Point and Click Adventures [2011] [2012] [2013]

Wally είπε:
To The Last Door εχει 8bit γραφικα και αν κρινω απο το ολιγολεπτο playable teaser-demo που επαιξα διαθετει φοβερη ατμοσφαιρα.
Θα αποτελειται απο επεισοδια. Το πρωτο ηδη εγινε funded απο Kickstarter και θα ειναι διαθεσιμο δωρεαν απο Μαη (αν και απο τωρα με 2 ευρω μπορεις να το αγορασεις).

Ξεκινησε το funding για το δευτερο επισοδειο.
Επαναφέρω το θέμα για να πω απλά ότι εγώ έχω πάθει κόλλημα με το The Last Door, έχω παίξει όσα επεισόδια έχουν βγει ως τώρα, (πρώτη και δεύτερη σεζόν) και ανυπομονώ να βγάλουν και το επόμενο. Αρχικά νόμιζα ότι η κατάσταση των γραφικών θα με χαλούσε, αλλά ήταν τέτοια η ατμόσφαιρα που πραγματικά τα γραφικά δεν έχουν καμία σημασία. Πολύ τρομακτικές στιγμές, αφού είναι εμπνευσμένο από τον Lovecraft, ωραία ιστορία και καταπληκτική, ατμοσφαιρική μουσική. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα τρόμαζα έτσι με αυτό το παιχνίδι.
 
Πώς μου ξέφυγε αυτό??? Πάω να δοκιμάσω το pilot episode.

EDIT

Μόλις τελείωσα το Pilot episode και μπορώ να πω πως μου άρεσε πολύ μέχρι στιγμής. Επίσης έχει πολύ ωραία μουσική. Αύριο φορτίζω την κάρτα και ξεκινάω τα υπόλοιπα επεισόδια.

Thanks Perla για το bump αλλιώς δε θα το είχα προσέξει το παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι που σου άρεσε Kambia! Είναι εθιστικό το παιχνίδι, θα περάσεις πολύ ωραίες (και πολύ ανατριχιαστικές) στιγμές.
 
Σήμερα με χαρά είδα ότι έχουν βγει και τα δύο τελευταία επεισόδια του The Last Door, που τα περίμενα καιρό. Θα τα αγοράσω και θα τα αρχίσω αμέσως, είναι εθισμός αυτό το ανατριχιαστικό παιχνίδι.
 
Έχει δοκιμάσει κανείς σας να παίξει το Roc'h Arnev Island; Αρχικά με τράβηξε πολύ, αφού έχει μυστήριο και μαγευτικές τοποθεσίες με απομονωμένους φάρους σε ένα ειδυλλιακό νησί, αλλά κόλλησα στα μισά και δεν βρίσκω πουθενά ούτε walkthrough για να ξεκολλήσω. Με ξενέρωσε, πραγματικά τα έχω δοκιμάσει όλα και δεν ξέρω πως πάει παρακάτω αυτό το ρημάδι...
 
Πίσω
Μπλουζα