Άγνωστες φιγούρες...προς αναγνώριση!

viking4a είπε:
Οι παρακατω ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ΔΕΝ ειναι Chap Mei: :p
Καλα μην παιρνεις και ορκο γιατι θα καεις...... :p

viking4a είπε:
Λοιπον οι δυο κυριοι ειναι Power Rangers.

Ο λευκος ειναι απο την σειρα Power Rangers Dino Thunder....

attachment.php


πηγη φωτο

Και ο κοκκινος ειναι απο την σειρα Power Rangers Mystic Force....

attachment.php


πηγη φωτο

Τωρα οσο για τον Πειρατακο......

Ω,ναι....ειναι Chap Mei!!!!!...... :tease: :tease:

Chap Mei/Pirate Expeditions

viking4a είπε:

Παμε παρακατω.....Next please.... :D
 
Αυτη ειναι μια φιγουρα που σωθηκε απο την παιδικη μου ηλικια (ναι, εχουν σωθει και λιγα πραγματα απο παλια)... :cool:

Σρέντερρρρρρρρ!!!!

 
Αριστερα η original συσκευασια του 1988 -αυτη που εχεις δηλαδη - και δεξια η συσκευασια 25th Anniversary Edition του 2009... ;)

attachment.php


πηγη

Next please.... :D
 
Αρα απ'οτι βλεπω στη δικη μου λειπουν τα οπλα και η...:what:φουστα??

Παντως μπραβο μου, βρηκα και κατι ρετρο να βαλω φωτο... :p

Ρε συ Σταυρο, μπορεις να με πεις πώς στο καλο βρισκεις με μια φωτογραφια μονο απο ποια συλλογη, εταιρια και ετος ειναι η καθε φιγουρα που βαζω? Απορια το εχω...

ψαχνεις πολλη ωρα για να βρεις πηγη κτλ?

Κι ευχαριστω και παλι που μας διαφωτιζεις!! :)

Βtw, το θεμα πρεπει ν'αλλαξει, γιατι δεν προκειται πλεον μονο για 4 φιγουρες, αλλα για περισσοτερες..

Καλυτερα θα ηταν να μετονομαστει βασικα σε: η συλλογη μου απο φιγουρες (ή κατι τετοιο).. ;)
 
viking4a είπε:
Αρα απ'οτι βλεπω στη δικη μου λειπουν τα οπλα και η...:what:φουστα??
Ε οχι και φουστα ρε συ Μπιλακο....δεν ειναι και ο Σακης!!!!:biglaugh: :tease: :tease:

Μπορεις να δεις πως ειναι στην φωτο που βρηκα στο ebay... ;)

attachment.php


viking4a είπε:
Ρε συ Σταυρο, μπορεις να με πεις πώς στο καλο βρισκεις με μια φωτογραφια μονο απο ποια συλλογη, εταιρια και ετος ειναι η καθε φιγουρα που βαζω? Απορια το εχω...ψαχνεις πολλη ωρα για να βρεις πηγη κτλ?
Ειναι αναλογα την περιπτωση,αλλες ειναι ευκολες και βρισκονται στο τσακ μπαμ,αλλες θελουν τον χρονο τους

και λιγο ψαξιμο παραπανω,οπως στην περιπτωση αυτη εδω που ειχαμε αναγνωρισεις με μια 5ετια καθυστερηση!!!!!! :precry:

viking4a είπε:
Κι ευχαριστω και παλι που μας διαφωτιζεις!! :)
Τιποτα,να 'σαι καλα. ;)

Χαρα μου να βοηθαω ωπου και οπως μπορω. :)

viking4a είπε:
Βtw, το θεμα πρεπει ν'αλλαξει, γιατι δεν προκειται πλεον μονο για 4 φιγουρες, αλλα για περισσοτερες..Καλυτερα θα ηταν να μετονομαστει βασικα σε: η συλλογη μου απο φιγουρες (ή κατι τετοιο).. ;)
Ασε,σου βρηκα τιτλο....

"Η Συλλογη μου απο Chap Mei φιγουρες made by Φειδιας" !!!!:biglaugh::biglaugh::tongue::tongue:

Περα απο την πλακα και τον χαβαλε, εχεις ξεκινησει με καλα κομματακια....Ωραιος!!! :thumbup:
 
Ανασκαφή του θέματος με 2 φιγούρες....

Σταυροοοοο, πες αλεύρι!! :p

IMG_0787.JPG
 

1@viking4a[/USER]

Η φιγουρα ειναι απο την σειρα "The New Adventures of He-Man" της MATTEL

και ο τυπακος ειναι απο τους κακους και λεγεται Optikk...

fetch


πηγη φωτο: ebay

Ο δεινοσαυρος (μαλλον Βελοσιραπτορας) κατα πασα πιθανοτητα, ειναι Chap Mei και ειναι απο το παρακατω σετακι....

fetch


πηγη φωτο: nothingbutdinosaurs.com

 
Σταύρο έγραψες πάλι...Μπράβο σου....
 
Μπορεί να βοηθήσει κανείς, να μου πεί ποιες φιγούρες είναι αυτές;

Ευχαριστώ πολύ.
 
Σταυρακα, ευχαριστω για αλλη μια φορα, ξέρω ότι μπορώ να βασίζομαι πάνω σου!! :)

Για τον Optikk ειναι 100% επιβεβαιωμένο, τον πέτυχα χτες κατα τύχη πάλι στο ebay..

Έχω έναν ενδοιασμό για τον βελοσιραπτορα, καθώς στην εικόνα που έβαλες, δεν φαίνεται αν έχει στα πόδια κάτι κίτρινα μηχανικά μέρη..

stratosb, και οι δυο φιγούρες που έβαλες ειναι παλιές καλές Masters of the Universe..

H αριστερά ειναι ο Jitsu, απο σειρά 3 (1984), του λείπει ο θώρακας πανοπλία και η πορτοκαλί κατανα..

Η δεξιά ειναι το μισό κομμάτι του Multi Bot, απο σειρά 5 (1986), λείπουν και τα όπλα τους εννοείται..
 
viking4a είπε:
Σταυρακα, ευχαριστω για αλλη μια φορα, ξέρω ότι μπορώ να βασίζομαι πάνω σου!! :)
Τιποτα, να ΄σαι καλα και καλοριζικα τα νεα αποκτηματα! :thumbup:

viking4a είπε:
Έχω έναν ενδοιασμό για τον βελοσιραπτορα, καθώς στην εικόνα που έβαλες, δεν φαίνεται αν έχει στα πόδια κάτι κίτρινα μηχανικά μέρη..
Μα για αυτο ειπα....

stayros είπε:
.... κατα πασα πιθανοτητα....
....γιατι μοιαζει πολυ. :xm:

Ανεβασε μονο καποια στιγμη, μια κοντινη φωτο με τον Βελοσιραπτορα μονο, μπας και καταφερουμε τιποτα παραπανω. ;)

Μεγαλη βρε....δεν θα το ξαναπω... :takethat: ....μην μας βγουν τα ματια παλι! :p

viking4a είπε:
Η δεξιά ειναι το μισό κομμάτι του Multi Bot, απο σειρά 5 (1986), λείπουν και τα όπλα τους εννοείται..
Ο οποιος Multi-Bot, σε συνδυασμο με τον Modulok, δημιουργει ενα Mega Monster οπως φαινεται και στο πισω μερος της συσκευασιας. ;)

Απο τις πιο ομορφες φιγουρες αυτες οι δυο, που αξιζει να τις εχεις απο 2 & 3 φορες εκαστως. :)

Multi-BotCardBackArt.jpg~original.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τις πιο ΑΣΧΗΜΕΣ θες να πεις μάλλον, χαχα!!

Δε το ήξερα αυτο για το mega monster (πραγματικά, τερατούργημα κυριολεκτικά) ..

Παντως, δεν έχω καμια απο τις 2 ουτε μια φορα, ειναι λιγο σπάνιες να τις βρεις κομπλε σε καλή κατασταση φαίνεται, λόγω των πολλών μερών που έχουν..
 
viking4a είπε:
Απο τις πιο ΑΣΧΗΜΕΣ θες να πεις μάλλον, χαχα!!
Ομορφες με την εννοια οτι μπορεις με μια μονο φιγουρα, να φτιαξεις οσες θελεις! ;)

Κατ' αλλα ναι....απο τις ασχημες εξωτερικα. :)
 
Πίσω
Μπλουζα