Αναζήτηση: καλυμμένη φιγούρα τηλεοπτικού επεισοδίου

Dragonyo96

RetroNoob
Joined
18 Mαϊ 2023
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
1
Γεια σε όλους, έκανα έρευνα στο διαδίκτυο και βρήκα αυτόν τον μασκοφόρο χαρακτήρα στο επεισόδιο 52 της σειράς: Εγκλήματα
e9bb2a1d-9c54-4985-af84-864ded997e5c.jpg


Επειδή είμαι Γάλλος και δεν ξέρω πολλά για την ελληνική τηλεόραση, ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε άλλα επεισόδια παρόμοιας σειράς με μασκοφόρους χαρακτήρες;

Πρέπει να ομολογήσω ότι συχνά με ιντριγκάρουν τηλεοπτικά επεισόδια όπου εμφανίζεται ένας μυστηριώδης άνθρωπος με κουκούλα και η ταυτότητά του αποκαλύπτεται αργότερα στο επεισόδιο. Ελπίζω το αίτημά μου να μιλήσει σε κάποιους από εσάς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλώς ήρθες στο φόρουμ!
Αυτό που θυμάμαι και μου είχε κάνει εντύπωση, ήταν μια μυστηριώδης φιγούρα ανθρώπου με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του από την σειρά του Νίκου Φώσκολου Η ΛΑΜΨΗ, μια σειρά που είχε τεράστια επιτυχία τη δεκαετία του 90. Το όνομα αυτής της φιγούρας ήταν Ευλογητός, εμπλεκόταν σε δολοφονίες και ο ηθοποιός ήταν ο Κώστας Τερζάκης. Δεν γνωρίζω πότε αποκαλύφθηκε η ταυτότητά του στη σειρά.
πηγή εικόνας www.in.gr
https://www.google.com/url?sa=i&url=https://www.in.gr/2019/12/10/life/o-ithopoios-piso-apo-ti-maska-tou-eylogitou-sti-lampsi/&psig=AOvVaw1JKBPejQW9OxOYGtFSQHU4&ust=1684576271349000&source=images&cd=vfe&ved=0CA8QjhxqFwoTCIi8l-WNgf8CFQAAAAAdAAAAABAO
 

Συνημμένα

  • l.jpg
    l.jpg
    138,3 KB · Προβολές: 2
Τελευταία επεξεργασία:
Γεια σε όλους, έκανα έρευνα στο διαδίκτυο και βρήκα αυτόν τον μασκοφόρο χαρακτήρα στο επεισόδιο 52 της σειράς: Εγκλήματα
e9bb2a1d-9c54-4985-af84-864ded997e5c.jpg


Επειδή είμαι Γάλλος και δεν ξέρω πολλά για την ελληνική τηλεόραση, ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε άλλα επεισόδια παρόμοιας σειράς με μασκοφόρους χαρακτήρες;

Πρέπει να ομολογήσω ότι συχνά με ιντριγκάρουν τηλεοπτικά επεισόδια όπου εμφανίζεται ένας μυστηριώδης άνθρωπος με κουκούλα και η ταυτότητά του αποκαλύπτεται αργότερα στο επεισόδιο. Ελπίζω το αίτημά μου να μιλήσει σε κάποιους από εσάς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Η μάσκα στα Εγκλήματα πάντως ξεπατικωτουρα από την προσωπικα λατρεμένη μου σειρά ταινιών "Scream". Εξάλλου και στα Εγκλήματα ο μασκοφόρος ήταν δολοφόνος!
 
Πίσω
Μπλουζα