Ακόμα ένα μέλος λοιπόν!

fani_grgr

Retro Member
Joined
22 Αύγ 2012
Μηνύματα
178
Αντιδράσεις
131
Καλησπέρα ! Έγινα κι εγώ ... μία από εσάς!!! Γεννημένη το 1979, δεν μπορώ να μην συγκινηθώ από αυτά που διαβάζω και βλέπω στο Forum!

Μία συνηθησμένη περιήγηση στο διαδίκτυο με οδήγησε στο retromaniax και μ'έκανε να θυμηθώ ακόμα και πράγματα που είχα ξεχάσει, καθισμένη μπροστά στην οθόνη

του υπολογιστή μέχρι τις 3 τά ξημερώματα!

Η candy candy και ο Antony, τα τετράδια αντιγραφής, η μυρωδιά από τις σχολικές σβήστρες, η επέτειος του Πολυτεχνίου, τα μπουγέλα στις αρχές του καλοκαιριού, τα ανέμελα ατελείωτα καλοκαίρια, η ανταλλαγή αλληλογραφίας με τα κορίτσια στην γειτονιά, τα αγόρια να μας πειράζουν όταν παίζαμε λάστιχο στα διαλείμματα, η ροζ ποδιά στο νηπιαγωγείο, τα παγουρίνια στις σχολικές εκδρομές, η επιμονή της μαμάς μου να μάθω την προπαίδεια μέσα στις γιορτές, οι ελληνικές ταινίες τα βράδια του Σαββάτου, τα καινούργια καλοκαιρινά ρούχα δώρο της νονάς που ήθελα πάντα να βάλω στην Ανάσταση και ποτέ δεν έβαζα λόγω κρύου, η αγωνία να πώ σωστά το ποίημα στις σχολικές γιορτές, το καινούργιο ποδήλατο, το δόντι που κουνιέται, η μαμά μου νέα...
 
Καλως μας ηρθες!
 
Καλώς την κι από μένα! :)

Αν και θα θυμηθείς πολύ - πολύ περισσότερα, έκανες εξαιρετική αρχή!!! :)

Α! Και το καλύτερο:

ΤΟΥΡΤΑΑΑΑΑΑ!!!!! :dribble:
 
Παιδιά είμαι πολύ χαρούμενη που σας ανακάλυψα!

:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ Βασίλη μου! Αν και πάντα θα ήθελα να υπήρχε ένα πιο κολακευτικό τραγούδι με το όνομά μου ! ::)
 
Καλώς ήρθες Φανή. Fan των Pin Y Pon να υποθέσω? :)

Έφερα και την τουρτα

15
 
Τέλεια η τούρτα! Ελπίζω τα πόδια της Αλίκης να είναι ζαχαρωτά !!! ;)
 
Καλως ορισες!! και καλο ψαξιμο στο φορουμ! :)
 
Καλωσηρθες! Η γενιά του 70 εχει πολύ πλούσιες αναμνήσεις. Εδώ μεσα γίνεται πανικός από δαύτες.

metalcandyman είπε:
Και επειδη μια μεγαλη μου καψουρα καποτε την λεγανε φανη
Βρε οσο και να το θελεις πιααααα, δε μπρόκειται να κσαναρθεί! :p :p:p
 
Η παρέα του retromaniax όλο και αυξάνεται. Καλώς όρισες και καλή περιήγηση στις νοσταλγικές σελίδες του retromaniax. Εδώ είναι οι αναμνήσεις που έχουν αποτυπωθεί στο μυαλό μας...
 
Καλως ήρθες στην παρέα μας Φανή και σου εύχομαι καλή διασκέδαση στον ονειρικο κοσμο της νοσταλγίας. Σε ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις που μοιράστηκες μαζί μας.

Το όνομά σου μου θύμισε το τραγούδι με τη Φανή που είχα ακούσει το 1978 στο φεστιβάλ Θεσσαλονίκης με τον Κώστα Καραλή και στο αφιερώνω.

...κάθε κορμός και μια καρδιά και μια Φανή..

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποτέ μέχρι τώρα δεν έτυχε να το ακούσω! Ευχαριστώ πολύ!
 
Πίσω
Μπλουζα