Έκθεση παλιών παιχνιδιών ''Τα παιδία παίζει''

Περιττο να πω Krios, οτι κρεμομαστε απο σενα...

Σε ευχαριστουμε ειτε μπορεσεις να πας, ειτε δεν τα καταφερεις, γιατι βρηκες αυτην την εκθεση και το εκανες γνωστο!!! :)
 
YES! Απίστευτο, το γραφείο μου είναι δυο τετράγωνα από το μουσείο! Θα προσπαθήσω να πάω αύριο κι όλας!

EDIT: Μεθαύριο μάλλον, γιατί λέει καθημερινά εκτός Τρίτης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α καλα το υλικο προερχεται απο τη βιβλιοθηκη που δουλευω και δε μας ενηερωσε κανεις τους και το μαθαινω απο τον πανταχου παροντα Κριο. Ε τι να πω πια ντροπη μας.
 
Πραγματικά κρεμόμαστε από σένα. για εμάς τουλάχιστον που δεν είμαστε Ελλάδα είναι μεγάλη βοήθεια THANKS!!!!!!!
 
Παιδιά έφαγα απόλυτο ΑΚΥΡΟ... δεν λέω ξενέρωμα γιατί με τη βροχή που έπεσε στο κεφάλι μου δεν θα ήταν η σωστή λέξη!

Το μουσείο ήταν ΚΛΕΙΣΤΟ!

Σύμφωνα με τις ώρες στο site, έπρεπε να ανοίγει στις 18:00. Δεδομένου λοιπόν ότι σχολάω στις 17:00, είπα στη γυναίκα μου να έρθει να πάμε για ένα καφέ περιμένοντας να ανοίξει. Καθίσαμε στα Starbucks ενώ η βροχή δυνάμωνε, δυστυχώς κανείς μας δεν είχε φέρει ομπρέλα. Στις 18:00 λοιπόν πήγαμε στο μουσείο για να αντικρίσουμε το εξής θέαμα:

picture.php


:eek: Όπως βλέπετε, η ταμπέλα επιβεβαιώνει ότι εκείνη την ώρα θα έπρεπε να ήταν ανοικτό:

picture.php


Περιμέναμε στην παγωνιά μέχρι τις 18:20, πήραμε και τηλέφωνο αλλά ούτε απάντησε ούτε φάνηκε κανείς... Μετά λέμε ότι δεν πάει ο κόσμος στα μουσεία! :eviltongue:

Μόνο την αφίσα είδαμε μέσα από τα κάγκελα, και αυτή αν προσέξετε είναι περσινή (ξεφτίλα)... μιλάμε για πλήρη εκμετάλλευση των κονδυλίων του δήμου.

picture.php


Άλλες φωτογραφίες είχα την ελπίδα να αναρτήσω απόψε. :(

Προφανώς κάποιος υπάλληλος βαριόταν να τρέχει μες στη βροχή, έστω για να αναρτήσει μια ανακοίνωση! Θα τηλεφωνήσω αύριο μπας και πάρω μια σοβαρή απάντηση, και ελπίζω να καταφέρω κάποια άλλη στιγμή να μπω και μέσα.
 
Ντροπη τους...
 
Αύριο ας τους πάρουμε όσοι μπορούμε να τους πούμε αυτά που πρέπει. Και αν κάποιος θελήσει τελικά να πάει, ας πάρει πριν ένα τηλέφωνο για να σιγουρευτεί πως θα είναι ανοιχτό. Κρίμα!
 
ALKIS21 σ ευχαριστουμε πολυ παντως..!!!Ευτυχως γιατι ειχα σκοπο να παω..!!!!!!!!!!

Υπαρχει καμια περιπτωση να εχει τελειωσει η συγκεκριμενη εκθεση και αν μην το γνωριζουμε??
 
makisimos είπε:
Υπαρχει καμια περιπτωση να εχει τελειωσει η συγκεκριμενη εκθεση και αν μην το γνωριζουμε??
Μα ακόμα κι έτσι να ήταν, το μουσείο θα έπρεπε να ήταν ανοιχτό. Δεν νομίζω πάντως γιατί σύμφωνα με την αφίσα πέρυσι είχε κρατήσει έξι μήνες οπότε δεν θα ήταν λογικό φέτος να διαρκέσει μόνο δυο εβδομάδες.

Θα ξέρω περισσότερα αύριο.
 
Η ημερομηνία στη σελίδα είναι 27/1/2010. Αν εννοούν ότι η έκθεση έγινε πέρυσι τι να πω πια; Θα αγοράσω και μια μαγική σφαίρα καθώς και μυρωδάτα νύχια...Η ίδια ημερομηνία υπήρχε και προχθές. Αν παιδιά είναι αυτό που φοβάμαι, ότι δηλαδή αναφέρονται σε περσινή έκθεση, σας ζητώ συγνώμη. (Και να αποσύρετε τα thanks σας σας παρακαλώ από το thread)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάτσε τώρα γιατί ψάρωσα άσχημα...

Στη σελίδα αναφέρεται δύο φορές η ημερομηνία Τετάρτη 14 Ιανουαρίου.

Μόνο που φέτος 14 Ιανουαρίου ήταν Πέμπτη... Πέρυσι έπεφτε Τετάρτη. :xm:

ΛΕΤΕ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ; :eek:
 
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXΑ

Περσι ειχε γινει μια εκθεση παιχνιδιων στο Ζωγραφου. Θυμαμαι μια αφισα στα ΚΕΠ.
 
Τότε μάλλον είναι αυτό που φοβάμαι. Λυπάμαι πολύ, άλλη φορά θα τους παίρνω τηλέφωνο πριν. Τζάμπα χαρά πήραμε.

@ Wally Πρόπερσυ είχε γίνει και αλλού. Χαχα :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχα..!!!!!!!! Ωραια...!!!!!! Μ αρεσει που κι αυτοι εχουν ακομη την αφισα με τα παιχνιδια..!!!!!!! αχαχαχαχ

Πνατως ευχαριστουμε ολους για ολα..!! Αμεση κινητοποιηση..!!!
 
Πίσω
Μπλουζα