Όλα τα καλά σκυλάκια πάνε στον Παράδεισο - All Dogs Go to Heaven (1989)

and1

RetroAdept
Joined
16 Δεκ 2009
Μηνύματα
914
Αντιδράσεις
146
Τις προάλλες ,καθώς τακτοποιούσα τα συρτάρια βρήκα αυτή τη βιντεοκασέτα :brick: με τίτλο Όλα τα καλά σκυλάκια πάνε στον Παράδεισο (1989). Όπως θα δείτε ήταν δώρο με κάποιο τεύχος του TV Ζάπινγκ. Την θυμάται κάποιος ή κάποια από εσάς? Προσωπικά ,ζήτημα να την είχα δει μια άντε δυο φορές.

attachment.php
 
Νο!Eβαζε το ΤV Ζαπινγκ και παιδικα :wait2: ???
 
Από το TV Ζάππινγκ πρέπει να έχω μια κασέτα Κάσπερ το φαντασματάκι. Το είχε πιάσει κι έδινε για ένα διάστημα παιδικά, αν και την κασέτα μου την έδωσε φίλος μου. Νομίζω ότι το "Όλα τα καλά σκυλάκια πάνε στον παράδεισο" το έχω πετύχει στον ΑΝΤ1 τα τελευταία χρόνια, οπότε δε θα πρέπει να είναι τελείως B movie.
 
Deathshadow είπε:
Νο!Eβαζε το ΤV Ζαπινγκ και παιδικα :wait2: ???
Αμέ! Ένα φεγγάρι το έκανε κ αυτό. Ήταν η εποχή που έδινε σε κάθε τεύχος κ απο μια ταινία εεε κ κάποια στιγμή έδινε κ κινούμενα σχέδια.

nwntas είπε:
Νομίζω ότι το "Όλα τα καλά σκυλάκια πάνε στον παράδεισο" το έχω πετύχει στον ΑΝΤ1 τα τελευταία χρόνια, οπότε δε θα πρέπει να είναι τελείως B movie.
Σαν κάτι να θυμάμαι....
 
Καλή ταινία με πρωτότυπο σενάριο αλλά με κάποιες σκηνές τις οποίες δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις παιδικές.

Πράγματι ο ΑΝΤ1 το είχε βάλει ένα φεγγάρι.

Υπάρχει ίδιος τίτλος και σε παιχνίδι?
 
Kambia είπε:
Καλή ταινία με πρωτότυπο σενάριο αλλά με κάποιες σκηνές τις οποίες δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις παιδικές.
Εννοείς την σκηνή που έχει πεθάνει ο σκύλος?

Kambia είπε:
Υπάρχει ίδιος τίτλος και σε παιχνίδι?
Ότι κ να σου πω ψέμα θα είναι :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν θυμάμαι καλά είχε προβληθεί στον ΑΝΤΕΝΝΑ η παιδική ταινία.

Είχε και συνέχεια ''Όλα τα καλά σκυλάκια πάνε στον παράδεισο 2'' (1996).
 
and1 είπε:
Εννοείς την σκηνή που έχει πεθάνει ο σκύλος?
Εννοώ τη σκηνή της δολοφονίας και στην αρχή της ταινίας που έχουμε κυνηγητό με πιστολίδι εναντίων των 2 σκυλιών. Δε θυμάμαι άλλες σκηνές μια και έχω καιρό να τη δω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Αμέ! Ένα φεγγάρι το έκανε κ αυτό. Ήταν η εποχή που έδινε σε κάθε τεύχος κ απο μια ταινία εεε κ κάποια στιγμή έδινε κ κινούμενα σχέδια.


Σαν κάτι να θυμάμαι....
Ήταν λίγο πιο σύνθετη η προσφορά του Ζάπινγκ... ;)

Είχε κουπόνια στα τεύχη του, τα οποία μάζευες και με ένα πολύ μικρό αντίτιμο, πήγαινες στο πρακτορείο διανομής τύπου και έπαιρνες την βιντεοκασσέτα.

Έχω πάρα πολλές από αυτές με ταινίες της εποχής...

Stay tuned για φωτογράφηση...
 
Πίσω
Μπλουζα