"Έφυγε" ο Χρηστος Παρλας

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.292
Συγνωμη για την εντελως ακομψη εκφραση μου, αλλα περονοσπορος επεσε στον καλλιτεχνικο χωρο τον τελευταιο καιρο;

Παει και ο Χρηστος Παρλας, λοιπον........Τι να πω;

Θα τον θυμομσατε με αγαπη. Καλο του ταξιδι.
 
αλλη μια χαρακτηριστικοτατη φωνη εσβησε...καλο του ταξιδι

πολυ φοβαμαι οτι η λιστα δε θα σταματησει εδω :(
 
Μεγάλος ηθοποίος με χαρακτηρήστική φωνή. Καλό του ταξίδι
 
Η λιστα των απωλειών συνεχίζετε δυστυχώς. Άλλος ένας αγαπημένος ηθοποιός έφυγε. Καλό του ταξίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειμαι παρα πολυ λυπημενη απο τη στιγμη που εμαθα για το θανατο του.

"Εφυγε" ο αγαπημενος μου Τζων Αυλακιωτης" τον ειχα λατρεψει σαυτην τη σειρα.

Καταπληκτικος ηθοποιος με υπεροχη και χαρακτηριστικη φωνη σε πολλα θεατρικα του ραδιοφωνου.

Μου αρεσε πολυ στο ρολο του "Βροχοποιου" στο θεατρο της Δευτερας.

Πραγματικα πολυ κριμα θα τον θυμομαστε ομως παντα καλο του ταξιδι.
 
Το χειρότερο είναι ότι φεύγουν όλοι νεότατοι, σε μια εποχή που ο μέσος όρος ηλικίας ανεβαίνει και θα μπορούσαν όχι απλώς να ζουν, αλλά να προσφέρουν για πολλά χρόνια ακόμα (στο άλλο άκρο, το... απέθαντο των πολιτικών μας που κατοσταρίζουν και συνεχίζουν!)
 
Ειχαμε καιρο να τον ακουσουμε. Τελευταια φορα τον βλεπαμε σαν 'κυριο Διευθυντη' σε μια σειρα διαφημισεων πιστωτικης καρτας.
 
Έχω πάθει σοκ! Δε πίστεψα στα μάτια μου μόλις είδα τον τίτλο του θέματος!!! Τι να πω...καλό του ταξίδι , λυπήθηκα πολύ... :(
 
Xαρακτηριστική μορφή του χώρου. Καλό ταξίδι.
 
Κομμάτι κομμάτι το παζλ της παιδικής ηλικίας διαλύεται. Καλό του ταξίδι.
 
Με πήρε χτες η κολλητή μου τηλέφωνο λέγοντας μου:

-Κάθεσαι? Πέθανε ο Τζων Αυλακιώτης...

Καλό του ταξίδι και πραγματικά πόσοι ακόμα το 2012???

Bambinella αυτή τη φράση λέω και εγώ στο fb! Μη βλέπεις που εδώ μιλώ πιο κόσμια :p
 
Ωχ...τώρα το έμαθα...

πολύ κρίμα...δεν το περίμενα...

Όντως...τι γίνεται φέτος;
 
Πω πω .... ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του :( :( ....

Την "Εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη" δεν την είχα παρακολουθήσει κι έτσι δεν θυμάμαι την παρουσία του Χρήστου Πάρλα σε αυτήν !!! Όμως, ο Χρήστος Πάρλας κατέστη "παιδικός μου ήρωας" από την εμφάνισή του στην "Κραυγή των Λύκων" [ως "Μαρκάκης"] !!! Όπως θυμάμαι, η παρουσία του άρχισε, ουσιαστικά, από τον 2ο κύκλο του εν λόγω σήριαλ, οπότε και έγινε ζευγάρι με την Τερέζα Ρίχτερ [Αλιφέρη], όταν αυτή χώρισε με τον Ρίχτερ [Χρυσικάκος] .... Οι αναμνήσεις μου που σχετίζονται με την εμφάνισή του στην "Κραυγή ..." είναι πολύ - πολύ όμορφες και, φυσικά, συνδεδεμένες με τα παιδικά μου χρόνια !!! Κι αυτό όχι μόνο επειδή ήταν σπουδαίος ηθοποιός, αλλά επειδή έβγαζε και μια τρυφερότητα και "αριστοκρατικότητα / αρχοντιά" στο παίξιμό του !!! Έτσι, θα μού μείνει αξέχαστη η σκηνή στο τέλος κάποιου επεισοδίου της "Κραυγής...", όπου η Τερέζα έχει "κλειστεί" στην αγκαλιά του Χρήστου Πάρλα και κλαίει επειδή θεωρήθηκε [τελείως άδικα] ύποπτη για ένα τροχαίο ατύχημα .....

Και δυστυχώς ... άλλος ένας "παιδικός μας ήρωας" φεύγει από κοντά μας σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα μετά τους προηγούμενους, αφήνοντάς μας, όμως, ως πολύτιμη & ανεκτίμητη κληρονομιά ένα σωρό γλυκιές & τρυφερές αναμνήσεις από τα πιο όμορφα χρόνια μας :( :( ....
 
Ένας σημαντικός ηθοποιός...Φτωχότερος ο καλλιτεχνικός κόσμος...
 
οχι ρε κριμα!!!

πολυ καλος ηθοποιος..

Καλο ταξιδι να εχει!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα