"Έφυγε" η Γιώτα Γιαννα

Joined
22 Αύγ 2020
Μηνύματα
1.512
Αντιδράσεις
2.081

τραγουδιστρια της ροκ,γνωστη με τη φυσαρμονικα
πληρης ημερων
 
Την είχα δει σε τηλεοπτική εκπομπή πριν χρόνια και είχα εντυπωσιαστεί από το παρουσιαστικό της, την αστείρευτη όρεξή της για ζωή και φυσικά από την δεξιοτεχνία της στη φυσαρμόνικα...θα έλεγα ότι κοιτούσα εκστασιασμένη την οθόνη...
Στην περίπτωση της Γιώτας Γιάννα, η ψυχή δεν γηράσκει ποτέ....

...και γίνεται φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ας αναπαυθεί η ψυχή της και μακάρι να πάρουμε τα χρόνια της. Μου ήταν πολύ συμπαθής. Συχνά πυκνά πιάνω τον εαυτό μου να μουρμουράει την νοσταλγική μουσική από τους Εκβιαστές όπου η ίδια συμμετέχει μοναδικά με τη φυσαρμόνικά της.

Γιάννης Σπανός - Οι Εκβιασταί (1972)

 
Η αλήθεια είναι ότι το ίντερνετ είναι γεμάτο ανακρίβειες και πολλές ιστοσελίδες ( ακόμα και έγκριτες!) ανακυκλώνουν λανθασμένες πληροφορίες , ειδικά σχετικά με ηλικίες καλλιτεχνών. Στην περίπτωση της αείμνηστης Γιώτας Γιάννα το τερμάτισαν! Σοβαροί δημοσιογράφοι που δεν κάνουν καθόλου έρευνα και αντιγράφουν ότι βρουν στην βικιπαίδεια! Η θανούσα ήταν ΠΟΛΥΥΥΥ μικρότερη από ότι γράφουν όλα τα σάιτ.


ΥΓ Καλό ταξίδι ασυμβίβαστη Γιώτα Γιάννα!
 
Η αλήθεια είναι ότι το ίντερνετ είναι γεμάτο ανακρίβειες και πολλές ιστοσελίδες ( ακόμα και έγκριτες!) ανακυκλώνουν λανθασμένες πληροφορίες , ειδικά σχετικά με ηλικίες καλλιτεχνών. Στην περίπτωση της αείμνηστης Γιώτας Γιάννα το τερμάτισαν! Σοβαροί δημοσιογράφοι που δεν κάνουν καθόλου έρευνα και αντιγράφουν ότι βρουν στην βικιπαίδεια! Η θανούσα ήταν ΠΟΛΥΥΥΥ μικρότερη από ότι γράφουν όλα τα σάιτ.


ΥΓ Καλό ταξίδι ασυμβίβαστη Γιώτα Γιάννα!
Όντως δεν πρέπει να ήταν 95 που της καταλογίζουν. Πρέπει να ήταν πολύ μικρότερη
 
Η αλήθεια είναι ότι το ίντερνετ είναι γεμάτο ανακρίβειες και πολλές ιστοσελίδες ( ακόμα και έγκριτες!) ανακυκλώνουν λανθασμένες πληροφορίες , ειδικά σχετικά με ηλικίες καλλιτεχνών. Στην περίπτωση της αείμνηστης Γιώτας Γιάννα το τερμάτισαν! Σοβαροί δημοσιογράφοι που δεν κάνουν καθόλου έρευνα και αντιγράφουν ότι βρουν στην βικιπαίδεια! Η θανούσα ήταν ΠΟΛΥΥΥΥ μικρότερη από ότι γράφουν όλα τα σάιτ.


ΥΓ Καλό ταξίδι ασυμβίβαστη Γιώτα Γιάννα!
συμμφωνω και εγω δεν ηταν τοσο
αλλα το γραφει και ενας φιλος της
 
Πίσω
Μπλουζα