Αγορά MegaDrive

sahasrahla

RetroWannaBe
Joined
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
40
Αντιδράσεις
6
Μπορείτε να δώσετε κανα link (εκτος ebay) η κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που μπορώ να αγορασώ παλιές κονσόλες??Παίζει πουθενά να παραγγέλνεις με αντικαταβολή??

Σορυ αν ειμαι εκτός ενότητας του forum αλλά ψήνομαι γενικά για κανα Dreamcast,Saturn ή megadrive(μου χε δώσει το δικό του ένας φίλος μου και μάλον το χασα :cry: !)

Γενικώς αν και Nintendo-fan λέω να τη κανώ την ιεροσυλία :p (μας τα χάλασε τώρα και με το wii)
 
sahasrahla είπε:
ψήνομαι γενικά για κανα Dreamcast,Saturn ή megadrive(μου χε δώσει το δικό του ένας φίλος μου και μάλον το χασα :cry: !)
Ρε φίλε,χωρίς να θέλω να φανώ καθόλου ειρωνικός,πώς....χάνεις ένα megadrive αλήθεια ;; :confused: :confused:
 
να σου πω..όταν είσαι μικρός και αγοραζεις καινούργιες κονσόλες,μαζεύεις τις παλιές,τις βάζεις σε καποια αποθηκούλα και οταν μια ωραία μέρα μετα απο καιρό η μάνα σου αποφασίζει να πεταξει τα αχρηστα πράγματα δε σε ρωτάει και σκέφτεται,αυτή η παλιατζούρα τι θέλει εδω??

Συγνώμη σε όσους φίλους της Sega διάβασαν τις γραμμές ,και ένιωσαν έναν κόμπο στο στομάχι από τέτοια βάναυση μεταχείρηση..

Υ.Γ.Κάπως έτσι παίζει να "έχασα" και ένα ΑΤΑRI2600 που είχα αν και αυτό τα χε όντως φτύσει..
 
Έτσι όπως το λες τώρα,βγάζει νόημα,μεγάλη "πληγή" άλλωστε στο θέμα αυτό οι...."termi-mamas" !!! :D :D
 
sahasrahla είπε:
μια ωραία μέρα μετα απο καιρό η μάνα σου αποφασίζει να πεταξει τα αχρηστα πράγματα δε σε ρωτάει και σκέφτεται,αυτή η παλιατζούρα τι θέλει εδω??

Και μετα καποιοι αναρωτιουνται.... γιατι να μην εχω περασει εγω απεξω να τα μαζεψω? Ο παλιατζηηηςςς :D . Παλαια πραγματα μαζευω.
 
Μπορείς να δεις και το consolepassion.co.uk

Έχει άφθονο "πράμα" για όλα τα γούστα. Εγω μόλις παρέλαβα από εκεί ένα scart καλώδιο για τη σύνδεση του mega drive με την τηλεόραση. Έχει μάλιστα και στέρεο jack ώστε να μεταφέρει στερεοφωνικό ήχο από την υποδοχή των ακουστικών του MD 1 !!!
 
Αλλα λιγο ακριβος.Το ιδιο καλωδιο που το εχει 15 λιρες,το πηρα 6.99 ευρω (scart-stereo για MD1) απο το ebay
 
Εχει ενα μαγαζακι στο κεντρο με ρετρο κονσολες και pc! ειναι στα εξαρχεια αλλα οι βαρβαροι το καψαν και αυτο και το πλιατσικολογησανε τα χριστουγεννα... ελεος.

elx λεγεται. Θα πρεπει να περιμενεις βεβαια για να αρχισουν παλι να πουλανε ρετρο κονσολες γτ προς στιγμην μονο μαζευουν!
 
Πίσω
Μπλουζα