Αγορά καμπίνας με emulators

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.937
Σκέφτομαι κάποια στιγμή να αγοράσω μια καμπινούλα μικρή φορητή (ας μου επιτραπεί η έκφραση) όπου θα παίζω τα αγαπημένα μου arcade παιχνίδια με joystick και κουμπιά και θα ήθελα να μου πείτε τι να προσέξω πριν την αγοράσω. Έχω δει κάποιες που κυκλοφορούν και έχουν ενσωματωμένους και emulators από κονσόλες. Δεν θα με χαλούσε να παίζω και Mega Drive, SNES, Nintendo 64 κτλ αλλά αφού έχω τις κονσόλες δεν είναι και το πρώτο μου μέλημα αυτό. Θέλω να ρίξω το βάρος στα arcades και συγκεκριμένα εκτός από τα 2D αν γίνεται να παίζει όσο καλύτερα και τα 3D παιχνίδια.

Οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία δεκτή.
 
Μια μικρή περιουσία τις πουλάνε. Γιατί δεν τη φτιάχνεις μόνος σου?
 
Παρε το PC σου, βαλε ενα front end της προκοπης, φτιαξε ενα arcade joystick και εισαι ετοιμος
 
Γύρω στο 500ρικο τις βλέπω να πωλούνται. Λόγω έλλειψης χρόνου δεν φτιάχνω δική μου.
 
Επειδη τα χρονια ειναι δυσκολα και συνηθως 500 ευρω πουλανε καμπινες με hardware που δεν θα σε επιτρεψει να παιξεις οπως θες απαιτητικους emulators και τζαμπα λεφτα θα δωσεις με τα 500 ευρω μπορεις να φτιαξεις μια χαρα ισχυρο PC η ετσι οπως εισαι τωρα παρε ενα απο τα δυο παρακτω joysticks που τα ποσταρα και σε αλλο θεμα και οταν το ξεσκισεις απο το πολυ παιχνιδι βαζεις στο υπαρχον σωμα sanwa μοχλο και κουμπια και καθαρισες για χρονια.

http://www.amazon.co.uk/Datel-Arcade-Pro-Joystick-Xbox/dp/B00361GDJM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1393140942&sr=8-1&keywords=arcade+joystick

http://www.amazon.co.uk/Universal-Fighting-Stick-PS2-PS3/dp/B0015PHMFU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1393143686&sr=8-4&keywords=arcade+joystick
 
Kambia είπε:
Μια μικρή περιουσία τις πουλάνε. Γιατί δεν τη φτιάχνεις μόνος σου?
Οντως, μιλαμε για 1 με 1.5 χιλιάρικο.

Δες εδώ λίγο:


Στο τελος του βίντεο ο τύπος δείχνει τί υλικά έχει χρησιμοποιήσει στο πίσω μερος της καμπίνας. Αν βρεις μία άδεια καμπίνα, υπολογίζω με ενα κόστος περίπου 250? μαζί με την οθόνη και νέα χειριστήρια (ή συνδέεις τα υπάρχοντα αν είναι σε καλή κατάσταση) κάνεις το ίδιο πράγμα.
 
johnny19818 είπε:
Γύρω στο 500ρικο τις βλέπω να πωλούνται. Λόγω έλλειψης χρόνου δεν φτιάχνω δική μου.
Έχεις κάποιο λινκ;

Θα ήταν καλύτερα να την έφτιαχνες μόνος σου αλλά αφου δεν έχεις χρόνο δεν είναι άσχημη ιδέα μια έτοιμη καμπινούλα σ' αυτήν την τιμή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι, τι λινκ ότι βλέπω από αγγελίες.
 
Πίσω
Μπλουζα