Άλμπουμ disney του '70

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
420
Τα λόγια είναι περιττά...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαντάζομαι αν η θεία - εξολοθρευτής δεν είχε πετάξει τη μικρή σου περιουσία τί θησαυρούς θα άνέβαζες... :eek:

Σνιφ... :cry: πάω να βρω γωνιούλα να κλάψω για τα εγκλήματα που έχουν γίνει κατά της ανθρωπότητας...
 
Αλμπουμ Αστέρων - Walt Disney

Δεν είναι κόμικς, δεν είναι βιβλία, δεν είναι άλμπουμ.... Είναι παιδικά βιβλιαράκια, μάλλον για πολύ μικρές ηλικίες. Με μια γρήγορη αναζήτηση, δεν βρήκα κάτι σχετικό. Αν ωστόσο υπάρχει, παρακαλώ να μεταφερθεί :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
ωραια η ανακαλυψη σου mytinyworld:)

στιχοι με ομοιοκαταληξια που μοιαζουνε με μικρα ποιηματακια :flower:

ηταν ολοκληρη σειρα;ο καθε ηρωας της Disney ειχε το δικο του βιβλιαρακι;
 
Κάποια στιγμή μάλλον τέλη δεκαετίας του '70 (το πρωτότυπο copyright είναι του 1970) ο εκδότης Τάκης Βοσκάκης κυκλοφορεί μια σειρά από εικονογραφημένα βιβλιαράκια με ήρωες του Ντίσνεϋ.

Με 16 έγχρωμες σελίδες και σχεδόν τετράγωνο σχήμα, αναφέρονται στο οπισθόφυλλο ότι κυκλοφόρησαν 6 τεύχη αφιερωμένα σε διαφορετικούς ήρωες.

1. Ντόναλντ

2. Μίκυ

3. Γκούφη

4. Πλούτο

5. Στο πάρτυ του Μίκυ

6. Στις Διακοπές του Ντόναλντ

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=15742&st=0&gopid=239041entry239041
 
mhmerotategiatipino είπε:
Κάποια στιγμή μάλλον τέλη δεκαετίας του '70 (το πρωτότυπο copyright είναι του 1970) ο εκδότης Τάκης Βοσκάκης κυκλοφορεί μια σειρά από εικονογραφημένα βιβλιαράκια με ήρωες του Ντίσνεϋ.
Με 16 έγχρωμες σελίδες και σχεδόν τετράγωνο σχήμα, αναφέρονται στο οπισθόφυλλο ότι κυκλοφόρησαν 6 τεύχη αφιερωμένα σε διαφορετικούς ήρωες.

1. Ντόναλντ

2. Μίκυ

3. Γκούφη

4. Πλούτο

5. Στο πάρτυ του Μίκυ

6. Στις Διακοπές του Ντόναλντ

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=15742&st=0&gopid=239041entry239041
:thanx2: :thanx2: :thanx2: για τις πληροφοριες mhmerotategiatipino
 
Katerinak, με πρόλαβε ο mhmerotategiatipino! Ακριβώς αυτοί οι τίτλοι αναγράφονται στο οπισθόφυλλο. Και πράγματι γράφει copyright 1970, αλλά αν προσέξετε είναι μονοτονικό, οπότε πρέπει να εκδόθηκε αργότερα.
 
ποιας εταιριας ειναι? δεν ειναι πανινι..
 
viking4a είπε:
ποιας εταιριας ειναι? δεν ειναι πανινι..
Δεν είναι άλμπουμ με αυτοκόλλητα είναι βιβλιαράκια με εικόνες και λόγια...ρίξε μια ματιά εδώ μιας και είσαι μέλος!!!
 
Μπορούμε να δούμε κάποια σελίδα του μέσα; Το link δεν ανοίγει.
 
zouzou είπε:
Μπορούμε να δούμε κάποια σελίδα του μέσα; Το link δεν ανοίγει.
Το ξέρω καλή μου, πρέπει να είσαι μέλος για να ανοίξει γι'αυτό το είπα στον viking4a!

Όμως πάρε μια εικόνα από εμένα για να το δουν όλοι!

album_asteron1inside.jpg
 
Ναι, το κατάλαβα αλλά για κάποιον λόγο δεν μπόρεσα να γραφτώ. Κάτι μου θυμίζει το εξώφυλλο και ήθελα να δω και μέσα. Ωραίο είναι! Ευχαριστώ πολύ :D
 
Πίσω
Μπλουζα