"Έφυγε" ο Ανδρέας Τσουκαλάς

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
21.044
Αντιδράσεις
68.379
Εξαιρετικά τα τραγούδια του " Μπαλάντα " και "Νόμιζα "...

Πάει κι αυτός...ακόμα ακούω τα τραγούδια του στη playlist του κινητού μου...Να υποθέσω απο τη κ... αρρώστια;
Εξήντα χρόνων είναι πολύ νέος για την εποχή μας...
 
Θυμάμαι που άκουγα το Νόμιζα στο ραδιόφωνο τις νύχτες και το είχα λατρεψει και δεν γνώριζα ποιος το τραγουδούσε, τότε νόμιζα ότι το έλεγε ο Τουρνας.Προ ίντερνετ εποχές και δεν μπορούσες να βρεις εύκολα αυτό που εψαχνες, τελικά το άκουσα σε ένα μαγαζί ρώτησα και μου είπανε ότι είναι ο Ανδρέας Τσουκαλάς, μου αρεσε τοσο πολυ που ακομα θυμαμαι αυτες τις λεπτομερειες, μαλιστα το ειχα αφιερωσει και σε καποια κοπελα, ποσες αναμνησεις αυτο το τραγουδι.Επισης και η Μπαλάντα πολύ σπουδαίο τραγούδι.Πραγματικα χάθηκε ένα κομμάτι της εφηβείας μου με αυτή την απώλεια.

Ελαφρύ το χώμα
 
Πραγματικά πολλές και έντονες αναμνήσεις από την εφηβεία μας και τα πρώτα νεανικά μας χρόνια.... ανεξίτηλα χαραγμένα... πολύ νέος όμως...
 
Μόλις το είδα. Τον άκουγα κι εγώ τότε. Θυμάμαι μάλιστα πως για κάμποσο καιρό τον μπερδευα με τον Βασίλη Καζουλη. Νέος άνθρωπος, πολύ λυπηρό.
 
Εκεί 1992-93 είχε κάνει την επιτυχία,όταν πήγαινα β λυκείου τον πρωτοάκουσα.Είχε πολύ καλά τραγούδια,με τον Καζούλη τον μπέρδευα κι εγώ
 
Πίσω
Μπλουζα