Παντρεμένοι με παιδιά (Married… with children)

ποσα απο τα αγορακια του φορουμ ηταν ερωτευμενα με την κριστινα;; :flower:
 
αριαδνη, παρων :ρ

Απο τις αγαπημενες μου κωμωδιες, πανεξυπνο μαυρο χιουμορ, πραγματικα.
 
Ε όπως και να το κάνουμε η κόρη του μπάρμπα Αλ είχε ενδιαφέρουσα προσωπικότητα κρίμα που η μετέπειτα πορεία της ήταν εντελώς αδιάφορη. Τώρα για το σπιν οφ ενδιαφέρον νέο (αν και προσωπικά η καλύτερη είδηση που θα μπορούσα να λάβω είναι ότι κατατέθηκε στο όνομά μου σε τράπεζα των νήσων Καϋμάν επταψήφιο ποσό σε αμερικανικά δολάρια -ας είναι επταψήφιο και ας είναι και σε δολάριο του Οργανισμού Κρατών της Ανατολικής Καραϊβικής- γιατί πάντα ήθελα να δω τα νησιά από κοντά :p ) κρατάω μικρό καλάθι όμως
 
ναι χε ,χε ενδιαφερουσα προσωπικοτητα η κορη του μπαρμπα-αλ στον τοτε ρετρο γνωστο κόσμο :p
 
metalcandyman αμα γινει τουλαχιστον να το κανουν καλο!!

Αγαπημενη σειρα φυσικα!!

Πες μας αν θελεις τι ηταν αυτο που ηθελες να κανεις και τελικα στραβωσε?
 
Kάτι μου λέει πως η συγκεκριμένη προσπάθεια δεν θα είναι απλά ξαναζεσταμένο φαγητό, αλλά ότι θα βγει κάτι καλό. Ποιος δεν θελεi να ξαναδεί τον Al Bundy...
 
imperium είπε:
metalcandyman αμα γινει τουλαχιστον να το κανουν καλο!!Αγαπημενη σειρα φυσικα!!

Πες μας αν θελεις τι ηταν αυτο που ηθελες να κανεις και τελικα στραβωσε?
Προσωπικα λιγο με νοιαζη αν πιασει το τελειο που ηταν το married with children και λιγο με νοιαζη αν δεν παρει καλες κριτικες απο τους τηλεκτριτικους του χωρου η απο τους χαρτογιακαδες που υπαρχουν στα καναλια και αποφασιζουν αν μια σειρα πρεπει να συνεχιστη η να κοπει γιατι ολοι αυτοι εχουν κοψει απιστευτα καλες σειρες ολα αυτα τα χρονια και το ξερω πολυ καλα αυτο γιατι οι σειρες ειναι το παθος μου και εχω στην κατοχη μου τα παντα απο σειρες που ηθελα να εχω.Αυτο που με τρελενει και γουσταρω τρελα οσον αφορα την χαρμοσυνη ειδηση που ποσταρες ειναι που θα δω ολους αυτους τους τυπους ξανα σε τηλεοπτικη σειρα η συγκινιση και η χαρα μου απλα δεν περιγραφεται.
Εχω εναν φιλο στην αμερικη οχι απλα φιλο αλλα κολητο που δουλευε και δουλευει σε εστιατοριο που ο Ed O'Neil ειναι πολυ τακτικως πελατης και εχουν αποκτηση πολυ καλη σχεση μεταξυ τους μεχρι και πλακες κανουν.Ειχα σχεδιασει λοιπον να πηγαινα διακοπες εκει θα με φιλοξενουσε ο φιλος μου και θα γνωριζα απο κοντα τον αγαπημενο μου Αl Bundy και αυτο που θα ηθελα και θα γεινοταν θα ηταν να εβγαινα μια φωτογραφια μαζι του σε καναπεδακι του εστιατοριου και μαλιστα με την κλασικη του κινηση με το χερι μεσα στο παντελονι γιατι οπως με ειπε ο φιλος μου ειναι φοβερο ατομο και δεν υπηρχε περιπτωση να μην δεχοταν θα τον εψηνε και αυτος φυσικα αν χρειαζοταν.Για διαφορους λογους στραβωσε ομως το πραγμα δεν μπορεσα να παω αλλα ελπιζω να τα καταφερω να κανω αυτο το ονειρο μου πραγματικοτητα καποια στιγμη.
 
metalcandyman είπε:
Προσωπικα λιγο με νοιαζη αν πιασει το τελειο που ηταν το married with children και λιγο με νοιαζη αν δεν παρει καλες κριτικες απο τους τηλεκτριτικους του χωρου η απο τους χαρτογιακαδες που υπαρχουν στα καναλια και αποφασιζουν αν μια σειρα πρεπει να συνεχιστη η να κοπει γιατι ολοι αυτοι εχουν κοψει απιστευτα καλες σειρες ολα αυτα τα χρονια και το ξερω πολυ καλα αυτο γιατι οι σειρες ειναι το παθος μου και εχω στην κατοχη μου τα παντα απο σειρες που ηθελα να εχω.Αυτο που με τρελενει και γουσταρω τρελα οσον αφορα την χαρμοσυνη ειδηση που ποσταρες ειναι που θα δω ολους αυτους τους τυπους ξανα σε τηλεοπτικη σειρα η συγκινιση και η χαρα μου απλα δεν περιγραφεται.
Εχω εναν φιλο στην αμερικη οχι απλα φιλο αλλα κολητο που δουλευε και δουλευει σε εστιατοριο που ο Ed O'Neil ειναι πολυ τακτικως πελατης και εχουν αποκτηση πολυ καλη σχεση μεταξυ τους μεχρι και πλακες κανουν.Ειχα σχεδιασει λοιπον να πηγαινα διακοπες εκει θα με φιλοξενουσε ο φιλος μου και θα γνωριζα απο κοντα τον αγαπημενο μου Αl Bundy και αυτο που θα ηθελα και θα γεινοταν θα ηταν να εβγαινα μια φωτογραφια μαζι του σε καναπεδακι του εστιατοριου και μαλιστα με την κλασικη του κινηση με το χερι μεσα στο παντελονι γιατι οπως με ειπε ο φιλος μου ειναι φοβερο ατομο και δεν υπηρχε περιπτωση να μην δεχοταν θα τον εψηνε και αυτος φυσικα αν χρειαζοταν.Για διαφορους λογους στραβωσε ομως το πραγμα δεν μπορεσα να παω αλλα ελπιζω να τα καταφερω να κανω αυτο το ονειρο μου πραγματικοτητα καποια στιγμη.
μακάρι να τα καταφέρεις Metal κάποια στιγμή. :) εγώ θα ήθελα πολύ να γνώριζα από κοντά τον Shatner, αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνω , είναι και 84 ο τύπος.... :( ( sorry για το offtopic)...
 
Αν και μου αρέσει πολύ η συγκεκριμένη σειρά, παρ'όλα αυτά εμμένω στην άποψή μου ότι δεν θα έπρεπε να γίνονται τέτοιες κινήσεις. Το κάθε πράγμα που κάνει μία συγκεκριμένη επιτυχία είναι αναπόσπαστο κομμάτι της εποχής του, και τίποτα δεν μπορεί να το φτάσει. Ό,τι και να είναι, η εικόνα των χαρακτήρων που αγαπήσαμε θα είναι σίγουρα κατώτερη από τότε, και κατά την άποψή μου οι ηθοποιοί θα έπρεπε να αρνούνται τέτοιες δουλειές, και να αφήσουν τον κόσμο να έχει την εικόνα που συνήθισε.

Πάντως, Metalcandyman, αν όντως καταφέρεις να γνωρίσεις από κοντά τον O'Neil θα σε ζηλέψω :) Eγώ στη θέση σου θα του ζητούσα και μία συνέντευξη αποκλειστικά για το φόρουμ :p
 
...κι εγώ πιστεύω ότι η επιστροφή της κωμικής σειράς δεν θα είναι το ίδιο πετυχημένη όπως ήταν τότε που είχε προβληθεί για πρώτη φορά στην τηλεόραση...μου αρέσει να βλέπω τα παλιά επεισόδια, τα νέα επεισόδια μάλλον θα μου φανούν περίεργα...
 
μεταλ μακαρι να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα και να βγαλει και πολλες φωτο για την ρετρο ;)
 
Σημερα μπορεις να βρεις τους αγαπημενους σου ξενους ηθοποιούς και από το τουιτερ ;)
 
metalcandyman ποτε δεν ειναι αργα για να το κανεις!!
 
Η σειρά θα προβάλλεται από αύριο 9/1 στο MEGA στις 10:40
 
Απίστευτο, πραγματικά. Και αυτό, και η Τζίνι και το τζίνι. Και το ότι έβγαλε τις θανάσιμες πεθερές σε σύνταξη, επιτέλους. Τα είδα εντελώς τυχαία στο EPG, με αγαπάει ο Θεός. Έχει δουλειά ο αποκωδικοποιητής τα Σαββατοκύριακα πλέον. Ήδη τον προγραμματισα να τα γράψει.
 
Μετά τα X-Files, Full(er) House, έρχονται και αυτοί. Βλέπω ένα νέο trend να γεννιέται.
 
Ξανασυζητησαμε γιαυτην την ειδηση πριν κανα εξαμηνο στης προηγουμενες δυο σελιδες.Μακαρι να γινει πραξη και να γουσταρουμε οπως προσωπικα γουσταρω καθε φορα που ξαναβλεπω και τους 11 κυκλους απο το παντρεμενοι με παιδια.
 
Πολύ ωραία σειρά με το πιο ιδιαίτερο χιούμορ για την εποχή της.Δεν θυμάμαι ο Αντέννα μέχρι πότε την πρόβαλλε στα πρώτα χρόνια. Θυμάμαι όμως πως το 1997-98 την έδειχνε το mega ένα διάστημα (και τον Τροχό της Τύχης που είχε πάρει και τα 2 απ' τον Αντέννα) μετά το Μακεδονία,μετά ξανά το mega λίγο πριν κλείσει το 18. Προβλήθηκαν και οι 7 κύκλοι στο Μακεδονία; αυτό δεν μπορώ να θυμηθώ.
Επίσης την εποχή που το έδειχνε το mega το 1997/98 ,έδειχνε μεταμεσονύχτια μια άλλη σειρά των δημιουργών του Παντρεμένοι με παιδιά, πάλι με μια παράξενη οικογένεια που είχε για κατοικίδιο έναν...κουνελο (του οποίου την φωνή έκανε ο Ζεντ απ' το Police Academy).Απ' τις πιο wtf σειρές-sitcom που έχω δει ποτέ αυτή.
 
Πίσω
Μπλουζα