Αγορές στην Κίνα ...έχει κανείς καμιά συμβουλή;

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Λοιπόν, αυτές τις μέρες ο αδερφός μου βρίσκεται για δουλειές στη Σανγκάη.

Φυσικά, του είχα δώσει παραγγελία να ψάξει για κονσόλες, παιχνίδια και ότι άλλο μπορεί να βρει.

Τώρα μιλούσαμε πριν λίγο, και πριν του πω τι να κάνει ήθελα μερικές συμβουλές ...δεν ξέρω αν έχει τύχει ποτέ κανείς να βρεθεί Κίνα ή να γνωρίζει τι παίζει στην εκεί αγορά.

Μου είπε πως σε μία αγορά με πολλά καταστήματα, που είναι γνωστή ως αγορά "απομιμήσεων" βρήκε καινούργιες κονσόλες ...nds lite ...nintendo wii...psp και διάφορα τέτοια...

αυτά παίζουν σε πολύ καλές τιμές, οι συσκευασίες φαίνονται ότι είναι αυθεντικές, ένα ds lite που άνοιξε..φαινόταν ότι λειτουργούσε κανονικά ..αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει παιχνίδι για να δοκιμάσει...

πόσες πιθανότητες λέτε να υπάρχουν να είναι μαϊμού και να μην παίζουν τελικά? έχει κανείς κάποια εμπειρία αντίστοιχη?

οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη... :cool:
 
Μπα, η Κίνα έχει μαϊμούδες; Νόμιζα ότι στον Αμαζόνιο υπάρχουν τέτοια ζώα :D :tease:
 
H σωστή ερώτηση είναι αν στην Κίνα υπάρχουν και άλλα ζώα εκτός από μαιμούδες, Rygar! :)
 
Καλά...επί του θέματος τίποτα??? :wait2:

Θέλει να τσιμπήσει ένα Lite για την κόρη του...
 
Λογικά αν έχουν όλα τα χαρτιά τους ,λογότυπα,σφραγίδες και τα ρέστα δεν νομίζω πώς υπάρχει κανένα πρόβλημα... :wait2:

Προσωπική εμπειρία δεν έχω πάντως....
 
Συνχρονες κονσολες μαιμουδες, οπου να ειναι δυσκολο να καταλαβεις πως δεν ειναι οι κανονικες, δεν υπαρχουν. Ειδικα στις συνχρονες. Εφοσων δοκιμασε και ειδε πως λειτουργουν και εχουν το κανονικο os/bios τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Τα παιχνιδια απο την αλλη θελουν προσοχη, μιας και ειναι τραγικα δυσκολο πλεον να καταλαβεις τις πολυ καλες απομιμησεις.

Αν μαζευειες κονσολες / παιχνιδια, πεστου να κοιταξει για famiclones / segaclones, και απο παιχνιδια τα all in one wonder (100+ παιχνιδια σε μια κασετα) και ειδικα τα παιχνιδια της sascen.
 
Getta Robo είπε:
Συνχρονες κονσολες μαιμουδες, οπου να ειναι δυσκολο να καταλαβεις πως δεν ειναι οι κανονικες, δεν υπαρχουν. Ειδικα στις συνχρονες. Εφοσων δοκιμασε και ειδε πως λειτουργουν και εχουν το κανονικο os/bios τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Τα παιχνιδια απο την αλλη θελουν προσοχη, μιας και ειναι τραγικα δυσκολο πλεον να καταλαβεις τις πολυ καλες απομιμησεις.

Αν μαζευειες κονσολες / παιχνιδια, πεστου να κοιταξει για famiclones / segaclones, και απο παιχνιδια τα all in one wonder (100+ παιχνιδια σε μια κασετα) και ειδικα τα παιχνιδια της sascen.
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Και εγώ το ίδιο πιστεύω Getta Robo...πόσο καλή απομίμηση να είναι η κονσόλα ...και μάλιστα όταν φαίνεται ότι ανοίγει και λειτουργεί κανονικά...

Για clones και συλλογές με παιχνίδια του έχω πει να ψάξει ήδη, αλλά δυστυχώς εκείνος δεν ξέρει από τέτοια και θα είναι δύσκολο...
 
Απομίμηση που να αντιγράφει επακριβώς τα κυκλώματα μιας σύγχρονης κονσόλας, εξαιρετικά δύσκολο να μπορεί να βγει...

Εξωτερικά μπορεί να μοιάζουν, εσωτερικά συνήθως θα έχει κάποιο τσιπ απομίμηση famicom...

Πάντως μια κονσόλα στην Κίνα που έχει διαφημιστεί αρκετά εγχώρια, αλλά έχει γίνει και διεθνώς γνωστή, είναι αυτή

:D

Δώσε ιδιαίτερη βάση στα βίντεο που παραθέτω στο τέλος...

:D
 
Πίσω
Μπλουζα