Αναζήτηση τίτλου: Οι Δεινόσαυροι - Dinosaurs (1991)

lanica

RetroN00b
Joined
3 Δεκ 2007
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Γεια σας παιδια, εγω ψαχνω μια παλια σειρα που εβαζε το mega κυριακες μεσημερι και αργοτερα πολυ αργα το βραδυ, ηταν μια οικογενεια με κατι χοντρα ζωακια με προβοσκιδα (δεν θυμαμαι τι ζωα υποτιθεται οτι ηταν) , ο μπαμπας δουλευε, η μαμα σπιτι, ενα αγορι, ενα κοριτσι και ενα φοβερο μωρο!! Σας λεει τιποτα??
 
Προβοσκιδα..χλωμο

Aυτα εννοεις μαλλον

dinos.jpg


...αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της σειρας...
 
Θυμάμαι μια σειρά με εξωγήινους που είχαν προβοσκίδες..Ένα όνομα Alf σας λέει κάτι?Ο Αλφ ο εξωγήινος μήπως?
 
ειστε φοβεροι! εχεις δικιο Wally, δεν ειχαν προβοσκιδες, αυτους εννοουσα. Δεν μπορω να τους βρω πουθενα.... :icon_cry:
 
DINOSAURS λέγονταν... :D

dinosaurscompletethirdals1.jpg
 
Fovero gelio to moro ,kati san "married with children " me dinosaurs itan. :D
 
Όχι γιατί το έχω σαν avatar, αλλά το μωρό της οικογένειας Sinclair τα έσπαγε!!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AuxwH55Gqp8]YouTube - Gotta love me!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vq_UCIXUW-I]YouTube - Not the Mama

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v5oT1wqTEOw]YouTube - Dinosaurs - Not the MAMA!!

Τι κρίμα που δεν παίχτηκε ολόκληρη η σειρά...

Και τι κρίμα που είχε τέτοιο άσχημο τέλος

:( :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι τελος ειχε; Ουτε που θυμαμαι...

Η κοπελα μου πρεπει να εχει ακομα μια κουκλα του μωρου ("Not the mamma!!") που της ειχα παρει...

Ακομη και τωρα, οταν γυριζω το απογευμα απο δουλεια κι εχει γυρισει εκεινη πρωτη μπαινω και φωναζω: "Honeyyy! I'm hooooome!" :D :D :D
 
Gryzor είπε:
Τι τελος ειχε; Ουτε που θυμαμαι...
Η κοπελα μου πρεπει να εχει ακομα μια κουκλα του μωρου ("Not the mamma!!") που της ειχα παρει...

Ακομη και τωρα, οταν γυριζω το απογευμα απο δουλεια κι εχει γυρισει εκεινη πρωτη μπαινω και φωναζω: "Honeyyy! I'm hooooome!" :D :D :D
Στο τελευταίο επεισόδιο της σειράς ξεκινάει η εποχή των παγετώνων και φυσικά το τέλος των δεινοσαύρων. Παρόλο που δεν φαίνεται να πεθαίνει κανένας αφήνει να εννοηθεί ότι δε θα γλιτώσει ούτε η οικογένεια Sinclair:(

 
Θυμάται κανείς το επεισόδιο που (προσωρινά) το μωρό είχε βαφτιστεί κατά λάθος "Argh! Argh! I'm dying you idiot Sinclair";
 
Τελικα αυτη τη σειρα μπορουμε να την βρουμε καπου που να εχει και ελληνικους υποτιτλους οπως και τον alf? θα σκασω
 
Δοκιμασε σε sites που πουλανε dvd και αν σταθεις τυχερ(η)ος μας λες και μας.

Πες και κανενα καλως σας βρηκα. ;)
 
καλημερα και ναι εχεις απολυτο δικιο απλα την εγραψα πολυ βιαστικα και επανορθωνω...καλως σας βρηκα λοιπον και ελπιζω να κανουμε καλη παρεουλα
 
Έγινε μεταφορά μιας και υπάρχει ήδη θέμα!

Παρακαλώ μην πετάτε ένα ξερό youtube link. Δυο τρία λογάκια δεν θα ήταν άσχημα :)
 
Πολύ διασκεδαστική σειρά, όντως οι Παντρεμένοι με Παιδιά σε δεινόσαυρους :animlaugh: Δυστυχώς δεν την έβλεπα συχνά, όπως και τα περισσότερα παιδικά που παίζονταν Κυριακή πρωί-μεσημέρι, γιατί την ημέρα αυτή η οικογένειά μου είχε πολλά στο πρόγραμμα, κατηχητικά, εκκλησίες, κι έπειτα φαγητό σε γνωστούς, κι έτσι συνήθως το έχανα.

Intro:

 




 
Πίσω
Μπλουζα