Αναζήτηση Παιδικού

DSnape

RetroNoob
Joined
24 Mαϊ 2020
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
5
Καλησπέρα! Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω πως λεγόταν ένα συγκεκριμένο παιδικό που προβαλλόταν στην ΕΡΤ (ΕΤ1 αν θυμάμαι σωστά) κάπου ανάμεσα στο 1995-2000. Παιζόταν την ίδια εποχή με το Art Attack και το Pingu, απογευματάκι γύρω στις 4-5. Το μόνο που θυμάμαι είναι ορισμένοι στίχοι από τους τίτλους έναρξης που πήγαιναν κάπως έτσι: "Mira (?) Mare (?), χορεύοντας στο κύμα... και όλοι περνάμε φίνα". Έχω ψάξει ολόκληρο το google και youtube, αλλά τίποτα. Ελπίζω σε κάθε δυνατή βοήθεια!
 
Ήταν κινούμενο σχέδιο;
Εκπομπή ή σειρά με παιδιά;
Ή μήπως κάποια ελληνική παραγωγή;
 
Ήταν κινούμενο σχέδιο;
Εκπομπή ή σειρά με παιδιά;
Ή μήπως κάποια ελληνική παραγωγή;
Αχ δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω καθολου. Μονο συτο το κομματι του τραγουδιου θυμαμαι και οτι (αν δεν κανω λαθος) στην αρχη εδειχνε ενα μικρο καραβακι. Κινουμενο σχεδιο νομιζω ηταν.
 
πρέπει να λες το mire mara. Σειρά με κούκλες που διαδραματιζόταν στον βυθό και την μετάφραση είχε κάνει η Έλενα Ακρίτα
 
πρέπει να λες το mire mara. Σειρά με κούκλες που διαδραματιζόταν στον βυθό και την μετάφραση είχε κάνει η Έλενα Ακρίτα
Φιλε μου δεν υπαρχεις και σε χιλιοευχαριστω! Πανω απο 10 χρονια το εψαχνα και για ενα φωνηεν που αλλαξα δεν μου το εμφανιζε ολοκληρο google! Εντωμεταξυ, σε ολο το google δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα στη συγκεκριμενη σειρα, και στο youtube υπαρχει μόνο ενα αποσπασμα ενος λεπτου.
 
Κάτι θυμάμαι απο αυτό το παιδικό αλλα πολύ αμυδρά.

513ZzxQjHXL._AC_SY400_.jpg


Πηγή εικόνας: Amazon

Και ένα βίντεο για να το θυμηθούμε..

 
Τελευταία επεξεργασία:
Κάτι θυμάμαι απο αυτό το παιδικό αλλα πολύ αμυδρά.

513ZzxQjHXL._AC_SY400_.jpg


Πηγή εικόνας: Amazon

Και ένα βίντεο για να το θυμηθούμε..

Ναι ναι αυτο ειναι!!! Πολυ κριμα (και πολυ περιεργο) που δεν υπαρχουν άλλα αποσπασματα ☹️
 
Πίσω
Μπλουζα