Αναζήτηση τίτλου εκπομπής του Χαρδαβέλλα ;

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Θυμήθηκα πως παλιά ο φίλος-μας ο Χαρδαβέλλας είχε μία εκπομπή όπου ασχολούταν με διάφορα μυστήρια . Δεν αναφέρομαι στις "Πύλες του Ανεξηγητου" ούτε και στον "Αθεάτο Κόσμο" . Ήταν πιο παλιά . Αν θυμάμαι καλά ήταν γύρω στο τελος τοις '80 ή αρχές '90 . Ένα χαρακτηριστικό επισόδειο που θυμάμαι ήταν που κάποτε είχε πάει και έψαχνε στην "σπηλιά του Αράπη" ! Ήταν - λέει - μία τρύπα στο έδαφος όπου όποιος έπεφτε μέσα δεν ξανάβγαινε ! Τον κράταγε ο Αράπης ! Μάλιστα η φήμη έλεγε πως μέσα υπήρχαν και πολλές λίρες ! Δυστηχώς η εκπομπή ήταν αργά και συχνά έκλειναν τα μάτια-μου πριν το τέλος ! Μήπως , λοιπόν , θυμάστε ποιά εκπομπή ήταν ;
 
Μήπως το "60 λεπτά χωρίς μοντάζ " ;
 
αν και δε νομιζω πως λες αυτο, η πιο παλια εκπομπη του που θυμαμαι ειναι το Ρεπορταζ στην Ομίχλη
 
Φαντάζομαι δε λες τους Ρεπόρτερς, που ήταν παρέα με τον Δημαρά και τον Λιάνη, όπου ασχολούνταν ενίοτε με "περίεργα" θέματα (βλ. χωριό Μπαμπίνι)...
 
Το Χαρδαβελλα τον ηξερα πρωτη φορα στο "60 Λεπτα" γυρω στα 92-93 το οποιο ασχολουταν με διαφορα "παρακμιακα" και πολυ σκοτεινα θεματα. Πριν απο αυτο ηξερα οτι ηταν στους "Ρεπορτερς".
 
Rakeesh είπε:
Το Χαρδαβελλα τον ηξερα πρωτη φορα στο "60 Λεπτα" γυρω στα 92-93 το οποιο ασχολουταν με διαφορα "παρακμιακα" και πολυ σκοτεινα θεματα. Πριν απο αυτο ηξερα οτι ηταν στους "Ρεπορτερς".
Με κατατρόμαζε αυτή η εκπομπή. Όλο για εξορκισμούς και φαντάσματα ήταν. Απέφευγα να την βλέπω , αλλά όλο έπεφτα σε κάτι τρομακτικά trailers που έβαζαν μεσημεριάτικα... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και αυτα Rio, αλλα γενικοτερα για πολυ μιζερα θεματα, οπως οικογενειες με προβληματα, παρατημενους αρρωστους που δεν ειχαν στον ηλιο μοιρα, φυλακισμενους και τετοια.

Θυμαμαι μια εκπομπη, για μια τυπισσα που ελεγε οτι πηγε σε ενα μεντιουμ να της λυσει κατι προβληματα και της εφαγε λεφτα. Πηγανε στο σπιτι του με καμερα και αυτη αρχισε να τον βριζει και να φωναζει. Σε ενα σημειο λεει "Μου τα πηρες ολα απατεωνα, τι αλλο θες ρε; θες το κορμι μου; Οριστε παρτο" και εμεινε με το σουτιεν (ολα στην καμερα).

Τωρα βεβαια σκεφτομαι οτι οκ παντα η τηλεοραση ηταν και ειναι κρεατομηχανη, αλλα τουλαχιστον τωρα υπαρχει περισσοτερος σεβασμος στα ατομα. Τουλαχιστον σημερα θα βαλουν τετραγωνακια ή θα κοψουν πραματα στο μονταζ. Ναι, τολμω να πω οτι η τηλεοραση εχει βελτιωθει απο τοτε :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />

(Μαλιστα το επαιζε κυριακη βραδυ, ο,τι πρεπει για να ξεκινησεις τη βδομαδα σου!!)
 
Rakeesh είπε:
Και αυτα Rio, αλλα γενικοτερα για πολυ μιζερα θεματα, οπως οικογενειες με προβληματα, παρατημενους αρρωστους που δεν ειχαν στον ηλιο μοιρα, φυλακισμενους και τετοια.
Θυμαμαι μια εκπομπη, για μια τυπισσα που ελεγε οτι πηγε σε ενα μεντιουμ να της λυσει κατι προβληματα και της εφαγε λεφτα. Πηγανε στο σπιτι του με καμερα και αυτη αρχισε να τον βριζει και να φωναζει. Σε ενα σημειο λεει "Μου τα πηρες ολα απατεωνα, τι αλλο θες ρε; θες το κορμι μου; Οριστε παρτο" και εμεινε με το σουτιεν (ολα στην καμερα).

Τωρα βεβαια σκεφτομαι οτι οκ παντα η τηλεοραση ηταν και ειναι κρεατομηχανη, αλλα τουλαχιστον τωρα υπαρχει περισσοτερος σεβασμος στα ατομα. Τουλαχιστον σημερα θα βαλουν τετραγωνακια ή θα κοψουν πραματα στο μονταζ. Ναι, τολμω να πω οτι η τηλεοραση εχει βελτιωθει απο τοτε :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />

(Μαλιστα το επαιζε κυριακη βραδυ, ο,τι πρεπει για να ξεκινησεις τη βδομαδα σου!!)
Θεε μου, ευτυχως οταν προβαλλοταν αυτες οι εκπομπες ημουν αγεννητος. Παντως το Hashtag του Εψιλον που ειναι εκπομπη ερευνας και προβαλλεται καθε Πεμπτη με την Ελεονωρα Μελετη, μπορει να προκαλει (π.χ στην πρωτη εκπομπη καπνισε μαριχουανα, στην δευτερη χορεψε σε στριπτιζαδικο) αλλα τουλαχιστον δεν δειχνει αυτα που εδειχνε ο Χαρδαβελλας τοτε.
 
jimijoop είπε:
Θεε μου, ευτυχως οταν προβαλλοταν αυτες οι εκπομπες ημουν αγεννητος.
Το κατάλαβες οτι μας πλήγωσες όλους εδώ μέσα, έτσι δεν είναι; :animlaugh:
 
Χιουμοράκι για την ηλικία μου και τίποτα παραπάνω... ;)
 
Jimi με την ιδια "νοσταλγια" θα θυμασαι κι εσυ προσφατες σκηνες απειρου καλλους, οπως Big Brother, πρώιμα μεσημεριαναδικα κλπ :D
 
Rakeesh είπε:
Jimi με την ιδια "νοσταλγια" θα θυμασαι κι εσυ προσφατες σκηνες απειρου καλλους, οπως Big Brother, πρώιμα μεσημεριαναδικα κλπ :D
Αχ Rakeesh, για τις εκπομπες του Χαρδαβελλα το ειπα μονο, οχι για ολη την ελληνικη τηλεοραση της δεκαετιας του 90. Ισα ισα σας ζηλευω λιγακι για τα προγραμματα που προλαβατε εσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα