Αγαπημένες κωμικές σκηνές

Είναι δύσκολο να βρεις ποια είναι η πιο αστεία σκηνή στο "The party".
Ολοκληρη η ταινια ειναι καταπληκτικη. Συνηθως δεν ειμαι φιλη της κωμωδιας, αλλα εδω μιλαμε για κατι το εξαιρετικο.
Πιο αγαπημενη μου σκηνη αυτη που ο Πητερ Σελερς φτανει στη βιλα οπου γινεται το παρτυ και χανει το παπουτσι του στο συντριβανι. :D
 
Ολοκληρη η ταινια ειναι καταπληκτικη. Συνηθως δεν ειμαι φιλη της κωμωδιας, αλλα εδω μιλαμε για κατι το εξαιρετικο.
Πιο αγαπημενη μου σκηνη αυτη που ο Πητερ Σελερς φτανει στη βιλα οπου γινεται το παρτυ και χανει το παπουτσι του στο συντριβανι. :D
Χαχαχαχα κ βλέπουμε το παπούτσι να επιπλέει. Ο άνθρωπος δίνει ρέστα κορυφαία ταινία!!!!!
 
Ολοκληρη η ταινια ειναι καταπληκτικη. Συνηθως δεν ειμαι φιλη της κωμωδιας, αλλα εδω μιλαμε για κατι το εξαιρετικο.
Πιο αγαπημενη μου σκηνη αυτη που ο Πητερ Σελερς φτανει στη βιλα οπου γινεται το παρτυ και χανει το παπουτσι του στο συντριβανι. :D
@bambinella 100 νατη η σκηνή
 
Χαχαχαχα! Σ' ευχαριστω @CHEETARA! Ειχα πολυ καιρο να δω τη σκηνη και τωρα θελω να δω και ολη την ταινια. :)
 
Αγαπημένος Λουί Ντε Φινές! Η τρελλή αυτή σκηνή είναι από την ταινία "The mad adventures of Rabbi Jakob"!
 
Η σκηνή είναι από την αγαπημένη μου ταινία "Διακοπές στο Βιετνάμ" που θεωρώ ότι ανήκει στις κορυφαίες ελληνικές ταινίες με τον άνθρωπο όλο καρδιά Θανάση Βέγγο!
 
Δύσκολη επιλογή. Υπάρχουν τόσες σκηνές.
Διάλεξα και ΄γω μία από το "Life of Brian". Ήθελα πιο πολύ να βάλω τη σκηνή με το λιθοβολισμό (από τις πιο εύστοχες σατιρικές σκηνές), αλλά βρήκα με υπότιτλους την εξίσου κωμική σκηνή στο συμβούλιο των ζηλωτών, που φανατίζονται και ωρύονται για τους κακούς Ρωμαίους και ότι "Οι Ρωμαίοι δεν έχουν κάνει τίποτα γι' αυτούς"!

 
Να πω την πρώτη που μου ήρθε στο μυαλό, γιατί είναι πολλές ακόμα βέβαια. Αν και ολόκληρη η ταινία "Some like it hot" είναι απολαυστική, η τελευταία σκηνή είναι κορυφαία.

NOBODY'S PERFECT

 
Από τις πιο αστείες ταινίες που έχω παρακολουθήσει είναι "το τέρας" με τον Μπενίνι. Γενικά γελάω με τον Μπενίνι. Το τέρας το είχα δει όταν βγήκε στον θερινό Ριβιέρα στα Εξάρχεια βράδυ Παρασκευής και πήγα ξανά Κυριακή βράδυ να το δω για μια ακόμη φορά με άλλη παρέα. Ο Μπελίνι παίζει έναν φτωχοδιάβολο που χρωστάει σε όποιον φοράει παπούτσια, κρύβεται από όλους και συγχέεται με έναν δράκο που επιτίθεται σε γυναίκες. Η αστυνομία φτιάχνει λανθασμένα το προφίλ του βάσει τυχαίων λήψεων από κάμερες παρακολούθησης καταστημάτων και ρίχνει στην μάχη σύλληψής του μια νεαρή αστυνομικό ως δόλωμα. Η πιο αστεία σκηνή είναι αυτή που πέφτει μια αναμενη γόπα τσιγάρου μέσα στο φαρδύ παντελόνι του όσο προσπαθεί να κλέψει φαγητό σε μία καφετέρια. Αρχίζει να καίγεται συμπτωματικά όταν χαζεύει μια εντυπωσιακή κοπέλα έξω από την καφετέρια όπου πλέον τον μαγνητοσκοπεί μια κάμερα. Η προσπάθεια να σβήσει την αναμενη γόπα από τον καβάλο του παντελονιού του εκλαμβάνεται ως προσπάθεια να επιβληθεί στις διαστροφές του. "Δρα σαν αυτόνομο μέλος" αποφαίνεται ο ψυχολόγος της αστυνομίας για τον πυρπολημένο καβάλο του Μπενίνι.
Και η εξήγηση του αστυνομικού ψυχολόγου.
 
Πίσω
Μπλουζα