Ανάσταση Playstation

Arielis

RetroActive
Joined
11 Σεπ 2007
Μηνύματα
266
Αντιδράσεις
20
Χαιρετώ την παρέα του Retromaniax.

Μόλις πρίν λίγο, βρήκα το Playstation μου, του οποίου αγνοούνταν τα ίχνη του από το 2002!! :p

Είναι όπως το άφησα ακριβώς.

Δυστυχώς όμως δεν βρίσκω το AV καλώδιο για να δω αν παίζει όντως!

Ρεύμα πάντως παίρνει κανονικά!!

Το μόνο που χρειάζεται για να είναι πλήρως λειτουργικό, είναι η κεφαλή για το cd, η οποία έχει σπάσει (αυτός ήτανε και ο λόγος που το είχα παρατήσει, καθώς και το υψηλό κόστος των ανταλλακτικών τότε). Ξέρετε που μπορώ να βρώ;

Ευχαριστώ

ΥΓ: Δεν περιγράφεται η χαρά μου ,όταν το ξαναείδα μετά από τόσα χρόνια!!
 
Ευχαριστώ πολύ!

Ανυπομονώ να το βάλω μπροστά!
 
Τα περισσοτερα καλωδια ειναι κοινα με αυτα του ps2.. ρευμα, καλωδια εικονας, χειρηστηρια κτλ. Μπορεις να του βαλεις πχ κανονικα μεχρι και component! Μην περιμενεις ομως καμια τραγικη διαφορα.

Αν δεν βρεις ανταλλακτικα στο easy buy world, κοιταξε και στο ebay.. Μεχρι πριν λιγο καιρο μπορουσα να βρω τα παντα, εστω και σε καπως αλμυρες τιμες.

Ποιο μοντελο ps1 εχεις; Υπαρχει περιπτωση να μην αξιζει να το φτιαξεις και να σε συμφερει να παρεις ενα αλλο μοντελο.
 
Getta Robo είπε:
Ποιο μοντελο ps1 εχεις; Υπαρχει περιπτωση να μην αξιζει να το φτιαξεις και να σε συμφερει να παρεις ενα αλλο μοντελο.
Γιατί πόσα μοντέλα είχε; Εγώ ξέρω μόνο τη γκρι κονσόλα και το λευκό μικρούλι Psone. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν το ξέρω;
 
Υπήρχαν διάφορες revisions του PS1 και αν θυμάμαι καλά σε κάποιες χρησιμοποιήθηκε διαφορετικό ματάκι laser. Η καλωδιοταινία σύνδεσης με τη μητρική πλακέτα ήταν σε διαφορετικό σημείο.
 
Και πως ξεχωρίζουν αυτά????

Έχουν τίποτα διαφορετικό απ' έξω?
 
Απ΄έξω όχι. Αλλά αν κοιτάξεις από κάτω το μοντέλο είναι διαφορετικό.

Δεν ξέρω παραπάνω, δεν είχα ποτέ τρέλα με τα μηχανήματα της ακατονόμαστης.
 
Πίσω
Μπλουζα