σ'αυτή τη σειρά, αλλά όπου κι αν το συναντούσα. Το ότι η σειρά ήταν χαζή όπως ειπώθηκε στο θέμα, οκ, κανείς δεν βλέπει το Παντρεμένοι με Παιδιά για να μορφωθεί ή να κάνει φιλοσοφικούς στοχασμούς, ήταν χαζή, αλλά και το χαζό είναι απαραίτητο στη ζωή του ανθρώπου για να χαλαρώσει και να περάσει καλά. Υπάρχουν χαζά που δεν βλέπονται, η συγκεκριμένη σειρά όμως δεν ανήκε σ'αυτές, την είχε τη μαγεία της, ειδικά με τις αμέτρητες "θανατηφόρες" ατάκες. Κι αυτός ο Al πια, τι μανία είχε με το να ειρωνεύεται τις χοντρές, συγκοπή θα πάθαιναν οι "πολιτικά ορθοί" :animlaugh:

Όσο για την υποτιθέμενη σχέση του ηθοποιού Ed O'Neil με την Christina Applegate που επίσης αναφέρθηκε, λέγεται ότι ήταν απλά φήμη, κι ότι ποτέ δεν τα είχαν στην πραγματικότητα. Τώρα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτό ή αν λέγεται για να καλυφθεί ο παντρεμένος τότε O'Neil, αλλά όπως και να'χει είναι πολύ δύσκολο να αντισταθεί ένας άντρας σ'αυτή τη σεξοβόμβα :D Α, τέλος, επειδή είδα ότι έχει διαγραφεί πλέον από το θέμα το φοβερό βίντεο με την εμφάνιση των Anthrax, ξαναβάζω ένα απόσπασμα κι όσο αντέξει!

 
Σε ευχαριστω πολυ metalcandyman!Oπως ακριβως την ειχα ψιλιαστει,κριμα : (.O 7ος και 8ος ηταν οι καλυτεροι κυκλοι για μενα αλλα δεν ηρθαν ποτε στην ελλαδα σε dvd,δεν ξερω γιατι σταματησαν στον 6.
 
Σε ευχαριστω πολυ metalcandyman!Oπως ακριβως την ειχα ψιλιαστει,κριμα : (.O 7ος και 8ος ηταν οι καλυτεροι κυκλοι για μενα αλλα δεν ηρθαν ποτε στην ελλαδα σε dvd,δεν ξερω γιατι σταματησαν στον 6.
 
metalcandyman είπε:
Λοιπον φιλε μολις τσεκαρισα αυτα που εχω και εκανα λαθος γιαυτο που ειπα πιο μπροστα.Τον τριτο κυκλο δεν το εχω στα ελληνικα απο τα επισημα dvd που κυκλοφορησαν.Θυμαμαι απο τοτε που τα πηρα πως με τον τριτο κυκλο υπηρχε καποιο προβλημα γιατι μετα απο τον δευτερο κυκλο που κυκλοφορησε κανονικα πηγαν απευθειας στον τεταρτο και τριτος κυκλος δεν υπηρχε πουθενα οποτε μουφα θα ειναι αυτο που πουλανε και οταν λεω μουφα εννοω πως σιγουρα πρεπει να ειναι χωρις ελληνικους υποτιτλους.Για την ιστορια εχουν κυκλοφορησει κανονικα σε dvd με ελληνικους υποτιλους οι κυκλοι 1,2,4,5,6.
Σε ευχαριστω πολυ metalcandyman!Oπως ακριβως την ειχα ψιλιαστει,κριμα : (.O 7ος και 8ος ηταν οι καλυτεροι κυκλοι για μενα αλλα δεν ηρθαν ποτε στην ελλαδα σε dvd,δεν ξερω γιατι σταματησαν στον 6.
 
soulfulakias είπε:
Σε ευχαριστω πολυ metalcandyman!Oπως ακριβως την ειχα ψιλιαστει,κριμα : (.O 7ος και 8ος ηταν οι καλυτεροι κυκλοι για μενα αλλα δεν ηρθαν ποτε στην ελλαδα σε dvd,δεν ξερω γιατι σταματησαν στον 6.
Ουτε γω γνωριζω για ποιο λογο σταματησαν αλλα ισως δεν ειχαν την ανταποκριση που ολοι περιμεναν οποτε και δεν το συνεχισαν.Κριμα παντως γιατι για μενα ειναι η αγαπημενη μου σειρα ολων των εποχων.Ευτυχως που υπαρχει και το ιντερνετ και ετσι μπορουμε να εχουμε ολα τα επεισοδια ;)
 
Τη σειρά έχω ξαναρχίσει να τη βλέπω τώρα κανονικά από την αρχή, τους πέντε πρώτους κύκλους τους αγόρασα κιόλας. Ισχύει αυτό που είχα πει, όντως πολλές ατάκες παλιά δεν τις καταλάβαινα και τελικά είναι πολύ καλύτερη απ'ότι μου φαινόταν τότε. Ένα απόσπασμα από reunion που έκαναν το 2012:

 
http://www.sport-fm.gr/article/oi-padremenoi-me-paidia-epistrefoun/3100135

Οι «Παντρεμένοι με παιδιά» επιστρέφουν

Τo spin-off του «Παντρεμένοι με παιδιά» είναι στα σκαριά.

Η επιβεβαίωση μάλιστα ήρθε από τα χείλη ενός από τους πρωταγωνιστές του David Faustino,ο οποίος επί 11 σεζόν υποδυόταν τον γιο του Al Bundy.
 
Τωρα αυτο ειναι ευχαριστο?? :p
 
Αφου θα κανει εμφανισεις και ο Al, ειναι καλη φαση η ειδηση!
 
Η καλητερη ειδηση που μπορουσα να διαβασω με εφτιαξε την μερα.Εχω δει την σειρα εκατονταδες φορες,εχω κανει μπλουζες και ζακετες κατα καιρους με σταμπα αλ μπαντυ και διαφορα σχολια απο κατωμ,δεν ειμαι απλα οπαδος της σειρας αλλα τρελαμενος πραγματικα και ενα πραγμα εμεινε μονο να κανω οσον αφορα την σειρα και πιστευω να καταφερω να το πραγματοποιησω γιατι ηταν να γινει περυσι και στραβωσε.Χιλια thanks imperium γιαυτη την εκπληκτικη ειδηση.
 
Πίσω
Μπλουζα