Άλλος ένας ρέτρο noob εδώ!

stavrosmp

RetroNoob
Joined
6 Mαϊ 2020
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
13
Καλημέρα σε όλους και όλες και καλώς σας βρήκα!
Λέγομαι Σταύρος 40 ετών (μοιάζω για 30) και ασχολούμαι από μικρο παιδί με τον Ελληνικό σιδηρόδρομο. Φυσικά είμαι και λάτρης των Ελληνικών ταινιών (cosmote cinema 3) παίζει η τηλεόραση όλη μέρα..και παρακολουθώ φανατικά το κανάλι "Kastalia" στο youtube.
Τέλος χαίρομαι που βρήκα ένα φόρουμ σαν αυτό, καθώς είμαι retroμανής.
 
Καλωσήρθες. Παλιά είχα κι εγώ σιδηρόδρομο. Οβάλ βέβαια, όχι αυτούς με τις πολλές διαδρομές που έβλεπα σε κάτι βιτρίνες και μου έτρεχαν τα σαλια. Πάντως μπορούσα να συνδέσω τα κομμάτια με όποια σειρά ήθελα κι αντί για το αρχικό, χωρίς τέλος, οβάλ σχήμα , έβλεπες ένα φιδάκι ή κάτι που έμοιαζε με κυμματιστό Γ. Βέβαια το τραινάκι (ή τρενάκι; ) είχε περιορισμένη διαδρομή.:fafoutis:

υγ. Εγώ είμαι 16 αλλά μοιάζω με 46.
 
Εγώ δεν είχα ποτέ σε μακέτα - παιχνίδι σιδηρόδρομο .. προτιμούσα και προτιμώ την πραγματικότητα :thumbup: ... αλλά και αν ασχοληθείς με τον μοντελισμό είναι εξίσου τέλειο!
 
Καλώς μας ήρθες!

και η παρεα μας μεγαλώνει...
 
Καλώς ήρθες trainspoter. Το χόμπυ σου είναι πολύ κοινό στη χώρα των σιδηροδρόμων την Αγγλία.
 
Welcome stavrosmp! Σίγουρα θα βρεις πολλά ενδιαφέροντα θέματα για 'μελέτη' στο Retromaniax!
 
:wave::wave::wave::wave::wave::wave:

Κώστας Χατζής - Όταν Φεύγουν Τα Τρένα (1975)

 
Παρε και ενα ''Τρενο φαντασμα'' απο μενα να γουσταρεις :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
Καλως ηρθες στο forum φιλος:wave::wave::wave::wave:

 
[..] και παρακολουθώ φανατικά το κανάλι "Kastalia" στο youtube.
Τέλος χαίρομαι που βρήκα ένα φόρουμ σαν αυτό, καθώς είμαι retroμανής.

Αναφέρεσαι μάλλον σε αυτό το πολύ ωραίο κανάλι!

Το είχα πετύχει πρόσφατα σε μια αναζήτηση που έκανα για τις αγαπημένες μας ελληνικές ταινίες και κόλλησα με τα βίντεο του συγκεκριμένου καναλιού!

Νομίζω ότι είναι καινούργιο το κανάλι αυτό, κανα 5μηνο και έχει σούπερ θέματα για τις ελληνικές ταινίες!

Μάλιστα σε κάποια απο τα βίντεο γίνεται και αναφορά του retromaniax.gr όπως σε αυτό εδώ!

Δεν ξέρω αν είσαι εσύ ο εκφωνητής των βίντεο αυτών αλλα το θεωρώ πολύ σωστό το ότι αναφέρει την πηγή για τις πληροφορίες στα περισσότερα βίντεο του καναλιού μιας και ας πούμε ότι κατά κάποιο τρόπο έχει δώσει ζωή σε πολύ σημαντικά θέματα και σημαντική δουλειά και έρευνα χρόνων που έχουν κάνει πολλά μέλη του φόρουμ αυτού. Μου αρέσουν αυτά τα βιντεακια πολύ.

Έχω κάνει εγγραφή στο συγκεκριμένο κανάλι και εγώ! :):thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αναφέρεσαι μάλλον σε αυτό το πολύ ωραίο κανάλι!

Το είχα πετύχει πρόσφατα σε μια αναζήτηση που έκανα για τις αγαπημένες μας ελληνικές ταινίες και κόλλησα με τα βίντεο του συγκεκριμένου καναλιού!

Νομίζω ότι είναι καινούργιο το κανάλι αυτό, κανα 5μηνο και έχει σούπερ θέματα για τις ελληνικές ταινίες!

Μάλιστα σε κάποια απο τα βίντεο γίνεται και αναφορά του retromaniax.gr όπως σε αυτό εδώ!

Δεν ξέρω αν είσαι εσύ ο εκφωνητής των βίντεο αυτών αλλα το θεωρώ πολύ σωστό το ότι αναφέρει την πηγή για τις πληροφορίες στα περισσότερα βίντεο του καναλιού μιας και ας πούμε ότι κατά κάποιο τρόπο έχει δώσει ζωή σε πολύ σημαντικά θέματα και σημαντική δουλειά και έρευνα χρόνων που έχουν κάνει μέλη του φόρουμ αυτού.

Έχω κάνει εγγραφή στο συγκεκριμένο κανάλι και εγώ! :):thumbup:

Δεν είμαι ο εκφωνητής του καναλιού άλλα ο εκφωνητής του είναι μέλος των retromaniax και όντως κάνει καταπληκτική δουλειά!
 
Πίσω
Μπλουζα