Έλεγχοι και Βεβαιώσεις Γυμνασίου και Φροντιστηριακών Αγγλικών

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.769
Αφου πηραμε τα ενδεικτικα του δημοτικου και αποφοιτησαμε, πηγαμε Γυμνασιο. :)

Εκει την πρωτη χρονια τα πηγαμε καλα... :D ...και περασαμε και πηγαμε Β' Γυμνασιου.

Την δευτερη οχι και τοσο καλα... :takethat: ...με αποτελεσμα να μεινουμε μεταξεταστεοι για του χρονου,κατι που δεν εγινε ποτε. :precry:

Το τι ψαρια πιασαμε φαινεται στους ελεγχους... :D

Α' Γυμνασιου... :xm:

attachment.php


Β' Γυμνασιου... :ban:

attachment.php


Με λιγα λογια..."Ντουβαρι ο γιοκας σας μανταμ...":biglaugh:

Παραλληλα ομως με το Δημοτικο και το Γυμνασιο,εκανα και μαθηματα Αγλλικων σε φροντιστηριο.

Ειχαμε κι εκει ελεγχους και βεβαιωσεις οτι φοιτησαμε και ειμασταν καλα παιδακια. :D

Για να τα δουμε με την σειρα... :)


Α' Προκαταρκτικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php



Β΄Προκαταρκτικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php



Α' Κανονικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Β' Κανονικη-Ελεγχος (Εδω πια μας βρηκε η τεχνολογια και τον παιρναμε μηχανογραφημενο... :D )

attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Γ' Κανονικη-Ελεγχος

attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Και καπου εδω σταματανε οι σχολικες και εξωσχολικες εκπαιδευσεις

και βγαινουμε στην μεγαλη εκπαιδευση της ζωης και της βιοπαλης...με τον πατερα μου στην θεση του δασκαλου πλεον! :)

Θα μου πειτε "Το μετανιωσες που εμεινες και δεν συνεχισες?"

Η απαντηση ειναι λιγο διφορουμενη....

Δεν το μετανιωσα καθεαυτου τοσο για το σχολειο Η' για το οτι δεν εμαθα κατι παραπανω,

αλλα το μετανιωσα γιατι εχασα ολους μου τους φιλους. :(

Anyway...Ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον και αποτελουν πλεον αναμνησεις αλλα και μαθηματα. ;)
 
Με προλαβες, μολις σκαναριζα του Λυκειου. Θα τα βαλω σε αλλο θεμα.

Καλα, εχεις τοσα πολλα απο τα Αγγλικα?

Βρηκα και γω λιγα.

Επεσες μεχρι 8 στα θρησκευτικα? Ηταν πιο ευκολα και απο τη γυμναστικη....

Εγω αντιθετως δεν γουσταρα τη γυμναστικη :eek:
 
Eυχαριστουμε Σταυρο!

pardalotzatziki είπε:
Επεσες μεχρι 8 στα θρησκευτικα? Ηταν πιο ευκολα και απο τη γυμναστικη....

Εγω αντιθετως δεν γουσταρα τη γυμναστικη :eek:
Σημασια δεν ειχε ποσο ευκολο ηταν κατι,αλλα με ποιον παλαβο ειχες να κανεις..πχ σε διαγωνισμα θρησκευτικων στο γυμνασιο ο μεγαλυτερος βαθμος ηταν το 10 (με αριστα το 20)-ελλειψει θεολογου το μαθημα μας το εκανε..γυμναστρια... :banghead:
 
angel_grig είπε:
Eυχαριστουμε Σταυρο!

Σημασια δεν ειχε ποσο ευκολο ηταν κατι,αλλα με ποιον παλαβο ειχες να κανεις..πχ σε διαγωνισμα θρησκευτικων στο γυμνασιο ο μεγαλυτερος βαθμος ηταν το 10 (με αριστα το 20)-ελλειψει θεολογου το μαθημα μας το εκανε..γυμναστρια... :banghead:
Ισχυει, εχω πεσει και σε φανατισμενο γιο παπα. Ειχε πλακα...μεχρι ενα σημειο.

Αλλα πολλες φορες δεν διαβαζα...απλα ελεγα δυο κουβεντες με πολυ σαλτσα(οτι κατεβαζε η κουτρα) και ο καθηγητης ηταν ευχαριστημενος..
 
pardalotzatziki είπε:
Καλα, εχεις τοσα πολλα απο τα Αγγλικα?
Ναι.Ευτυχως τα ειχα κρατησει ολα. :)

pardalotzatziki είπε:
Επεσες μεχρι 8 στα θρησκευτικα? Ηταν πιο ευκολα και απο τη γυμναστικη....
Ημουν λιγο "αδυνατος" στον εν λογο μαθημα (οπως και σε αλλα) ενω αντιθετα στην γυμναστικη...το ειχα!!! :D

angel_grig είπε:
Eυχαριστουμε Σταυρο!
Να 'σαι καλα Γρηγορη,σε ευχαριστω πολυ!!! ;)

angel_grig είπε:
Σημασια δεν ειχε ποσο ευκολο ηταν κατι,αλλα με ποιον παλαβο ειχες να κανεις..
Σωστος! :thumbup:
 
Σταύρο respect για τους ελέγχους που κράτησες (όχι για το περιεχόμενο τους :diablotin: . Αστειάκι). Αυτό το μηχανογραφημένο χαρτί από το φροντηστήριο των Αγγλικών ήταν ίδιο και σε μας. Πάντως, αν και ήμουν καλος μαθητής πάντα οι μέρα που πέρναμε ελέγχους και οι γονείς έρχονταν σε επαφή με καθηγητές ήταν η χειρότερη μου. Είχα τον πατέρα μου που τα ήθελε όλα άψογα βλέπεις. Α ρε πατέρα!!
 
Ωραία ευρήματα!!!!

Ευχαριστούμε!!!!
 
1986-1987 Α' Γυμνασίου..... καλούτσικος ήμουν... μετά τα φόρτωσα στον κόκκορα...

attachment.php
 
Να και κάποια δικά μου, εδώ μία βεβαίωση όταν τελείωσα την Α και Β Junior των Αγγλικών, ένας έπαινος που είχα πάρει στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του φροντιστηρίου και ένας έλεγχος από την ίδια περίοδο στην οποία έγινε η γιορτή.

pic61.jpg

pic51.jpg

pic11.jpg

Κι εδώ ο έλεγχος της Γ Γυμνασίου, με τη χαρακτηριστική πράσινη καρτέλα. Στο τέλος πήγαν να μου κάνουν και λάθος σε δύο βαθμούς και το διόρθωσαν από πάνω. Κρίμα, γιατί οι λάθος βαθμοί ήταν μεγαλύτεροι. Παρ'όλο που ήμουν λιγάκι φυτό όπως φαίνεται στους βαθμούς, τι να κάνουμε, νομίζω ότι η απέχθειά μου για τα Μαθηματικά είναι εμφανής :)

pic9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
perlastar είπε:
Να και κάποια δικά μου, εδώ μία βεβαίωση όταν τελείωσα την Α και Β Junior των Αγγλικών, ένας έπαινος που είχα πάρει στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του φροντιστηρίου και ένας έλεγχος από την ίδια περίοδο στην οποία έγινε η γιορτή.
Προβολή συνημμένου 118142

Προβολή συνημμένου 118143
Ωραία αναμνηστικά! Και Printed in U.S.A. παρακαλώ. Μεγάλο ταξίδι έκαναν.
 
Γεια σου αστερι γειτονισσα (ή εστω πρωην γειτονισσα) perlastar!!!
 
stayros είπε:
Αφου πηραμε τα ενδεικτικα του δημοτικου και αποφοιτησαμε, πηγαμε Γυμνασιο. :) Εκει την πρωτη χρονια τα πηγαμε καλα... :D ...και περασαμε και πηγαμε Β' Γυμνασιου.

Την δευτερη οχι και τοσο καλα... :takethat: ...με αποτελεσμα να μεινουμε μεταξεταστεοι για του χρονου,κατι που δεν εγινε ποτε. :precry:

Το τι ψαρια πιασαμε φαινεται στους ελεγχους... :D

Α' Γυμνασιου... :xm:

attachment.php


Β' Γυμνασιου... :ban:

attachment.php


Με λιγα λογια..."Ντουβαρι ο γιοκας σας μανταμ...":biglaugh:

Παραλληλα ομως με το Δημοτικο και το Γυμνασιο,εκανα και μαθηματα Αγλλικων σε φροντιστηριο.

Ειχαμε κι εκει ελεγχους και βεβαιωσεις οτι φοιτησαμε και ειμασταν καλα παιδακια. :D

Για να τα δουμε με την σειρα... :)


Α' Προκαταρκτικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php



Β΄Προκαταρκτικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php



Α' Κανονικη-Ελεγχος


attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Β' Κανονικη-Ελεγχος (Εδω πια μας βρηκε η τεχνολογια και τον παιρναμε μηχανογραφημενο... :D )

attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Γ' Κανονικη-Ελεγχος

attachment.php


Βεβαιωση

attachment.php


Και καπου εδω σταματανε οι σχολικες και εξωσχολικες εκπαιδευσεις

και βγαινουμε στην μεγαλη εκπαιδευση της ζωης και της βιοπαλης...με τον πατερα μου στην θεση του δασκαλου πλεον! :)

Θα μου πειτε "Το μετανιωσες που εμεινες και δεν συνεχισες?"

Η απαντηση ειναι λιγο διφορουμενη....

Δεν το μετανιωσα καθεαυτου τοσο για το σχολειο Η' για το οτι δεν εμαθα κατι παραπανω,

αλλα το μετανιωσα γιατι εχασα ολους μου τους φιλους. :(

Anyway...Ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον και αποτελουν πλεον αναμνησεις αλλα και μαθηματα. ;)
Στο πρώτο δελτίο ελέγχου στα Αγγλικά διακρίνεται Comprosition, μήπως είναι Composition (δηλαδή Εκθεση);

Τι ήταν το Subjects και το Precis?
 
Ποιος δεν θυμάται τον περιβόητο ελεγχο με τις επιδόσεις στα διαφορα μαθήματα!!
 
Oι βαθμοι που φαινονται δεν ειναι αληθινοι, ετσι?
 
Μπα, δεν πρέπει να είναι αληθινοί...Πως γίνεται να έχεις 19 στην 'Εκθεση και στη Νεοελληνική Γραμματεία 09;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπέζ στο Γυμνάσιο και πράσινος στο Λύκειο, αν θυμάμαι καλά;
 
και από εμενα ενας επαινος στο μαθημα των Αγγλικων (printed in USA!!!) award.JPG

και για το μαθημα των Γαλλικων (δυο χρονια στο Δημοτικο), για να μην ανοιγω νεο θεμα για τη β' ξενη γλωσσα... gallika1.JPG

gallika2.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα