Αναζήτηση παιχνιδιού που ήταν Demo σε CD τεύχους PC Master Η Bit γύρω στο 1999-2000

ZeroAX

RetroN00b
Joined
20 Μάρ 2011
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
0
Γεια σας παιδιά. Αν και δεν ήμουνα ενεργός σε αυτό το site θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.

Ψάχνω για ένα demo που είχα παίξει όταν ήμουνα μικρός. Είτε το 1999 είτε το 2000. Ήταν

ένα παιχνίδι, που νομίζω ότι ήταν από την Ασία (Ιαπωνία ή Κορέα) μιας και οι χαρακτήρες

ήταν τύπου anime. Είχε pre-rendered 2D γραφικά με έναν ξανθό σαν ιππότη για πρωταγονιστή.

Δυστυχώς σε όσα retro site και να έψαξα κανείς δεν μπόρεσε να με βοηθήσει με τα λίγα

που ήξερα για το παιχνίδι. Οπότε έρχομαι σε εσάς ως τελευταία ελπίδα, μπας και έχει κανείς

κρατήσει τα demo disks από εκείνη την εποχή. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι το demo disk

είχε μαζί και το demo του Command and Conquer: Tiberium Sun (αν και γι αυτό είμαι μόλις 80%

σίγουρος), και τα μόνα περιοδικά που είχα αγοράσει τότε ήταν το Bit (πριν γίνει ένα με το Ram)

και το PC Master.

Ευχαριστώ για την βοηθεία σας
 
ZeroAX είπε:
Γεια σας παιδιά. Αν και δεν ήμουνα ενεργός σε αυτό το site θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.
Ψάχνω για ένα demo που είχα παίξει όταν ήμουνα μικρός. Είτε το 1999 είτε το 2000. Ήταν

ένα παιχνίδι, που νομίζω ότι ήταν από την Ασία (Ιαπωνία ή Κορέα) μιας και οι χαρακτήρες

ήταν τύπου anime. Είχε pre-rendered 2D γραφικά με έναν ξανθό σαν ιππότη για πρωταγονιστή.

Δυστυχώς σε όσα retro site και να έψαξα κανείς δεν μπόρεσε να με βοηθήσει με τα λίγα

που ήξερα για το παιχνίδι. Οπότε έρχομαι σε εσάς ως τελευταία ελπίδα, μπας και έχει κανείς

κρατήσει τα demo disks από εκείνη την εποχή. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι το demo disk

είχε μαζί και το demo του Command and Conquer: Tiberium Sun (αν και γι αυτό είμαι μόλις 80%

σίγουρος), και τα μόνα περιοδικά που είχα αγοράσει τότε ήταν το Bit (πριν γίνει ένα με το Ram)

και το PC Master.

Ευχαριστώ για την βοηθεία σας

Demo του Tiberian Sun ,βλεποντας τα Cd μου

ειχε στο PCM Tευχος 115 Φεβρουαριου 2000.

Εκει τα μονα παιχνιδια που ταιριαζουν καπως στην περιγραφη σου

ειναι το Clans

http://www.mobygames.com/game/windows/clans

Hype the time Quest (που ειναι μεν

ιπποτης αλλα και 3D-playmobil κατι που θα θυμοσουνα προφανως )

http://www.mobygames.com/game/hype-the-time-quest/

Υ.Γ. Θα προτεινα να εδινες ενα δυο παραδειγματα παιχνιδιων που μοιαζουν/ταιριαζουν πολυ με αυτο που εχεις στο μυαλο σου ως αναμνηση .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα anime αισθητική. θα έλεγα ότι μοιάζει με αυτό εδώ το Narsillion

http://www.mobygames.com/game/windows/narsillion-leithian-another-story/screenshots

Κανείς που να έχει τα CD του Bit;

Το θέμα είναι μην κάνω και λάθος το σε ποιον μήνα ήταν :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

EDIT

Βασικά παίζει να υπάρχουν πουθενά scanαρισμένα όλα τα τεύχη του 99 και 00 να το ψάξω στην περιγραφή του περιεχομένων του cd;

DOUBLE EDIT

Έψαξα και βρήκα τα Pc Master εκείνης της εποχής scanαρισμένα. Δυστυχώς το πρώτο μου τεύχος PC Master (ακόμη το θυμάμαι,

ήταν αυτό με preview του Red Alert 2) ήταν τον Αύγουστο του 2000. Που σημαίνει ή ότι θυμάμαι εντελώς λάθος τεύχος, ή χειρότερα

ήταν μέσα σε CD του bit που το κάνει πολύ πιο δύσκολο να το βρω :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα