"Έφυγε" ο Dino De Laurentiis 1919-2010

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.285
Αντιδράσεις
3.332
Ο γνωστός παραγωγός ταινιών κινηματογράφου, "εφυγε" από το μάταιο τούτο κόσμο, όπως όλοι άλλωστε, σιγά σιγά. Τουλάχιστον έφυγε πλήρης ημερών στα 90+ χρόνια του. Ταινίες; Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς! Ηταν παραγωγός σε μερικές από τις ωραιότερες ταινίες που έχουν γυριστεί ποτέ ιδίως τις δεκαετίες 70 και 80, έχοντας συνεργαστεί με ηθοποιούς-μεγαθήρια. Εμενα προσωπικά, οι ταινίες του Σερπικο, Deathwish, τα 2 Κοναν, Dead Zone και Maximum overdrive μου είναι αξέχαστες.

RIP! :(
 
Βαλε και το Flash Gordon και το Dune
 
Καλοτάξιδος και αυτός. Σαν να αραιώνουν σιγά - σιγά αυτή η γενιά για η ιδέα μου ;
 
R.I.P - τετοιες μορφες που επενδυσαν σε σεναρια φαντασιας - κοντρα στα καθιερωμενα - δεν επαναλαμβανονται.
 
91 χρονων εφυγε!! βαλε μεσα στις ταινιαρες το barbarella!! to manhunter!! to army of darkness!!τι να πουμε! r.i.p!!
 
RIP, πραγματικά "γίγαντας"...
 
Τεράστιος και ανεπανάληπτος.
 
χωρις αυτον δεν θα υπηρχε το halloween ουτε οι συνεχειες του
 
Κριμα,Κριμα ...να ζουμε να τον θυμομαστε διοτι το σημερινο σινεμα εχει ξεμεινει απο ιδεες..ολο ξαναζεσταμενα..μακαρονια...Θα σε θυμομαστε Θειε Ντινο...
 
Μεγάλη απώλεια ! R.I.P. :-(
 
Θυμάμαι μικρός, όταν έβλεπα στους τίτλους κάποιου έργου το "Dino De Laurentis presents", ήμουν σίγουρος οτι θα παρακολουθούσα κάτι πολύ καλό!!!

Δεν ξεχνάμε φυσικά και τον King Kong του '76!
 
DINO είπε:
Θυμάμαι μικρός, όταν έβλεπα στους τίτλους κάποιου έργου το "Dino De Laurentis presents", ήμουν σίγουρος οτι θα παρακολουθούσα κάτι πολύ καλό!!!
Aκριβως αυτο ρε φιλε! Το ονομα Dino De Laurentis αποτελουσε εγγυηση φαντασμαγοριας!

Κριμα που εφυγε, αν και μου φαινεται οτι ο μπαρμπα Ντινος εζησε 100 ζωες σαν τις δικες μας.
 
RIP...άλλος ένας μεγάλος μας άφησε :(
 
Κρίμα ! :(

Και εγώείχα συνδέσει το όνομά του, με την κινηματογραφική διασκέδαση.
 
σε ποιες ταινιες ειχε παιξει ρε παιδια??
 
Παραγωγος ηταν , οχι ηθοποιος.
 
Αυτό πόνεσε !!! (ψυχολογικά) μόνο και μόνο για την δυσάρεστη είδηση θα κάτσω να δω το DUNE για 24 ώρες σερί !!!!
 
Παραγωγός με πραγματικά φοβερές ταινίες!

R.I.P. :(
 
Πίσω
Μπλουζα